Налаштування відеореклами на YouTube

 

Маркетологи стверджують, що відеореклама – найдієвіший і ефективний спосіб залучення клієнта практично для будь-якого бізнесу. І з ними важко не погодитися – адже реклама у відео може задіяти 2 основні канали сприйняття людини (переглядаючи відеоролик вона одночасно отримує візуальну картинку і сприймає побачене на слух).

Відеореклама на Youtube

Ось чому так ефективна і затребувана реклама на телебаченні. Але вона коштує не малих грошей. Однак, у сучасного бізнесу є відмінний спосіб отримувати клієнтів з відеореклами без серйозних витрат – це розміщення на Ютубі.

Youtube – популярний майданчик, призначений для показу роликів з величезною аудиторією в 1 500 000 000 чоловік. Серед жителів України більше одного разу на місяць заходять на Ютуб порядку 83%, а близько 60% роблять це щодня! Значна частина з них (близько 73%) – люди у віці від 18 до 44 років (платоспроможна аудиторія, яка часто робить покупки в інтернеті).

Подібні дані дозволяють зробити висновок, що запустивши відеорекламу на Ютуб, Ви зможете залучити величезну аудиторію, частина якої вже бачила інші види реклами Вашого товару або послуги.

Саме з цих причин відеореклама на Youtube – ефективний метод залучення потенційних покупців як в якості самостійного інструменту рекламної стратегії, так і в комплексі з іншими каналами. Її створення і розміщення передбачає гнучке налаштування, можливість сегментувати цільову аудиторію, час і частоту показів, цільові дії і багато іншого.

Скільки дзвінків і продажів я отримаю замовивши у Вас контекстну рекламу?

Мені потрібно порахувати конверсію мого сайту Описати
завдання
у заявці

Розрахувати потенційний прибуток від реклами Калькулятор
контекстної реклами Гугл

Які види розміщення реклами доступні на Ютубі?

медійні оголошення

Медійні оголошення

Де показуються: на головній сторінці при вході на YouTube; в результатах при пошуку на сайті; при перегляді роликів в списку аналогічних; на сайтах-партнерах (ВКонтакте, Facebook, Megogonet) і в додатках, які розміщуються в медійній мережі Google.

Сумісні пристрої: мобільні пристрої, комп’ютери.

переваги:

 • Глядачі відеохостингу YouTube переглядають тільки цікаві для них відео. Таким чином, замовники отримують перегляди реклами своєї продукції від зацікавлених людей;
 • Вартість за перегляд відеореклами встановлює замовник. Грошові кошти списуються за кожен переглянутий ролик;
 • Немає обмежень по тривалості. Це дозволяє надати глядачеві більше інформації про товар.

Оголошення з можливістю пропуску

Оголошення з можливістю пропуску

Де показуються: перед переглядом іншого відео, в деяких його частинах або в кінці нього. Через 5 секунд показу реклами з’являється кнопка “Пропустити”, натиснувши на яку глядач може повернутися до основного ролику. У такому випадку плата зніматися не буде.

Сумісні пристрої: мобільні пристрої; комп’ютери; ігрові та ТВ-приставки.

переваги:

 • Ціна перегляду при розміщенні реклами на Youtube в даному форматі низька;
 • Більше охоплення аудиторії;
 • Застосовується в якості брендованої реклами для середнього та великого бізнесу;
 • Плата стягується за показ 30 секунд реклами або повного відео, в разі, якщо Ваш ролик коротше зазначеної тривалості, а також при взаємодії користувача з ним.

Відеореклама без можливості пропуску

Оголошення з відсутністю можливості пропуску

Де показуються: при перегляді іншого відео на початку, в певних частинах і в кінці.

Сумісні пристрої: мобільні пристрої; комп’ютери.

переваги:

 • Глядачі мають можливість повернутися до основного відео тільки після повного перегляду відеореклами;
 • Максимальна тривалість ролика при даному різновиді реклами – 30 секунд.

Відео-заставки

Оголошення-заставки

Де показуються: перед основним відео. Тривалість рекламної інтеграції – 6 секунд.

Сумісні пристрої: мобільні пристрої; комп’ютери.

переваги:

 • Відсутня можливість пропуску відеореклами;
 • Заставки допомагають підвищити впізнаваність бренду і збільшують загальне охоплення аудиторії.

Переваги контекстної реклами на Youtube для бізнесу

Контекстна реклама на YouTube буде корисна майже будь-якій компанії. Чому цей інструмент так важливий?

Вигода 1. Охоплення аудиторії . YouTube.com – найпопулярніший відеосайт в світі. Це друга за кількістю запитів пошукова система, її випереджає тільки Google пошук. Відеорекламу можна використовувати і просувати в різних ресурсах – на сторінках свого сайту, в соцмережах або на персональному YouTube каналі. Останні тенденції показують, що люди більше налаштовані до перегляду відео ніж читання тексту, тому що відео інформація сприймається краще, ніж текстова.

