- Проблема рентабельності в Performance Max
- Що таке ROAS в Performance Max?
- Чому для ПМакс-ів треба хоча б мінімальна рентабельність?
- Що таке тресхолдові ставки?
- Результати стратегії «Максимум кліків» без вказання рентабельності
- Дешевий vs дорогий трафік
- Поради щодо стартових значень рентабельності
- Чому не варто довіряти рекомендаціям Google по рентабельності?
- Алгоритм і фактичне приведення до ROAS
- Усереднення результатів і вплив на ефективність
- Як розрахувати Break Even ROAS?
- Приклади: як впливає маржа і ціна
- Варіативність рентабельності в товарах
- Чи варто ставити ROAS нижче беззбитковості?
- Практика vs теорія — як це працює?
- Ключові показники: Conversion Rate і average CPC
- Підсумки
Всім привіт. Мене звати Яна Ляшенко і я Google-логіст. Я займаюсь доставкою цільової аудиторії бізнесу з необхідними параметрами. Я масштабую онлайн-продажі за допомогою тих самих, переважно АІ інструментів в рекламному кабінеті Google. І в сьогоднішньому відео ми розглянемо питання, як задавати рентабельність для ваших Перформанс Максів.
Я думаю, що це відео буде більш корисно для власників бізнесу, які намагаються знайти зрозумілу інструкцію в інтернеті, в просторах Ютуба, в тому числі. Не впевнена, що це для спеціалістів підійде. І плюс, звичайно, в процесі саппортингу вам доведеться ще також цю рентабельність спробувати редагувати в певних значеннях. Але сьогодні саме про те, як задавати її в перших якихось чергах і розуміння того, як вона працює. Можливо навіть я зачіплю більше теоретичної історії, щоб вона допомогла зрозуміти, як саме розмір рентабельності працює в рекламі в Пмакс-і, на старті вашому. Про це буде проговорено.
Проблема рентабельності в Performance Max
Чому саме цей блок запитань я вирішила зачепити після такого великого перериву на Ютубі? Тому що бізнес, який приходить на консультації, часто не розуміє, як працює рентабельність в Пмакс-ах. Наскільки це важливо розуміти свої значення точок беззбитковості тієї самої рентабельності. В принципі, як працює рентабельність всередині Пмакс-ів. Ми розглянемо декілька нюансів. Можливо, частково інформація для вас проясниться.
Скільки дзвінків і продажів я отримаю замовивши у Вас контекстну рекламу?
Мені потрібно порахувати конверсію мого сайту Описати
завдання
у заявці
Розрахувати потенційний прибуток від реклами Калькулятор
контекстної реклами Гугл
І ще одна така приставочка, промовочка. Все, що я розповідаю на YouTube каналі, базується на власному персональному досвіді. Це не десь почуте краєм вуха, це не десь вичитана довідка Гугла чи щось придумано, взято з космосу. Гіпотеза відтестована, зроблено такий висновок, яким ми далі користуємося в роботі. Ваша персональна картинка, уявлення, imagination про ваш ROAS в ПМакс-ах може відрізнятися. Будь ласка, поділіться власним досвідом, щоб також інші знали про нього.
Що таке ROAS в Performance Max?
То ж, що таке ROAS в Пмакс-ах? Це умовне значення окупності, яку ви хочете отримати з цієї кампанії. Чому це умовне значення? Тому що є такий перший нюанс в ПМакс-ах. Google не оперує поняттями окупності, прибутковості, доходу в вашому акаунті. Навіть значення доходу в нього називається просто conversion value.
Тобто, якщо ви подивитеся на ваш рекламний акаунт, у вас цінність знаходиться в стовпчику conversion value. А оця ROAS фактична знаходиться в стовпчику conversion value розділена на cost, тобто цінність розділена на витрати. Це дуже ключове значення.
Від розміру рентабельності, який ви будете задавати в своєму рекламному акаунті, буде залежати та цифра, в яку буде цілитись AIшка, яка сидить в цих Пмакс-ах. Іншого не дано. Google не оперує вашими показниками окупності. Він не зрівнює їх з іншими рекламодавцями, який там вони фактичний ROAS отримують.
Чому для ПМакс-ів треба хоча б мінімальна рентабельність?
Хоча з цього випливає другий нюанс. Другий нюанс заключається в тому, що, як я вже це казала, ще за ери Смарт шопінгу. Боже, динозаври, мабуть, пам’ятають цей Смарт шопінг. Перформанси моїх інструкцій в інтернеті – краще хоча б маленька рентабельність ПМакс-ів, ніж її відсутність.
