Як підняти продажі на Prom.ua використовуючи торгові рекламні кампанії?

Как поднять продажи на Prom.ua? Prom.ua

Що конкретно необхідно зробити для підвищення продуктивності стандартної торгової рекламної кампанії? В яких випадках переходити на смарт кампанії? Який бюджет призначати смарт кампанії? Яку задавати таргет ROAS для смарт-кампанії? Сьогодні продовжимо розглядати на реальному проекті, на сезонному продукті. Ну що? Поїхали.

Привіт. Мене звуть Яна Ляшенко. Я Google логіст. У сьогоднішньому відео будемо на реальних числових значеннях розбиратися, що поліпшити. Потім, звичайно, попросимо відгук у клієнта – покращилася чи ні ситуація у нього.

Розбір рекламної кампанії продажу штучних ялинок

Дивимося нашу рекламну кампанію. Вона єдина. Будемо дивитися «Ялинки штучні». Зараз бачу повідомлення, що баланс вичерпано. Перевіряла – видачі не було. Швидше за все, це пов’язано з причиною, що рекламний аккаунт не поповнений. Значить – аналізувати реальну рекламну видачу не зможемо. Аналіз буде приблизно.

Рекламна кампанія по штучним ялинкам

На вчорашній день, 9 грудня, баланс був вичерпаним. Дивимося – «Ялинки штучні». Витратили 1700 гривень за останні 14 днів, 13 транзакцій. Середня вартість 131. ROAS 3,10. Зауважу, що точка беззбитковості, по тій маржі, яку дав клієнт, приблизно до 3,12. Ця рекламна кампанія на межі. Зараз, в даний проміжок часу, вона не заробляє. Дивимося останні сім днів – краще, вже 4,05. Значить, вона пішла в прибуток. Дивимося статистику за останні сім днів. Чи не дивлюся за попередній тиждень, щоб не вводити в оману в показниках. Все це використовуємо для аналізу. Ціна за конверсію – 115 гривень. Ідеальний коефіцієнт конверсії 1,25. Якщо брати ті ж 14 днів – конверсія 0,98. Видно, що торгова рекламна кампанія почала в рази краще працювати.

Дивимося останні 7 днів – плюс/мінус добре. Чи зможете побачити головні питання, задані клієнтом. Щоб не займати відео по тексту – коротко перекажу перші три. Завдання яка? Чому лише два товари в основному пушіться в торговою видачу? Торгову видачу чи можна заспаміть конкретно своїми оголошеннями? Почнемо з блоку Відповіді на питання.

Питання від клієнта

Інші відео з налаштування реклами на Prom.ua
 

Причини відсутності нагромадженого кількості показів

Спробуємо розібратися в причинах, що призводять до відсутності нагромаджених кількості показів. Плюс до того, що показується в основному тільки 2 товарні видачі. 2 товари у видачі. Необхідно відзначити такі показники як відсоток отриманих показів пошукової мережі. Він всього 40 відсотків. 40 відсотків – дуже мало. Будемо розбиратися. Причина в бюджеті, в рейтингу. Пишуть в районі 30 і 35 відсотків. Зазначу, що ці відсотки отриманих показів – приблизні показники. У реальності вони можуть відрізнятися. При правильному управлінні в рекламному акаунті, вони можуть бути в кілька разів краще. Так як відсоток втрачених показавши – 35 відсотків. Подивіться на розмір бюджету в день на рекламну кампанію. Він становить 78 тисяч. Вчора, 9 грудня, він був 63 тисячі гривень. Якщо подивитися по історії змін, людина лише підвищував бюджет, а не зменшував. Система все одно пише дефіцит бюджету. Чому так робить? У рекламному акаунті не вистачає грошей. Аккаунт мало поповнюється.