Вигода 2. Ефективність . Статистика показує, що наявність відео збільшує конверсію (% кліків, переходів, співвідношення переглядів до кліків, перехід з відвідувача в покупця) до 80%. 42% інтернет-користувачів дивляться відео про товар перед тим, як зробити покупку, 64% шукають інформацію про товар на YouTube. Відеоролик на Вашому сайті / Лендінгу збільшить час перебування відвідувачів, підвищить кількість замовлень, знизить середню вартість одного замовлення. Це дозволить сайту піднятися на вищі позиції в пошуковій системі Google. Ролики з YouTube піднімаються в ТОП видачі на головну сторінку з результатами пошуку або ж на окрему вкладку.

Вигода 3. Вартість, бюджет. Один перегляд обходиться Вам в діапазоні від 0,005 $ до 0,02 $ для формату відеореклами in-Stream. Бюджет для початку рекламної кампанії в YouTube може становити всього 50 доларів.

Вигода 4. Швидкість, охоплення за часом, тривалість перегляду. Якщо менеджеру з продажу потрібно спочатку знайти клієнта, домовитися про зустріч, приїхати на зустріч, витратити кілька годин на спілкування, закрити заперечення, заслужити довіру то відеоролик це може зробити за 1 хвилину! Ролик показує товар у дії, знімає побоювання, створює відчуття індивідуального підходу. А якщо правильно налаштувати рекламу, то цей ефект можна збільшити в кілька десятків разів. Відеоролик працює на Ваш бізнес 24/7.

Вигода 5. Прозора аналітика . Системи YouTube Analytics і Google Analytics збирають статистику на підставі якої можна порахувати рентабельність інвестицій. Ми налаштовуємо аналітику так, що Ви будете бачити звідки прийшли замовлення, наскільки ефективно працює Google реклама в Youtube, чи працює конкретний відеоролик або його потрібно покращувати.

Що потрібно враховувати фахівцю при налаштуванні відеореклами?

Для налаштування реклами в Youtube фахівцю потрібно отримати від замовника готове змонтоване за спеціальними вимогами відео (не кожне відео, яке є у компанії, підійде для його просування).

Сильна сторона інструменту:

 • YouTube для Українського та Російського ринку це слабо конкурентний рекламний канал, один перегляд може обходитися всього в 0,1-0,15 грн.
 • Дозволяє працювати з аудиторією на ранніх етапах воронки продажів, формувати попит, заслуговувати довіру. 1,5 хвилинний ролик може відповісти на питання “що купити?”, “Чому купити?”, “Чому купити у Вас?” і “чому купити зараз?”. Орієнтування схоже з КМС по ключовим словам.
 • Статистика показує, що наявність відео збільшує конверсію (% кліків, переходів, співвідношення переглядів до кліків, перехід з відвідувача в покупця) до 80%. 42% інтернет-користувачів дивляться відео про товар перед тим, як зробити покупку. 64% шукають інформацію про товар на Ютубі.
 • Відеоролик на Вашому сайті / Лендінгу збільшить час перебування відвідувачів, підвищить кількість замовлень, знизить середню суму, яку потрібно заплатити за одне замовлення.

 

Слабка сторона інструменту:

 • Нижче ступінь зацікавленості користувачів в нашому товарі в порівнянні зі звичайною пошуковою РК.
 • Фахівцю з реклами в Youtube потрібно проводити багато роботи за супроводом даного інструменту, щоб знаходити цільові ліди.
 • Важко змусити бізнес зробити кілька роликів для тесту.

Результати тих, хто вже замовив у нас відеорекламу

На поточний момент реклама в відеороликах на Ютубі – один з головних інструментів онлайн-просування і один з найбільш бюджетних каналів залучення клієнтів. Правильно налаштувавши таргетинг, Ви розкажете про себе тим споживачам, які Вас цікавлять. Відео підсилює довіру до Вашої компанії і з його допомогою Ви стаєте ближче до своєї аудиторії. А як відомо на довірі будуються тривалі взаємини. Вас будуть краще запам’ятовувати і при виборі продукту, швидше за все, згадають Вас, а не конкурентів. Ви можете створювати і чергувати різні типи роликів – навчальні, презентації, які продають або навіть розважальні ролики які можуть мати вірусний ефект. Адже емоції можна передати лише за допомогою відео тим самим краще залучаючи свою аудиторію.

Так, влітку 2018 року наша компанія запускала і тестувала відеорекламу для центру медичних послуг . З 5 запущених роликів з однаковим форматом один показав себе краще за всіх (з керівником центру, який розповідає про їх переваги) і приніс 8 конверсій. Це досить хороший показник для відеореклами.

