Як знизити % втрачених показів через рейтинг в Google Ads

Знизити відсоток втрачених показів в Google Ads Контекстна реклама

Привіт! Мене звуть Яна Ляшенко, Google логіст. У сьогоднішньому відео розберемо деякі фактори, що впливають на зменшення відсотків втрачених показів через рейтинг. Це питання досить рідко проскакує серед питань, що фахівці, бізнес задають. Вставлю скріншот запиту. Будемо розбирати конкретно чому у нього високий відсоток втрачених показів.

Рейтинг торгової рекламної кампанії

Важливий нюанс. Цей рейтинг оголошення, яке втрачаємо. Він розраховується для пошукової мережі в торговельних рекламних оголошеннях. Знаємо, що торгові оголошення можемо показувати в Медійній мережі, в пошукових партнерах. Чи можемо показувати його в відео на Ютубі, якщо говоримо про Smart шопінг, і інших різних місцях, видах, плануваннях.

Фактори, що впливають на рейтинг оголошення

Важливо розуміти – рейтинг оголошення розраховується лише для пошуку. Якщо беремо класичне розуміння рейтингу оголошення, зараз довідку Google переписує регулярно, то зараз шість базових чинників, що впливають на цю історію. Два з них все одно залишаються самими основними, на які безпосередньо дуже активно можете впливати. Один з них – це ціна за клік, яку задаєте вручну або система, при користуванні автоматикою. Другий – це показник якості.

Рейтинг оголошень

Показник якості

Давайте почнемо з показника якості. Найскладніша історія, щоб потім перейти до більш легким, до ціни за клік. Тому, що не завжди зможете перебивати рейтинги ціною за клік. Є ще нюанси. З показником якості давайте зараз закриємо цей блок і нюанс.

На показник якості, який складається з трьох важливих нюансів – це очікуваний CTR, релевантність оголошень і якість цільової сторінки, досить важко впливати на рівні торгових рекламних кампаній. Він розраховується під час кожного аукціону на рівні кожного з типажу пошукових запитів.

Хто не в курсі, зараз більшу частину пошукових запитів низькочастотних, система обрізала, не вказує в звітах. Тому, прям чітко визначити, показник якості середньозважений, практично нереально в торгових рекламних кампаніях.

Що можете зробити? Для поліпшення показника якості на рівні кожного з пошукових запитів, потрібно провести роботу по оптимізації фіда в Мерчент центрі. Чи не спростила завдання?

Важливо, що? Дивіться, очікуваний CTR розраховується на базі історичного CTRа. Чим вище кликабельность оголошень, тим вище цей показник. Над чим попрацювати? Щоб картинки виділялися на тлі всіх інших в видачі конкурентів. Ці хлопці, які беруть всі однакові картинки у постачальників і їх пулят. Що чекаєте від клієнта, якщо вони однакові, Наташ, як зараз молодь говорить.

Всі вони однакові. Значить потрібно чимось виділятися, поміняйте фон, додайте якісь малюнки, схеми, якщо якась автотематіке, запчастини, інше, то що дозволено системою. Якісно виділитеся, як раз.

Друге, оптимізуйте тайтл. Зробіть його максимально читабельним для кінцевого користувача. Тайтл не повинен бути набором цифр, букв, розмірних якихось параметрів. Повинен відображати суть того, що людина хоче шукати. З ціною зазвичай мало у кого виникають проблеми. Базове, що потрібно зробити.

Плюс, додайте можливі атрибути, які обов’язкові і необов’язкові, але відповідні конкретно цій ніші. Завдяки атрибутам додаткових – розміри, кольори, сітки, продуктові категорії, Тайпей продакт, інше. Система більш чіткіше почне розуміти, кому показувати товари. Якщо вона стане показувати максимально цільової аудиторії за рахунок того, що конкретизували, в чому суть продукту, тим вище ймовірність, що будуть вище кліки. Все це впливає на CTR.

Якість цільової сторінки

Якість цільової сторінки. Чіпати тут нічого не станемо. Самостійно порахуємо, що апріорі, конкретна торговельна позиція, де бачимо товарну картку товару – вона буде за якістю середньої. Цього достатньо.

Є нюанси. При досить повільному сайті – дуже повільно стартує, завантаження по 5, 8, 10 секунд в різних браузерах – можна перевірити на рівні Google Аналітики, то звичайно, потрібно працювати над швидкістю. Повірте, ціна за клік зменшується відсотків на 50, в 2, в 3 рази, після оптимізації швидкості сайту за вимогами Google. Перевірте адаптивність мобільної версії. Буквально недавно зі мною зв’язувався клієнт, який питав, варто запускати в цій ніші рекламу або не варто. Перейшовши по його посиланню, побачила зовсім не адаптивну версію на Prom-е. Потрібно просто виставити налаштування. Перевіряйте адаптивність до мобільних пристроїв. Без цього не варто запускати будь-яку рекламу в 2021 році.