Дивилася історію транзакцій. Середні поповнення йдуть по 500 гривень. Занадто мало, якщо працюють ще кілька рекламних компаній. Надто мало. Все, щоб вистачало бюджету на всі рекламні кампанії. Тим більше на ялинки, які сезонні. Лише за сім днів – 38 тисяч показів. Зараз бачимо статус – «Баланс вичерпаний». Це означає – гроші закінчилися. Чому важливо вчасно поповнювати рекламний аккаунт? Дуже важливо. Особливо важливо для бізнесу. Якщо не на достатню суму денного бюджету поповнили всі рекламні кампанії, виходить, що залишок, система починає розтягувати між усіма можливими рекламними компаніями. Вона його цідить. Робить це не має наміру. Просто вона собі дозволила тільки стандартний показ. Прискореного більше немає. Ці гроші вона з ще більш жорсткою, розтягнутої історією починає їх цідити. І здається, не витратила 500 гривень або якусь суму, на яку поповнили. Вона його, в принципі, не витрачівает. Вона його розтягує. Вона впливає на зниження, заниження рейтингу всіх рекламних кампаній.

Прохання до більшості рекламодавців – розрахуйте оптимальні бюджети – кажу про них, практично, в кожному відео, не забувайте поповнювати заздалегідь, хоч на два-три дні вперед рекламні акаунти. Якщо зараз грошей немає, є подібні проекти, в яких гроші заходять значно пізніше. Вони отримують реальні транзакції. Прохання, залишаєте тільки те, що реально зараз конвертуються і на нього перенаправляйте весь бюджет. Тут ялинки могли б краще відпрацювати. Як сказала, точка беззбитковості 3,12 згідно тих показників, які сказали. Тут вона добре відпрацювала. Їй потрібно всього-на-всього підкинути бюджету, і вона зможе працювати краще. Відповідаю на питання. Конкретно, в даній ситуації, чого не займаємо топову всю видачу. Занизити рейтинг. Він насправді нижче. Як це показати? Дивіться, є стовпець рекомендації. Ці показники не зовсім правдиві. Йдемо в рекомендації конкретно цієї торгової рекламної кампанії, і побачимо рейтинг, загальний показник оптимізації. Зараз скажу, вчора був 26 – 27 відсотків. Зовсім не показує. Ну окей. Варто просто повірити. Було в районі 27 відсотків. Занадто мало.

Значимість показника оптимізації

Чому варто дивитися на показник оптимізації? Скажу чесно, ніде в довідці, Google не пише про те, що показник принципово впливає на рейтинг оголошення. Але показник оптимізації враховується в головному MCC, при виведенні показника ефективності роботи рекламних кампаній. Якщо мені, як менеджеру в MCC, в головному керуючому акаунті виводиться, що рекламний аккаунт страждає, тому що не дооптімізірован. Відразу скажу, що поправляючи цей показник – відразу покращуєте всю статистику. Це показували на марафоні, коли показник відсотків, втрачених через рейтинг, зменшувався, як починали правити показник оптимізації. У марафоні зачепили досить багато різних блоків. Можливо, в дрібниці не описувала їх, не акцентувала увагу на все, захоплений увагою. Все це є важливим з елементами, що дозволяють покращати.

Насправді розумію – показник втрачених показів через рейтинг і більше, вище, через показника оптимізації. Потрібно поправити показник. Як його поправляти? Рекомендації потрібні не всі. По-перше, система говорить, що бюджет акаунта вичерпано, поповните його. По-друге, залучайте клієнтів на партнерських сайтах. Комусь підходить дана рекомендація, кому-то – ні. Йде на партнерських сайтах, досить бюджетний, добре конвертованій трафік. Буває – немає. Не підходить дана рекомендація, можете зараз її застосувати, подивитися, як запрацює. Не підходить – натискаєте закрити всі. Вибираєте інший варіант, напишіть інші там, не підходить – закрити всі зміна. Звичайно, не буду виносити. Важливий момент далі торкнемося. Система каже «Перейдіть на розумні торгові рекламні кампанії». У людини питання – «Коли варто наводити компанію на розумну і чи варто?» Зараз це питання торкнемося. Плюс система говорить, комоней Гайс, переходите на розумну – підвищу продуктивність.