Цей формат рекламних кампаній – не задаємо бюджет, задаємо максимальну цінність і крутимся, збираємо аналітику, я не вітаю, загалом. Я ж вам казала, всі мої спостереження базуються на тестах. Так от, я не скажу, що ми максимальну цінність дуже сильно тестували. Ні. Проблема в самій цій стратегії, вона така, знаєте, хитра мишоловка, я б її так назвала. Чому? Зараз спробую пояснити. Нюанс заключається в тому, що краще хоч яка-небудь рентабельність в налаштуваннях, ніж її відсутність. Зараз вам розповім, в чому хитрий нюанс. Ви можете його сповідувати, вірити йому. Не вірити – це вже ваше особисте. Я розповідаю, чому важливо задавати рентабельність.
Загалом, система обчислення рейтингу вашого оголошення, через які система приймає рішення виводити якийсь товар в рекламу, не виводити, в якому форматі. вигляді і яку ціну за клік вам платити, вона визначає на базі цього рейтингу оголошень. Звичайно, вони зараз у нього напхали купу різних параметрів, але все рівно дві бази, фундамент реклами залишається такий самий, як колись придумали. Нового нічого не принесли, його допиляли, покращили, але фундамент залишається тим самим. Ці два фундамента – це максимальна ціна за клік і показник якості.
Що таке показник якості? Можна погуглити, почитати. Зазвичай в Гуглі він визначається лише для пошуку, тому що ми його там можемо пощупати, в товарці його немає. Навіщо вам давати таку аналітику, щоб ви потім питань більше задавали? Ми що дураки, що вам задавати цю аналітику, що ви ще більше запитань, сказав би Google, мабуть. Показник якості вираховується на ваших пошукових запитах. Ціна за клік в ПМакс-ах, на жаль, не задається вручну. Вона віддана на відкуп тієї ж самої автоматики, але фундамент залишається той самий. При розрахунку фактичної ціни за клік і рейтингу оголошень рахуються ставочки. Так от, в кожній із ніш, в тому числі в контексті локальних ринків, ми ж уявляємо, що Google має покриття дуже велике Google-рекламою, тобто уявляєте для скількох ринків він це зробив. Google насправді робить те, що більше ніхто не робить. Він зробив дуже крутійший рекламний інструмент. Причому цей рекламний інструмент з AI-шкою вчиться в межах локальних ринків, міст, областей, регіонів, штатів, Євросоюзів, континентів в межах ніш. Але є такий нюанс.
Що таке тресхолдові ставки?
Кому цікаво, можете навіть почитати, що таке тресхолдові ставки, як вони негативно впливають на ваш аукціон в судових розбірках Антимонопольного комітету штатів проти Гугла. Але сьогодні не про це, не про теорії заговору. Є в кожному ринку тресхолдові ставки. Ви навіть зараз можете загуглити «threshold CPC». Погугліть зараз. Зупиніть це відео, поставте на паузу, погугліть, що це таке. Простими словами, бо Google же ж красиво завуальовано описує це в довідці, – це мінімальна ставка для того, щоб вийти в аукціон.
Як він знає, що для когось треба 2 долари, а для когось 10 центів треба? Існує ця тресхолдова ставочка. Так от, якщо на ручні ставки ми уже не можемо повпливати, тому що ми з вами не задаємо вручну максимальну межу ціни за клік та інше. В кабінеті ж нема такого функціоналу для вас в ПМакс-ах. Це задає сам Google. Тобто, він може вище задавати, може нижче. Можна погуглити купу історій, коли бюджет весь з’їдався за два кліка, ціна за клік була хто зна яка. Google казав: “Це наша автоматика, вона так рахує, що так потрібно буде”.
Результати стратегії «Максимум кліків» без вказання рентабельності
Але не про це сьогодні. Раніше це були ручні ставки, зараз це розміри рентабельності, фундамент залишається таким самим. А от помінялися трішки поняття і механіка їх налаштувань. Тобто коли ви не задаєте оцих рентабельностей, ви крутитесь на стратегії «Максимум кліків». Стратегія максимум кліків – це коли ви даєте бюджет, гребу всі кліки, які можу знайти, максимально якби дешеві, але ви не задаєте обмеження цій стратегії. Тобто, десь знайшла по 10 $, десь по 20$, а десь по 10 центів. Отака вона – молодець? Молодець! Це «Максимум кліків». Якщо ви не задаєте їй обмеження, в неї буде велика спокуса витратити кошти не на найдешевший трафік. Мені ж треба в середньому дивитися, правильно? Не в супер успішних кейсах це дивитися. Якби я оцю всю історію, яку я розповідаю, малювала тільки б на суперуспішних кейсах, я би і сказала: “Все зашибісь, довіртеся Гуглу, кладіть гроші на рахунок, все буде класно”. Але ж не скрізь буває так успішно, правильно? І мені треба дати якусь інформацію, яку б ви могли практично застосувати.