Релевантність оголошення

Є ще релевантність оголошення. Релевантність оголошення, якщо простою мовою пояснити, це те наскільки оголошення відповідає пошуковому запиту клієнта. Чим адекватніше прописаний тайтл, діскріпшн під безпосередньо те, що шукає користувач, тим краще.

Якщо це ювелірна якась історія, то пишіть золото, срібло, пробу, кулончик, хрестик, інше. Щоб не лише на картинці, але і тексті читалося. Плюс система більш чіткіше стане розуміти кому показувати і в яких випадках показувати оголошення.

Коротше, класична робота, як зі звичайним показником якості на рівні ключових слів. Просто там це простіше робити, коли задаємо ключові слова, а на рівні пошукових запитів, які сама система підбирає з сайту, важче. Це базово то, що потрібно зробити, коли просто перероблене тайтли, оптимізуєте, спробуєте різні варіанти діскріпшн. Не просто будете писати якусь воду: «Це прегарні черевички, що продаємо вже 150 років». Ні – пишіть розмір, з чого вони складаються, склад, інше. Це впливає на прийняття рішення користувачем.

Зображення – унікальний контент, – то, що обов’язково в 2021 році. Заморочьтесь, виріжте картинки, поставте на якийсь зовсім інший фон. Для виділення на тлі однакових пропозицій.

Вказівка ​​ціни за клік

Тепер переходимо до наступного головному блоку, що впливає на рейтинг оголошень.

Говорила, що це максимальна ціна за клік, задана безпосередньо вручну або системою. Якщо її задає система, то її, в принципі, особливо не чіпаємо. Система розуміє, якщо, звичайно, використовуйте розумні стратегії, інтелектуальні, по типу Target ROAS або цільова ціна за конверсію, то вона самостійно вирішує, є ймовірність здійснення конверсій чи ні, згідно з розрахунками машинного навчання. Якщо задаємо вручну ціну за клік, важливо призначати її настільки, щоб ціна була достатня для виходів максимально можливу кількість аукціонів в конкретному товарному асортименті. У товарній групі – важливо.

Як зрозуміти достатню або мало ціну за клік задали? Є два важливих поняття. Перше – розуміння беззбиткової ціни за клік. Якщо ціна за клік є нижчою середньостатистичної прогнозної, і, використовувану іншими рекламодавцями, в принципі, не варто заморочуватися над її підвищеннями. Відсоток втрачених показів через рейтинг. Доведеться з ним змиритися.

Наступний момент. При зазорі – вона не нижче. Можете скористатися двома варіантами призначення ставок. Перший, виходячи з конверсії сайту, щоб цільова ціна за конверсію була, приблизно в розумних межах.

Другий варіант, йдете на рівень групи товарів, додаєте стовпець «Порівняльна максимальна ціна за кліки». Бачите, дивіться, орієнтуйтеся на неї. Вона може підтягуватися з затримкою до 48 годин. Якщо сьогодні запустилися, то побачите цю Конвенцію після закінчення одного-двох днів. Бачите, що фактична середня ціна за клік нижче, ніж порівняльна максимальна – можете підвищити ставку. Ціна вища, ніж та, то, навпаки, потрібно її знижувати. Нічого не втратите.

Порівняння ціни по групах товарів

Розмір бюджету

Один важливий момент, який в ланцюжку формулою сто відсотків вплине на зниження показника втрачених рейтингів. Адекватно призначений розмір бюджету на рівні рекламної кампанії. Важливо, якщо задаєте великі досить бюджети на рівні рекламних кампаній, ці ж залишки повинні бути на балансі аккаунта. По-іншому не спрацює система. Якщо призначили бюджет тисяча гривень, а на залишках 200 гривень – це не принесе результату. Залишки повинні бути адекватними.

Що відбувається при призначенні адекватного розміру бюджету? Відбувається те, що у системи відкривається більше можливостей в тому, щоб максимально часто виводити в аукціон. Чому це важливо? Зараз в будь-якій пошуковій рекламної кампанії, в тому числі Google шопінг, є лише рівномірний показ оголошень.

Рівномірний показ оголошень означає, що система на заданий бюджет разом із залишками актуальними на балансі, намагається розтягнути покази, щоб рівномірну кількість разів виводити в аукціон. Вона не враховує якісь сплески. Вона приблизно прогнозує середню кількість показів. З карантинної історією, вчора, рік тому, не було попиту на товари, а сьогодні вже попит є.