Перевитрата бюджету рекламної кампанії

В результаті, підвищуємо. Виконуємо всі рекомендації. Закриваємо, якщо конкретно рекомендація не актуальна. Побачите, як відсоток різко зменшиться. Гарантую 100 відсотків. У марафоні це показували.

Наступний блок. Відповідаючи на перший пул питань – показує менше через низький рейтинг. Друге, через брак грошей в акаунті на ялинки. Бюджет 78000. Витратили – 1039. Добре. Йдемо далі.

Аналіз показу у видачі

Розглянемо ще питання. Чому дві торгові позиції, Ялинка 1 метр і 0,75 в основному, показуються у видачі? Перевіримо, чи насправді. Класно, що людина, клієнт написав, що вона виставила однакову ціну за клік на всі товарні позиції. Отримують покази, в основному, лише перші кілька. Видно, що в кожному ідентифікатор варто розбивка по айдішнікам товарів, прям, подрібнена-подрібнена. В основному тільки сосна, кожна – окрема позиція. На кожну товарну позицію, бачите, людина заморочили. Виставив сам. Однакова ціна за клік. Підхід зрозумілий.

Ціни за товарними позиціями

Чому показується тільки частина з товарів? Ну, по-перше, підключений оптимізатор ціни за конверсію. Він може підвищувати або знижувати ціну за клік. Бачите – вона абсолютно різна на різних позиціях, в залежності від ймовірності конверсії. Симулятор конверсію – не подобається. Він занадто слабо впливає на загальні ставки. Вважає, коли висока ймовірність здійснення конверсії, але не враховує всіх можливих ймовірності, що здійснюються при покупці користувачем. Не люблю його, як підсилювач ефективності. В даному випадку, він спрацював на свій максимум, на весь можливий потенціал.

Чому показується тільки кілька товарів? З подібним стикалися в нашому марафоні. Там був моно товар – пелюшки і наматрацники. Запити, за якими шукають товари – практично скрізь однакові. Є люди, що шукають наматрацник з певною розмірністю. Це поодинокі запити. В основному, це «Купити» там, «Непромокальний наматрацник», «Купити плівку для собак». За запитами, якщо зараз подивимося цю торгову рекламну кампанію, по показам – тут немає розмірів. Бачите – немає розмірів. Всі запити однакові для всіх торгових позицій. Щоб Google виводив активно різні розміри штучних ялинок, потрібно по-іншому було структурувати цю торгову рекламну кампанію, як, в принципі, це робили. Розбили недорогі і дорогі. Здається, в пелюшках і наматрацниках зробили. Таким чином, спробували через різну пріоритетність рекламних кампаній і призначення різних рівнів ставок – вирівняти ці обсяги показів.

Цей момент можна, якщо принципово, запуск стандартних торгових рекламних кампаній, даний момент можете вивчити, переглянувши наш марафон. Подивитися відео по структурам торгових, простих торгових рекламних кампаній. Особливо по рівневим. Там розглядала випадки який пріоритет і ставки в рекламній кампанії призначати.

Причина, що запит однаковий. Товар, в очах системи, однаковий. Запит, за якими його шукає – однаковий. За рахунок оптимізатора перевага віддається лише частини товару. Потрібно було розбивати по пріоритетності. Можна перевести все на розумні торгові рекламні кампанії. Тоді система автоматично вирівняла б обсяги показу між усіма товарними позиціями. На смартшопінг компаніях зможете побачити і зараз. Зайдете в перші тижні її старту – вона практично всі товари, з приблизно однаковою кількістю показів виводила в аукціони. Це з торговими. Досить важко зробити зі звичайними. Думаю, відповіла на це питання.

Що зробити для повністю максимального збільшення обсягів показів свого рекламного оголошення в торговій видачі? Зараз не побачила тут у видачі. Можна видозмінити її. Це безкоштовна видача. Десь внизу показується. Чи не кликала ні на кого. У перших немає. Не бачу. Що зробити для більш частого виведення попереду і більше рекламної видачі займало?