Коли ви не задаєте цю рентабельність, не даєте їй обмеження, мало того, ви навіть не даєте її AI-шці алгоритм в те, в яких аукціонах приймати участь, тому що ви не задаєте це обмеження. Максимальна цінність – стратегія без обмеження по рентабельності, може класно у вас зараз в акаунті працювати, нема з цим проблем, але покажіть мені хоч якийсь рекламний акаунт, який би досягав цільових KPI і там бюджети стояли в районі 200, 400, 500 доларів на рекламну кампанію. Давайте для великих – жодного. Є великі акаунти, які приходять: «Ми хочемо десятку, двадцятку ROAS фактичну, щоб вона там була». Ні разу в тестах попередніх команд не бачила, щоб без обмеження в рентабельності воно виходило на ці показники. Ні разу. На маленьких бюджетах так. Але ж чому ж не виходить?
Через те, що для системи ви не даєте орієнтири, в які аукціони виходити. Це такий випливаючий нюанс, тому згадуємо тресхолдові ставки. Є аукціон, який нижче цієї тресхолдової ставки для даного аукціона. І ви підбираєте крихти. Крихти від чого? Від пирога основного, який є і який конкуренти ділять в ставках, що дорівнюють тресхолдовій або вище. Є гарячий аукціон, а є аукціон залишків. З чим провести аналогію? З тим самим, наприклад, з американським якимось проектом, по кампаніям, які займаються дахами, Roofing services. В них ціна за клік інколи досить кусається. Є якісь регіони, в яких під 40, по 50 доларів просто клік один коштує. Як ви думаєте, американські кампанії готові платити? Ця ціна за клік, вона не береться з голови. Вона склалася історично на базі того, що всі підвищували, підвищували ставку. Це як до 22-го року по запиту «налаштування контекстної реклами» чи «налаштування Google-шопінгу» ціна за клік прогнозована системою була десь в районі 2500 грн ще по старому курсу. Тобто розумієте, як хлопці назначають ціну за клік в аукціоні? Вони рахують, що перебиваючи максимальними ставками, вони отримають більше продаж.
Так от, вертаємося до штатів. Там же ж є великі рекламодавці, маленькі, вони всі прийшли до цієї ставки, тому що, по-перше, це безглуздо приходити до таких ставок. Чому це велика дурість? Це дурня. То що ви думаєте, що перебиваючи ставкою, ви зсовуєте якусь частину конкурентів, тому що ви такі класні, ви маєте змогу платити, замість того, щоб боротися конверсіями сайту. Скільки мануалів, як підняти ставки, знизити і нема мануалів, як піднімати цю конверсію сайту. Чому розробники сайтів за це не боряться? Мені здається, це голубий океан. Бери, хватах усіх, всі твої будуть. Але це безглуздо перше так би було зробити, думаючи, що перебиваючи ставки, вони вибивають конкурентів, які постійно змінюються. Замість одного приходять інші, вони постійно міняються. І друге, тому що вже історично склалися, вони готові цю ціну платити. Тому що це гарячий аукціон, там є клієнт, а в цінах за клік в районі 2-3 доларів буде дуже мало клієнтів.
Дешевий vs дорогий трафік
Чи буде вигіднішим аукціон оцей дешевий по дешевшій ціні за клік, ніж ці за 50 чи 40 $? Не факт, тому що конверсія, якщо у вас сайт гарний, в гарячому аукціоні, може по ціні за конверсію бути навіть вигідніше, ніж коли ви тусите в дешевому аукціоні. Чому? Тому що дешевий аукціон може мати дуже низьку конверсію сайта. Просто коефіцієнт конверсії цього трафіка буде низьким. І відповідно вам доводиться генерувати в рази більше трафіка, ніж в гарячому аукціоні. Інколи навіть шило на мило ви міняєте. Так, це ж саме є і в Google шопінгу. Коли ви не задаєте рентабельності, ви даєте оцю тресхолдову ставку на формування всім підряд. Тобто, хтось заходить – все, давайте ми гатимо, завищуєте ставки.
