Особливі аудиторії по намірам в Google Ads

Особливі аудиторії по намірам КММ

Аудиторія Медійній мережі є менш «теплої» в порівнянні з сегментом користувачів, що використовують пошукові інструменти Google. Тому для збільшення релевантності оголошень в Медійній мережі сервіс пропонує спеціальний таргетинг – особливі аудиторії по намірам.

Механізм покликаний поліпшити керованість і масштабованість РК, а також підвищити їх ефективність. Він створювався з метою заміни таргетингу за ключовими словами. Цей відносно новий інструмент дозволяє охопити користувачів, що знаходяться на найбільш наближених до угоди етапах воронки продажів, в силу того, що вони вже вивчають відповідну тематику і ведуть активні пошуки продукту.

Зазвичай такий таргетинг використовують ті, у кого є необхідність максимально оперативно розширити охоплення і масштабувати маркетингові активності, не підвищуючи при цьому вартість конверсії.

Що дозволяють робити особливі аудиторії по намірам?

Імовірність переходу по оголошенню в КММ більшою мірою залежить від ширини охоплення, якщо порівнювати з пошуковими контекстними кампаніями. Однак завжди ефективніше працювати з «теплими» відвідувачами. таргетинг на аудиторії за намірами дозволяє виділити з усіх користувачів в медійній мережі максимально цільових, готових здійснити покупку. Це підвищує загальну прибутковість РК.

Інформація! За допомогою такого механізму можна залучити відвідувачів, раніше можливо не бачили саме Ваш веб-ресурс, але точно цікавилися схожими за тематикою джерелами або купували подібні продукти.

Чим особливі аудиторії по намірам відрізняються від таргетинг по інтересам?

Механізм підбору аудиторій по намірам дає можливість взаємодіяти з потенційними клієнтами, не маючи будь-якої інформації про них. У цьому полягає його відмінність від таргетинг по інтересам.

Система відбирає «теплих» користувачів на основі не тільки їх зацікавленості в тематиці, а й виходячи з їх схильності до покупки саме Вашого товару. Вони ближчі перебувають до етапу укладання угоди.

Алгоритм сортує користувачів, аналізуючи їх поведінкові сигнали:

 • переходи з реклами певної тематики;
 • покупки, здійснені в результаті таких переходів;
 • вміст відвідуваних сайтів;
 • частота відвідування веб-ресурсів схожої тематики.

До кінця логіку роботи алгоритму Google не розкриває. Система тільки надає вже готовий сегмент, вплинути на склад якого Ви не можете.

Реклама стає більш ефективною. Якщо ж даних для ремаркетингу поки недостатньо, то рекламодавець отримує і додаткову вигоду, здійснюючи перший крок на шляху до цього маркетингового інструменту.

Переваги таргетингу на аудиторії за намірами

 1. Розширення охоплення потенційних покупців. Рекламне повідомлення в КММ має «чіпляти» візуально. Саме тому тут так важлива ширина охоплення. У КММ вона надає більший вплив на можливість переходу, ніж в пошуковій видачі. таргетинг на аудиторії за намірами в Google Ads дозволяє розширювати охоплення за рахунок залучення невипадкових, а цільових користувачів;
 2. Підвищення коефіцієнта конверсії. Згідно з думкою більшості фахівців, пошукова видача – це більш результативний канал ніж КММ. Розміщуючи в ній рекламу, високого коефіцієнта конверсії, як правило, ніхто не очікує. Застосування цього інструменту дає можливість використовувати цільових споживачів замість «холодної» аудиторії, що веде до підвищення прибутковості реклами;
 3. Ефект ремаркетингу навіть при відсутності необхідних даних. Найкращі показники в КММ досягаються тільки при використанні ремаркетингових списків – переліків відвідувачів, вже заходили на рекламований сайт і ознайомилися з пропозицією. Аналізуючи поведінку кожного потенційного покупця і персоналізіруя інформацію для нього, можна надавати адресне вплив. Таке звернення працює набагато ефективніше, ніж знеособлене. Але для ремаркетинговой кампанії потрібно збирати відомості про відвідувачів сайту протягом досить тривалого періоду. І чим більше інформації буде накопичено, тим результативніше відпрацює реклама, тим тонші налаштування Ви зможете зробити. В умовах відсутності даних для ремаркетингу на допомогу приходить таргетинг по намірам. І нехай користувачі, відібрані системою, ще не заходили на Ваш сайт, але вони точно вже цікавилися тематичними ресурсами і, ймовірно, купували схожі продукти. На початковому етапі така вибірка – це найкраще, що можна використовувати.

Як націлити на аудиторії за намірами в КММ?