Перше. Підняти рейтинг. За рахунок чого – говорила. Друге. Дати бюджету більше. Більше бюджету – більше охоплення, показів вона може зробити. Чи варто морочитися, в даному випадку, з тайтлов, оптимізацією, фідо? Звичайно, можна зараз зробити. Відповідаю, що в цій ніші, пік до 20 – 21, максимум до кінця грудня. Потім настане спад, піде на спад. Дивилася по «Ялинка купити» по Україні. Дійсно, падіння починається з 21 грудня. Бачите? Уже особливо нічого буде ловити. Якщо зараз збільшите бюджет, підійміть рейтинг свій, зможете до 20 грудня зробити хороший вихлоп, виторг. Після – розпочнуться спадаючі. Вже 4 січня постане ця історія не актуальна.

Динаміка популярності запитів по штучним ялинкам

Так. Добре. За оптимізації фіда. Не бачу сенсу займатися його оптимізацією. Все плюс-мінус ok. Штучні Їли, є там Ялинка. Ялинка, Їли використовуються. Додала б, можливо, «Ялинка» фраза. Не знаю, як в контексті Google сприйме. Російська, українська – вони дуже люблять пушіть між собою. Але плюс-мінус по Ялинка зможете показуватися. Ціна є. GTIN, MPN – не потрібні. Продуктова категорія – її можна зараз додати. За допомогою допфіда. Потрібно зайти на довідку Google. За Google product category. Є файлик Ексель. Викачати. Знайти максимально детальну продуктову категорію і запущено. Або перевірити яку продуктову категорію зараз в Мерч центрі привласнює вам Google.

Перевіряємо продуктову категорію в Google Merchant Center

Як це перевірити? Заходимо, прям, конкретно до товарної позиції. Вгорі буде видно продуктову категорію, яку привласнив вам Google. Чому кажу? Можливо, вона є в Мерчант. Просто в Google акаунтах вона не завжди показується. Просто приблизно її формулювання говорю. Тому, що в Мерчант дивитися зараз не можу. Немає доступу. За Тайпей продакт – все подобається. Все окей. Відмінно. За оптимізації фіда не бачу сенсу зараз цим займатися. Це будуть частки відсотків, які поліпшите. Завдання вихопити великий шматок за рахунок інших рекламних кампаній.

Чи варто використовувати оптимізатор цін, коли переходити на розумну кампанію

Повертаємося далі до запитань. «Чи варто використовувати оптимізатор цін за конверсію?» Дала відповідь. Є можливість таргінг на автоматику, цільова ціна за конверсію або таргет раз – краще вибирайте їх. Оптимізатор цін за конверсію працює, але не може виробити весь свій можливий потенціал. Є можливість, як тут – система говорить – перейди на розумні торгові рекламні кампанії – краще на них перейти.

«Коли переходити на розумну?» Якщо система сама каже, при меншій кількості конверсії. Кажу – потрібно, мінімум 15 транзакцій за останні 20 днів. Вважає за останні 45 днів. Оптимальний за 20 днів. 14 днів. При транзакціях – просто ідеально. Система до цього почала говорити, при 13 транзакціях – давай перемикатися. Варто, однозначно. Ніша сезонна. Смартшопінг дозволить вихопити все можливе з цієї історії.

Є нюанси. Які нюанси? Необхідно правильно поставити свою цільову рентабельність і правильно призначити бюджет на цю рекламну кампанію в перші кілька днів і подальше її збільшити це бюджетування. Що маю на увазі? Зараз розповім. Кампанії. Повернуся. Що значить правильну цільову рентабельність? За останні 7 днів рентабельність 4,05. Можна спробувати запитати у автоматики, точніше не у автоматики, а в системи. Вже вона може вам запропонувати вибір. Пропонує 111 відсотків. Це – 1,11. Ідеальне. Ідеальне значення, відповідне для вас. Висчітаное самою системою. Мінусове. Саме для цього проекту. Точка беззбитковості – в районі 3,12. 3,12. Пропонує 111. пропонує 1,11. Крапку рентабельності.