Є такі хлопці, які заходять, наприклад, в БАДах, що продають Солгар-и, Новедейси, оці всі вітаміни і айхербовські, вони ж до цього і призвели. Там ціна за клік по деяким ключовим словам кусається в контексті їхньої конверсії, тому що історично неграмотною була стратегія просування. Вони думали, вони зараз виб’ють якихось рекламодавців дрібненьких і залишаться самі. Це стратегія на пару місяців, потім зайде хтось новий, а ви ще ж використовуєте ПМакс-и, вони можуть аукціони між собою пересікати, заходити в різні історії та інше. Це безкінечна історія, яку можна обговорювати. Це претензія на місію в рекламі.
Не хочу, щоб аби що-небудь робилося в рекламі. Є клієнти, з якими я працюю роками. З 14-го року, коли офіційно куплений домен adwservice.com.ua, ми працюємо. Цих років є клієнти, які з нами працюють. І це все я бачила, пробувала, тестувала, коли заходить великий крупний клієнт, який готовий все мочить і ми тестуємо і ми дійсно бачимо, як ми від цього страждаємо, як нам треба впарюватися в декілька разів більше, щоб динаміку на зниження ціни зробити для нас також позитивною. Вбити аукціон протягом року – вас Google точно підтримає. Він сформує прикольні для себе тільки тресхолдові ставки. Новий, який заходить, в нього немає вибору стартувати з низьких ставок. Йому треба або тресхолд, або ще вище задавати, в нього немає вибору.
Поради щодо стартових значень рентабельності
Задавайте рентабельності. Це ті самі тресхолдові ставки. Це одна із тих причин, чому рентабельність 800, 700 і навіть 1000 в Україні класно заходить. Можна стартувати з них, навчити ПМакс-и на них працювати і, наприклад, назначити рентабельність 800 в ринку, наприклад, Франції чи Німеччини. І ти стоїш отак і ждеш, поки ті кліки з’являться, дуже період розтягується. Ви ж не можете чекати тижнями, місяцями, поки Google перешерстить варіанти трафіку. Або буває таке, що взагалі трафік зводиться до нуля, був який-небудь, а потім повністю бубухнувся.
Чому не варто довіряти рекомендаціям Google по рентабельності?
Відпишіть мені в коментарях. Дуже часто на консультаціях цей розглядається момент. Скоріше всього по-любому той, хто дивиться це відео, вже стикався з цим. Коли Google сам рекомендує значення цієї рентабельності.
Наприклад, у вас там фактично нехай буде 1800, він рекомендує поставити 1300, ви ставите цю 1300 і кампанії просто зупиняються – раз і показів навіть немає. Оце яскравий приклад того, що значення, яке намалював Google, занадто перевищене для того, на яких ставках до цього працювали ваші ПМакс-и. Треба дуже або багато часу вичекати, поки він переадаптується до цього. Але ж в цей момент ви втрачаєте продажі, які до цього у вас і так були, прибуткові чи неприбуткові, це вже такі нюанси, які в вашому акаунті були. Оце ж те ж саме.
Краще задавати рентательності, не ті, що Google рекомендує, звичайно, а хоча б які-небудь. Ми зараз розглянемо приклад, як можна розрахувати рентабельність, ніж взагалі безрентабельність. Це мій посил як місіонера в Гуглі. Прохання до вас. Знаю, у вас стратегія «Максимальна цінність» працює, але не робіть Гуглу ведмежу послугу. Ви тільки даєте виграш цій системі, а не вам. Просто технічно складуться умови, коли буде дуже важко масштабуватися. Це точно буде у вас на великому, на маленькому я це спостерігала. Не можна роками рекламуватися без обмежень, не буде це працювати. У Гугла нема розуміння, які ці обмеження. Ми це проговорили. Такий важливий нюанс, чому хоч якась ROAS важлива.
Алгоритм і фактичне приведення до ROAS
Наступний нюанс. Останній квартал 24-го і початок зараз 25-го року я дуже активно спостерігаю, відносно позитивну динаміку щодо приведення фактичного значення вашої рентабельності до плану, який ви задаєте. Що це значить? Раніше приведення цього значення було досить суттєвим, довгим періодом, тобто там гра йшла така на період. Зараз автоматика може призводити до результативності значно швидше. Щоб ви розуміли – ваше значення рентабельності, які ви задаєте, бачите на екрані, воно дуже активно, дуже швидко прагне привести до себе, зрівняти з фактом. Точніше – факт зрівняти з планом.