Ціна одного перегляду потенційного клієнта становила від 0,12 грн до 0,14 грн. Загальна їх кількість – 47811. Покази всіх відео до 30 секунди були безкоштовними і в статистику не увійшли.

Відеореклама для центру медичних послуг

Для іншого проекту в сфері продажу авто запускалися промо відеоролики мета яких – запис на тест-драйв. Вдало спрацювали 3 з них. Найефективнішим виявився відеоролик із закликом до дії.

Вартість одного перегляду потенційного клієнта становила від 0,21 грн. до 0,44 грн. Загальна їх кількість – 99145. Покази всіх відео до 30 секунди були безкоштовними і в статистику не увійшли. Записів на тест-драйв 6.

Примітка! Важливо розуміти, що з міркувань конфіденційності в даній статистиці ми не виводили асоційовані конверсії відео реклами. Дані РК дозволили значно знизити підсумкову вартість за запис на тест-драйв у всьому проекті в цілому, тобто якщо аналізувати лише відео РК, то запис на тест-драйв дорогий, але якщо аналізувати весь проект комплексно, то він вигідний замовнику (ми аналізували окремо Рекламу Гугл (пошукові РК, всі використовувані КМС) для користувачів сайту з органіки, соціальних мереж або з прямих переходів.

Рекламна кампанія на Youtube

Що потрібно для того, щоб замовити відеорекламу?

Для запуску реклами на Youtube через Google Adwords Вам потрібно мати готовий відеоролик і залишити заявку на нашому сайті adwservice.com.ua. Ми оперативно сформуємо пропозицію для Вас, підберемо оптимальний бюджет і методи просування.

Популярні питання

 • Так, аккаунт Гугл необхідний, відеореклама налаштовується через інтерфейс Google AdWords. Якщо аккаунта немає – його можна зареєструвати при вході на Ютуб.
 • YouTube – найбільш відвідуваний відеохостинг в світі і другий за популярністю сайт (після Гугл). На майданчику знайдеться аудиторію з будь-якими інтересами, захопленнями, будь-якого віку і професій. Щодня через веб-інтерфейс або мобільний додаток на цей майданчик заходить більше десяти мільйонів чоловік. Тому отримати хороше охоплення і цільовий трафік з Ютуб досить просто.
 • Це можливо. Але варто пам’ятати, що багато роликів набирають більшу частину переглядів відразу після заливки, а далі інтерес поступово згасає. Якщо Вам підходить тематика якого-небудь каналу, то краще зорієнтувати покази на всі його ролики, тільки стежте, щоб контент на ньому регулярно оновлювався.
 • Теоретично це можливо. Але вартість переходу YouTube формує на підставі аукціону і вільної конкуренції. А значить доведеться сильно переплатити, і ідея може не окупитися в фінансовому плані. Набагато ефективніше демонструвати рекламу в роликах на різних каналах, які дивиться потрібна цільова аудиторія.
 • Відеохостинг YouTube надає можливість рекламодавцям розміщувати відеорекламу всередині контенту каналів, що беруть участь у партнерській програмі. Власники таких каналів дозволяють демонструвати рекламні ролики перед або під час показу своїх відео.

  Крім того, відеореклама може відображатися:

  • У результатах пошуку на YouTube;
  • На головній сторінці;
  • У рекомендаціях після перегляду відео.

  Рекламодавець також може настроїти націлення для показу оголошень саме цільової аудиторії — покази здійснюються у певних каналах, відеороликах, аудиторіях з певними інтересами, тим, хто використовував для пошуку конкретні ключові слова.

  Оплата відеореклами стягується за покази, перегляди відео до кінця або кліки за посиланням в оголошенні. На відміну від традиційної контекстної реклами, тут немає аукціону — потрібні слоти резервуються вручну під обраний бюджет.

 • Відеореклама на Ютубі є оптимальним рішенням, коли необхідно:

  • Підвищити впізнаваність бренду та поінформувати цільову аудиторію про продукт або послугу.
  • Збільшити інтерес та залучення глядачів, стимулювати їх до потрібної дії.
  • Залучити нових потенційних клієнтів на сайт рекламодавця.
  • Підключити ще один додатковий інструмент у вир продажу для поетапного просування користувача до здійснення конверсії.

  Перевага в тому, що відеоформат викликає більше емоцій та довіри у глядачів. Ефективність відеокампаній можна оцінити за допомогою вбудованої в рекламний кабінет системи YouTube Analytics. Вона дозволяє оцінити відсоток переглядів, залучення аудиторії, а також CTR за посиланнями та кнопками call-to-action.

Залишилися питання? Отримати консультацію фахівця.
Adwservice
Сергій Шевченко Google-логіст GoogleLogist
GoogleLogist
Пакет послуг «90 днів Google реклами», допоможе зробити Вашу рекламну кампанію не тільки вигідною, а й збільшити продажі з неї