Рентабельність інвестицій в рекламу

У чому фішка? Чи зуміє правильно навчитися, то вийде на повну, максимальну рентабельність. Якщо зараз за останні 7 днів отримали основну частку конверсії, 9 штук з 13. Це основна частка. А по рентабельності все влаштовує. На 4 більше, ніж наша точка беззбитковості. Можемо поставити цільову рентабельність або ту, що зараз пропонує Google. Дати бюджету гарне кількість. Скажу, яке цифрове значення бюджету задавати. Задати рентабельність, точка беззбитковості 3,12 і відмінусувати від неї відсотків 20-30, якщо прям жим-жим. У жим-жим не готові в перші дні витратитися на збір статистики. Смарт shopping в перші дні все одно дорожче. Потім він вирівняється. Час залишилося до 20 грудня. Залишилось 10 днів. Особливо тут не розгуляєшся. Смартшопінг необхідно запускати. Тут і зараз, він дасть основну точку масштабування продажів.

Пам’ятайте одну важливу річ. Чим менше цільова рентабельність, тим більше продажів можете отримати. Чим вище рентабельність задаєте, тим менше продажів можете отримати. Розумію – не всі продажі можуть бути з плюсовим значенням. У перші чотири дні, зможете це однозначно побачити. Можете поступити таким чином. Можете залишити смартшопінг і стандартну торгову рекламну кампанію. Задати цільову рентабельність вища. Вашу точку беззбитковості. Пріоритет високий. Вона частково буде виводитися в покази. У смартшопінг вже задати таку цільову рентабельність.

Дивіться, не можу сказати однозначно, який ефект станеться. Потрібно почекати три-чотири дні, коли плюс-мінус система перенавчитися. Плюс потрібно поповнити акаунт на мінімально, на дві тисячі гривень. У цій рекламній кампанії був прогнозний розрахунок на 2000 гривень залишку. Подивитися, як почне відпрацьовувати в перші два дні. Може стати дорожче. Потім можна просто підняти цільову рентабельність. Плюс-мінус вирівняється.

Це перше. Який бюджет? До чого вела? Пропоную варіації, як це можна вирішити. Чи приймаєте рішення, звичайно, ви, однозначно. Маю на увазі звернення клієнта, до замовника, які, безпосередньо, зараз на розборі. Він приймає рішення, що в даному випадку, буде робити. За нього приймати рішення можна було б, якщо б Сапорти, безпосередньо, цей рекламний аккаунт.

Як розрахувати розмір бюджету?

Важливий момент. Розмір бюджету. В Смарт шопінг мінус полягає в тому, чим менше бюджет задамо спочатку, тим повільніше його можна розгойдувати. Його підвищення, десь в середньому без якихось збитків, в загальному для рекламодавця, в середньому по позиції, відбувається при підвищенні на 30 відсотків. Зниження рентабельності, підвищення рентабельності, підвищення бюджету – 30 відсотків.

Чи можете його зменшити. Потім збільшити. Важливо, що розуміти? Чому такий відсоток збільшення бюджету? Чим менше його ставиш, тим повільніше буде. Буде можливість збільшити бюджет раз в 3-4 дня на 30 відсотків. Чому? Є певний відсоток бюджетування, який Google завжди віддає на тестування нових гіпотез. Ніхто не в курсі, який відсоток. 10 відсотків, 20, 40, 50. Я вважаю, приблизно, при стабільних бюджетах, 30-відсоткове збільшення, цей розмір в районі 10 відсотків. Якщо спочатку різко збільшимо бюджет, занадто великий задамо, то може скластися така ситуація, як у марафоні. Занадто великий відсоток відразу спочатку віддався на перенавчання. Це не погано. Нормальна практика. На ринку США, з практики кажу, на проектах, що консультуються особисто мною, або якихось вела моя команда, коли в перші тижні просто збираємо статистику, межуємо на нулі або трохи в мінусі. Щоб просто навчити систему правильні конверсії отримувати. Зверніть увагу. Чи не отримати конверсії в рекламний аккаунт, а навчити систему, щоб вона отримувала правильні, вірні конверсії.