Рівномірний показ може не враховувати не внутрінедельние коливання, які не внутрісуточних коливання. У 12 дня сплеск йде. По всіх системах, в планувальнику, в Google Trends бачите сплеск попиту. Вона, фактично в звітах за часом показу не бачите, що система більшу кількість разів вивела в аукціон. Система намагається рівномірно розподілити протягом дня. Система в 12 дня виведе максимальну кількість разів, а потім о 10 годині вечора на який бюджет їй виводити в показ. Система часто навіть не викліківает в бюджет. Вона занадто перестарається з обмеженням по бюджету. Їй потрібно з запасом взяти, на той випадок, коли щось станеться. Їй потрібно рівномірно вивести в показ.

Розумію – звучить якось занадто просто з моїх вуст, але насправді це те, що прям конкретно впливає на вашу ефективність. Якщо ціна за клік вже дорівнює середній максимальної або не можете її підвищити, так як досягли точки беззбитковості – перегляньте розміри бюджету. Зараз без зміни ціни за кліки, можете збільшити в 2 або 3 рази бюджети рекламні. Побачите протягом 2-3 діб, як відсоток почав зменшуватися.

Це ж робили в марафоні, на смартшопінге. У марафоні Google шопінгу в одному з якихось відео говорили про те, що відсоток втрачених показів досить високий і пропорційно збільшили бюджети. І відсоток зменшився. Звичайно, його звести до відсотків 10, 20 досить складно, якщо в одній рекламній кампанії багато товарного асортименту. Система на різний товарний асортимент намагається розподілити всі покази, кліки, інше. Це логічно.

Чим більш прагматичним підійдете до сегментації торгових рекламних кампаній. Хоча б приблизно розподіліть їх за типажами товарних груп, в різні рекламні кампанії, і призначите більш адекватні бюджети, розміри на рекламні кампанії, ставки, побачите, як загальний середній відсоток втрачених показів виявиться нижче, ніж, коли все тримали в одній рекламній кампанії з непоганим бюджетом.

Чому бюджет є однією з основоположних речей, у відсотках, отриманих, втрачених показавши? В Google пошуку генерується багато різних пошукових запитів. Їх вручну справи не пішли. Трафік буває абсолютно різношерстим. Буває не цільовий трафік, цільової, але, з найвищих етапів воронки продажів, має конверсію в продаж нижче. Можуть бути ключові слова з нижніх етапів воронки продажів, мають конверсію вище. Плюс – додавайте товари з різною частотністю.

Ланцюжки золоті мають частотність одну, блоки живлення для зарядок зовсім іншу, ноутбуки абсолютно третю. Образно змішала все в одній корзині, зробила по типу борщ. У цьому зберігається принцип. Більше ставите в одну торговельну рекламну кампанію різні по частотності товари, групи товарів, не товари, якщо ставите зарядки в одну – вони, в принципі, однакові.

Якщо ставите різні товарні групи – вони по частотності різні, то бюджету не вистачає для виведення всього товарного асортименту в покази. Середній відсоток втрачених показів через рейтинг – це середньостатистичний вирахуваний з усіх товарних позицій. Кого-то системі вдалося на невеликий бюджет, з вашої ставкою, вивести активно в аукціон, а кого-то не вийшло. Просто не вистачає потужностей у вигляді заданого рекламного бюджету.

Пам’ятайте про залишки на балансі. Чим більше, більше бюджети, тим більше залишки на балансі повинні залишатися. Не переживайте за баланс. Якщо немає рекламних кампаній, які зливають бюджет, сподіваюся, навчилися вже відключати, то якщо припиніть діяльність, або щось трапиться, завжди зможете гроші повернути. Не хвилюйтесь. Краще, щоб з запасом було на залишках. Система щедріше стане виводити в аукціон. Більше показів – більше трафіку на сайт. Більше трафіку на сайт – пропорційно більше отримуєте продажів. Звичайно, не забувайте про регулювання вартості трафіку.

Залишилися питання щодо показника в рейтингу – можу розширити момент, якщо додатково потрібен. Чекаю фідбек в коментарях. До зустрічі в новому випуску.

Яна Ляшенко
Оцініть автора
Adwservice
Додати коментар

Сергій Шевченко Google-логіст GoogleLogist
GoogleLogist
Пакет послуг «90 днів Google реклами», допоможе зробити Вашу рекламну кампанію не тільки вигідною, а й збільшити продажі з неї