Скільки дзвінків і продажів я отримаю замовивши у Вас контекстну рекламу?
Мені потрібно порахувати конверсію мого сайту Описати
завдання
у заявці
Розрахувати потенційний прибуток від реклами Калькулятор
контекстної реклами Гугл
У мене тут трішки він не доганяє – 3,36. Дуже швидко, в ідеальній ситуації, він може це призвести, зрівняти їх один до одного. Це критично чи не критично? Якщо ви задаєте рентабельність 200, а ваша безбитковість при десятки – така собі історія, щоб ви розуміли. Тому рекомендую на базі цього нюансу точно знати свою точку беззбитковості і слідкувати за нею.
Усереднення результатів і вплив на ефективність
Наступний нюанс. Google любить усереднювати значення. Якщо ми задаємо значення 380, для того, щоб його привести у факті вам, він дуже усереднить значення покупки. Що це значить? Це значить, що якісь продажі будуть супер по високій рентабельності, будуть просто якісь витрати, а десь буде практично ідентична тій рентабельність, яку ви задаєте. Враховуйте це. Він усереднить це значення. Тобто, якщо у вас там 700% і він віддає рівно 700% і не немає запасу на верх – це говорить про те, що скоріше всього він дуже швидко до цього значення прийшов і уважно слідкуйте за ним, якщо вам потрібно вище. Або проводьте отак потоварно хоча б примітивний аналіз, дивіться по витратам.
У мене тут по факту рентабельність може бути значно вища, якби не оці по 50, по 42, тут менше 10. Боже, менше одного долара витрат, правильно? Може 40 грн конвертація, да? Ось, наприклад, 42 – це майже 1 € витрат за два тижня по цьому товару в цій рекламній кампанії був.
Враховуйте цей такий нюанс. Це дає вам гнучкість коригування цієї рентабельності. Ви можете задавати її менше, більше. Пограйтеся з вашою рентабельностю. Єдиний критерій – я б його не коригувала в значно великих розмірах. Або вибираєте стратегію поступового підняття, поступово – це 5-10%, не більше. Ні-ні-ні, оце раз-два на 100% вверх туди/назад, ви не відчуєте ефекту від коригування.
Адаптується він також швидко. Мені подобається динаміка того, що зараз Google робить з AI-шкою в ПМакс-ах. Насправді, це дуже класний рекламний інструмент, безальтернативний, звичайно. Хотілось би повернутись до Смарт-шопінгу, але це те саме, як сварити коробку автомат, їздячи на механіці, коли коробка автомат дійсно зручніше. Тому нам також треба йти в динаміки, крокувати поруч з цим.
Як розрахувати Break Even ROAS?
Наступне. Розраховуйте своє значення Break Even ROAS. Break Even ROAS – це ваша точка беззбитковості. Що вам для цього потрібно? Знати ваш прайс середній чи в розрізі різних цінових сегментів і знати значення вашої маржи. Тільки уважно, маржа не обов’язково повинна бути вся. Є, наприклад, маржа 30% і ви берете це значення. Ні. Подивіться на ваші цінники і зрозумійте, де ви можете це значення маржі підрізати, тому що це маржа до вирахування рекламних витрат, а у вас ще будуть рекламні витрати, це поріже вашу маржу. Подумайте.
Для прикладу взяла 10$, у мене тут чек якийсь сидить. Маржа моя – 30%. Може бути менша, може бути більша. Це все ваші внутрішні бізнес-процеси, на це вплинути не можу. Я її поділила просто пополам. Це значення 30% – ви самі керуєте скільки відсотків від вашої маржі готові віддати. Ви визначаєте скільки ви готові віддати, а вже подивитесь по факту, треба йому більше накидувати чи не треба більше накидувати. Наприклад, 30% чистої поділила на 2 і в мене отрималось 15%. Тобто 15% я хочу собі в карман покласти. І 15% я віддаю Гуглу. Чисто, технічно, примітивно.
Break Even ROAS (точка беззбитковості) в мене буде розраховуватись по формулі – одиниця розділена на маржу. В мене виходить тут 1 поділена на 0,15 = 6,66 або якщо помножити на 100% – 666%. Що ця цифра мені говорить? Ця цифра говорить, що якщо у мене буде в значенні стовпчика conversion value поділена на cost, тобто цінність розділена на витрати – мінімум 6,66 і вище, це значить, що я вписалась в мої 15% і навіть заробила. Якщо менше, то я вже почала під’їдати 15%, які я хотіла покласти собі в карман.