Повертаємося до теми. Який розмір бюджету тут призначати? По-перше, пам’ятаємо, що потрібно поповнити рекламний аккаунт відкрито лише для даної рекламної кампанії на дві тисячі. Якщо інші рекламуються, розрахуйте приблизно денні бюджети, які вони витрачають. Ще цю суму приплюсуйте до двох тисяч. Плюс необхідно призначити правильний коректний бюджет. Залишилося 10 днів хорошого пікового попиту. Далі вже особливо сенсу це робити не стане. Який бюджет призначати?

Дивлюся за останні 7 днів CPA була в районі 115 гривень. За останні 14 днів – була в районі 131. На 15 гривень більше. Що можна зробити? В ідеальній ситуації, задала б бюджет 115 помножити на 10. Приблизно тисячу гривень. 1115 гривень на цю рекламну кампанію. 1200 гривень денного бюджету на смарт компанії. З цільової рентабельністю 111, або приймаєте рішення, берете свою точку беззбитковості. В даному випадку – 312 відсотків. Мінус 20-30 відсотків. Задаєте.

Задаємо вартість конверсії

Чому менше, ніж точка беззбитковості? Щоб система швидше почала збирати статистику. Чим вище задавите цільову рентабельність, особливо вище, ніж ту, яка зараз спрогнозувала нашої смарт компанії, тим довше вона буде отримувати результат. Всього 10 днів. Немає особливо часу раскочегарівается, немає можливості. Якщо немає можливості призначити 1200 і особливо вона може витратити з 1200 за день, і особливо в цій сезонної ніші як «Ялинки», «Ялинки штучні», можете задати, хоча б помножене на чотири, на три, три з половиною, в ідеалі чотири з половиною. Це мінімальне значення.

Чому це мінімальне значення, ідеальний варіант в чотири з половиною? Можна так швидше стартувати. Немає цих, три-чотири дні на збільшення масштабування. 20 грудня – пік, далі буде спуск і падіння. Така ситуація. Звичайно, за рекламною кампанією потрібно дивитися. У перші дні, особливо. Ще раз попереджаю – вона може зійти з розуму. Почне навчатися. Почне на базі мінімально зібраної статистики приносити якісь конверсії.

Налаштування розумної рекламної кампанії

Ідеально, коли використовуєте цю рекомендацію. Що вона пропонує? Звичайно, все в урізаному режимі. Вона пропонує розумні компанії на весь акаунт зробити. Правильно? Розумна торгова. Потрібно тільки одну торгову розумну по ялинках зробити. Робимо тільки по ялинках безпосередньо. Зараз подивимося по ялинках. Що вона пропонує? Все равно 13 компаній. Окей. Тоді вручну формуєте цю рекламну кампанію, смартшопінг. Як її формувати? Чи є проблеми з цим чи ні. Зараз немає можливості, на читанні. Я б показала.

Налаштування розумної товарної кампанії

Плюсик. Продажі. Мета – продажу. Сподіваюся, тут конверсії з типом Продаж. Транзакції. Ні – без мети. Купівля. Все відмінно. Далі, вибираємо мета – Продажі. Вибираємо – Шопінг. Вибираємо – Смарт кампанію. Вписуємо домен основний. Перевіряємо. Потрібен необхідний фід. Зв’язка. Все має відбуватися коректно.

Далі додаємо просто об’єкти. Формуємо адаптивне оголошення. Грамотно його пропишіть, ключові слова. Задаєте цільову рентабельність, розмір якої обговорювали. Бюджет розповіла, який поставити. Далі дивимося за роботою рекламної кампанії.