До недавнього часу налаштування таргетингу на аудиторії за намірами в Медійній мережі виконувалася вручну. Зараз же витрачати на це час немає необхідності. Групи оголошень, що враховують ключові фрази, були оновлені системою, тобто таргетинг тепер включається автоматично.

Зупинимося докладніше на тому, як налаштувати особливі аудиторії по намірам в Google Ads для нової або вже діючої РК, а також для аудиторій, сформованих автоматично.

Налаштування для нової кампанії

Скористайтеся значком «+» в модулі «Кампанії» і клікніть на «Нова кампанія». Встановіть мета в вікні, що розкрилося:

 Створюємо нову кампанію в Google Ads

Вкажіть тип кампанії. Можливість скористатися інструментом є тільки в «КММ» і «Відео».

 Налаштування таргетингу на аудиторії за намірами в КММ

Визначте, де будуть відображатися оголошення: на партнерських ресурсах або в поштовому сервісі Gmail. Вкажіть посилання на цільову сторінку і виберіть «Продовжити»:

 Створюємо кампанію в медійній мережі

Тепер необхідно здійснити налаштування кампанії. Внесіть до відповідних поля найменування, розташування, вартість кліка, бюджетні обмеження і т.п. Далі скористайтеся модулем «Аудиторії».

Сформуйте ЦА з урахуванням ключових запитів і адреси сайту, клікнувши для цього на відповідній кнопці, розташованої нижче переліку інтересів:

 Створюємо особливу аудиторію за намірами

Задайте найменування для групи користувачів, уточніть адресу цільової сторінки і ключові слова, потім клацніть на «Створити».

Як підключити таргетинг для існуючої РК?

В активній РК аудиторії задаються в однойменному розділі. Клікнувши на зображення олівця, скористайтеся «Змінити таргетинг групи оголошень»:

 Налаштовуємо таргетинг для існуючої кампанії

Щоб уточнити таргетинг, натисніть на відповідний рядок списку в блоці «таргетинг», попередньо обравши групу оголошень.

 Уточнюємо таргетинг

У вікні натисніть на «Аудиторії»:

Додаємо нову аудиторію

Знайдіть рядок «Що вони шукають і які покупки планують?» в підрозділі «Обзор», попередньо скориставшись кнопкою із зображенням олівця, розташованої біля фрази «Цільові аудиторії».

Скористайтеся значком «+», розміщеним близько фрази «Особлива аудиторія по намірам»:

Змінюємо цільові аудиторії

Для завершення процесу внесіть найменування для групи користувачів, адреса цільової сторінки і вкажіть ключові слова, що характеризують продукт.

Автоматично створені аудиторії по намірам

Складні алгоритми Гугл безперервно аналізують РК в Медійній мережі та групують відвідувачів в регулярно оновлювані групи. Це спрощує охоплення в певному сегменті.

Щоб налаштувати аудиторії, сформовані в автоматичному режимі:

 1. Уточніть найменування необхідної працює РК;
 2. У модулі «Аудиторії» клікніть на зображення олівця і скористайтеся кнопкою «Змінити»;
 3. Перейшовши за посиланням, уточніть, яка саме група оголошень необхідна;
 4. У модулі «Обзор» скористайтеся «Що вони шукають і які покупки планують?»;
 5. Потім перейдіть в «Особливі аудиторії по намірам, створені автоматично»;
 6. Уточніть необхідні налаштування в розділі «Нові аудиторії», зафіксуйте зміни.

Що враховувати при налаштуванні особливих аудиторій в Google Ads?

 • У процесі визначення розміру бюджету враховуйте той факт, що для отримання репрезентативних даних потрібно провести тестування декількох сегментів користувачів, а для об’єктивної оцінки ефективності необхідно накопичити достатню кількість інформації про переходах по оголошеннях;
 • Максимальну вартість кліка для аудиторій по намірам доцільно встановлювати вище, ніж для нетаргетірованних кампаній в КММ. Наприклад, якщо для стандартних налаштувань встановлено ставку розміром в 10 гривень, то для націлених по намірам оголошень розумно призначити ціну в 15 гривень за перехід;
 • Для отримання більш оперативної інформації, запускайте окремі кампанії, націлені за намірами, а не перенастроювати вже працюють;
 • Обмежуйте кількість показів для однієї людини. Це допоможе збільшити ширину охоплення в рамках виділеного бюджету.
Сергей Шевченко
Оцініть автора
Adwservice
Додати коментар

Сергій Шевченко Google-логіст GoogleLogist
GoogleLogist
Пакет послуг «90 днів Google реклами», допоможе зробити Вашу рекламну кампанію не тільки вигідною, а й збільшити продажі з неї