Якщо сильно не сподобаються результати. Ще один ключовий нюанс. В Analytics, в Аналітиці, конверсії надходять з великим запізненням. Запізнення не три-чотири години. Запізнення набагато більше. На великих проектах, з великою статистикою – запізнення може йти до доби. Сьогодні може витратитися тисячі гривень. Подивіться, це – слив бюджету, не побачите конверсію. Розчаруєтеся. Через дня два-три конверсії можуть підтягнуться. Рекламні компанії можуть бути абсолютно вигідними. Бачила на абсолютно різних нішах, різних проектів по Смарт шопінгу. Все залежить від моделі атрибуції і види фіксації конверсій. Тут вона говорить, що все робиться за один взаємодія в більшій мірі. Є 30 шляхів конверсії, які йдуть за друге взаємодія і більше. Можете отримати тисячу гривень витрат, але конверсії підтягнутися значно пізніше. У перерахунку – це вигідна конверсія. Це через моделі атрибуції, яка є тут.

Перевіряємо модель атрибуції

Що таке модель атрибуції? Є період обліку конверсій за кліками. Він заданий автоматично 30 днів. Якщо користувачі, більшою мірою здійснюють конверсії в перший день. Ну, дивіться, тут конверсії бачу загальні. Не можу сказати за інші рекламні кампанії. Якщо конверсії отримували ще якісь рекламні кампанії. Тут виникає нюанс. За різними продуктам може відбуватися абсолютно різна фіксація. Чим менше часу витрачається на процес отримання конверсії, тим менше це повинно бути значення. Для аналітики – зовсім не актуальна історія. Щоб не заплутувати, залишимо в тому ж режимі, в тому ж вигляді. Повинні бути готові, що перші кілька днів буде здаватися абсолютно нерентабельним історією. Потім вона вирівнюється і шурує швидкими темпами, що тільки встигай поповнювати запаси складу даними товарами. Така історія. Цікавий огляд виходить.

Чи варто використовувати скрипти?

Ще пару питань. «Чи варто використовувати скрипти?» Важливо розуміти. Скрипти – це історія, яка просто за вас робить якусь операційну. Править ставки туди-сюди. Править бюджет туди-сюди, в різні боки. Вивантажує оголошення для редагування за певними параметрами або завантажує їх. Річ, яка просто полегшує фахівця якісь операційні речі. Вивантаження оголошень, відкоригувати, зайти, ставки та інше. Вибираючи, між скриптами і правильним навчанням системи, отримувати правильні конверсії – виберу друге. Окупиться зі столиком і дійсно менше часу витратитися. Скрипти мають кілька в собі мінусів. Вони тупі просто. Який алгоритм пропишеш, такий виконується. За людину ніколи не подумає. Друге. Буває – після поновлення api у Adwords частина скриптів перестають працювати.

Де подивитися ставки конкурентів?

Йдемо далі. «Де можна подивитися ставки конкурентів?» Реальну ставку конкурентів, якщо візьмемо по ялинках штучним статистику аукціонів, ніде відкрито розмір ставки конкурента не побачите. Покажу зараз товаришки, приблизну середню ставку конкурентів. Це не найідеальніший. Це середня. Чому не побачите ніколи ставку свого конкурента? Чи можливо приблизно вирахувати? Буде нереальна цифра. Аукціон закритий. Google про це пише – аукціон закритий. Чи не зможете побачити найближчі ставки. Побачити їх ставки – не зможете. Зауважу, що конкуренція змінилася. Просіли.

Статистика по конкурентам

Де дивитися приблизно середню ціну за клік, яку платять рекламодавці інші? Є показник – порівняльна максимальна ціна. Усереднена, якщо простим звичайним мовою спрощено описати. Середнє значення. Зараз наведу довідку. Кому цікаво, може зараз прочитати. Середнє значення ціни за клік, яку плюс-мінус платять інші рекламодавці в даній категорії товарів. Є кілька нюансів. У довідці написано, якщо бачите, що ставка вище, ніж ваша, тоді потрібно підвищити її. Якщо ставка нижче – тоді виникають питання до рейтингу, оптимізації, фіда і іншим. Якщо дивитися зараз, вона плюс-мінус така ж, як у інших рекламодавців. Значно просідає в статистиці аукціонів. Якщо подивимося, побачите. Справа глобально не в розмірі, призначеної ставки. Розумієте, що проблема не в ставці. Підвищивши ставку, не вирішите дві інші проблеми, обговорюваних на попередніх етапах. Все одно, залишитеся внизу. В принципі, тут така історія.

Дивимося ставки інших рекламодавців

Скажу – дивилася, буквально, за 14 днів. Ситуація була зовсім інша. Тут – нижче, у них – вище. В середньому. Варто було піднімати. Йдемо далі.

Які ще показники важливі? Враховувала б при оцінці порівняльний CTR. Навіщо він потрібен? Для розуміння наскільки часто клік, наскільки клікабельні, в середньому, оголошення, в порівнянні з конкурентами. Якщо порівняти ваші. CTR десь в районі … Будемо останні сім днів дивитися. Протягом останніх семи днів найефективніші. Порівняльний 2,40. Зараз додам ваш CTR. Так, CTR 1,87. Ну, звичайно, він не покаже, прям, в розрізі кожної товарної позиції. Про що це говорить? Якби добре було все з поповненням рекламного аккаунта. Рейтинг плюс мінус тримався б в районі 30 відсотків. Бюджет на рекламу, плюс-мінус, частково витрачівался – не так пропорційно різний. За тиждень витратили тисячу. Призначили – 70 тисяч гривень. Потрібно було б задуматися над оптимізацією фіда. Це вже сезонна історія. Вже немає сенсу морочитися. Необхідно просто максимально пушіться в рекламу, максимально часто поповнювати рекламний бюджет, регулярно за ним стежити. Це важливі показники – звертайте на них увагу. На ставки конкурентів, в принципі. У клієнта важливий є істотний проблемс. Дивлячись на detail, дивлячись на прайс, як то кажуть. Приблизно, така історія, ситуація. План дій? Писала, що потрібно зробити. Людині просто потрібно прийняти рішення, що з цією інформацією робити. Баланс вичерпаний, через невигідність і простого відсутності зараз вільних ресурсів на виділення в цю рекламу. Бувають абсолютно різні ситуації, в абсолютно різних бізнесах.

Що зараз бачу? Зараз бачу можливість до 20 грудня зробити хороший вихлоп. На скільки буде можливості зробити вихлоп – сказати не можу. Він підвищується. Вже скоро буде падати. Все залежить лише конкретно від вас. Є статистика. Чуть-чуть було. Майже топ. Тут – трохи починає просідати. Залишилося мало часу на рекламу. Беру за запитом «Ялинка купити». Якісь інші запити можна взяти. Статистика абсолютно відрізняється. Є варіант дивитися з пошуку, по товарах цю історію. Статистика завжди менше. Шопінг не особливо. Шопінг у нас недавно з’явився.

Динаміка популярності запиту

Це все, що хотіла сказати. Якщо відео було корисно – поставте лайк за старання, за час приділений. З вас менше хвилини – мені буде приємно. Коментарі – з чим згодні, не згодні, які варіанти даного проекту просування бачите ще зараз. До зустрічі в новому випуску.

Итоги работы рекламы гугл шопинг по моим рекомендациям: что с елками?Итоги работы рекламы гугл шопинг по моим рекомендациям: что с елками?
Яна Ляшенко
Оцініть автора
Adwservice
Додати коментар

Сергій Шевченко Google-логіст GoogleLogist
GoogleLogist
Пакет послуг «90 днів Google реклами», допоможе зробити Вашу рекламну кампанію не тільки вигідною, а й збільшити продажі з неї