На який відсоток різати цю маржу, залежить від вашого прайса і ваших можливостей. Загалом, в середньому, від 30 до 70% хтось урізає це значення маржи. Це все дуже сильно впирається в розмір чеку, який у вас є. Звичайно, на нижчому чеку доводиться більше маржі віддавати і перекривати за рахунок оборотів на високому чеку – вже можна менше віддавати. Навіть на прайсах можна визначати вашу межу ціни за конверсію. Взяла 20 $, поділила на свою точку беззбитковості, 15% маржі, 6,66 і отримала мою ціну за конверсію межа 3 $ при 20 баксах при маржі в 15%.
Якщо у мене 70% середній чек при точці беззбитковості 6,66 вже можу платити 10 $ за транзакцію. Це для вас приклад того, як ви можете рухати цю ціну за конверсію, базуючись на вашій маржі. Ви керуєте цим всім. Десь можна більше, десь можна менше. Пощупайте оцю рентабельність, при якій більше, менше буде. Весь секрет коригування рентабельності – це знати значення маржинальності, знати ваш чек і варіюватися в оцих межах. Там супер секретів немає. Якщо ви зрозумієте як туди-сюди тасуватися, які значення коригувати, все, 70% всіх ситуацій ви перекриєте. Да, є ситуації, коли треба великі обороти чи ще щось, але навіть там можна з цим справитися і там уже гратися за рахунок структури. Це те, що ми проговорюємо на консультаціях. Пограйтеся зі своїми значеннями рентабельності.
Приклади: як впливає маржа і ціна
Наприклад, я тут взяла 300%, нехай буде в мене прайс 20 $, взяла 300% беззбитковості. Раптом в мене таке також є, проект, який показувала.
Беру 20 $, ділю на мою точку безбитковості три і отримую ціну за конверсію 6,66. Щось у мене все навколо шісток, двадцяток крутиться. Мабуть, негарний приклад взяла. 6,66 CPA, тобто ціна за конверсію. Вам буде зручніше побачити ціну за конверсію. Вона в цих межах, не в цих межах. Те саме, наприклад, взяти точку беззбитковості 350%. 35$ ділю на 3,5 (на ці 350%) отримую 10$ CPA. Ось механіка.
Варіативність рентабельності в товарах
Робіть аналіз в межах прайсів. Можливо є у вас товари, які відразу купують три штуки. Там уже буде чек у вас грати роль пріоритетним, середній чек, а не прайс. Тому що є товари, які продаються метражем або поштучно комплекти, де ви просто вказуєте цю ціну за комплект. Подивіться, від чого ви будете рахувати цю маржу і в межах оцих значень маржі протестуйте різні значення рентабельності. Ось це секрет.
Чи варто ставити ROAS нижче беззбитковості?
Чи можна задавати рентабельність нижче взагалі точок беззбитковості? Наприклад, наша буде 350, чи можна задати 120? Можна. Яку при цьому фактичну ROAS отримуєте? Треба подумати, чи буде вона цілитися в X2 чи ні. Для цього вже є купа інших показників. Наприклад, ви заходите потоварно і дивитесь чи ціна за конверсію приблизно вписується в ці значення, чи ні вашого розрахунку. Якщо вписується, тому що якщо ви тільки знижаєте цю рентабельність, правильно? Беремо цей чек 20 $, в нас була точка беззбитковості 666%, а тут ми назначаємо 300. CPA-ка буде не 3 $, а 6,66. Розумійте, в що він буде цілиться. AI-iшка буде цілитися в цю витратну частину.
Практика vs теорія — як це працює?
Це все в теорії. Я зараз розповідаю голу теорію, чи це відбувається на практиці чи ні? Якщо ви подивитесь, відкриєте вкладки «Свої товари», подивитесь ваші значення, рентабельність, побачите, що я по потрапила в дев’ятку з десятки. Чи бувають інші ситуації? Дешевше чи дорожче? Так, звичайно, тому що Google не дає вам гарантію, що він отримає цей продаж. Тому що задача AI-шки, грубо кажучи, і як ви правильно її вчите, це показатися аудиторії. Зазвичай, як це відбувається? Він малює приблизний аватар того, як людина приймає рішення у вас на сайті про покупку і пробує цих людей, схожих на них, шукати в інтернеті. Чим більша статистична вибірка по конверсіям, тим більш класно він вписується в цих людей. Звичайно, чим менше, тим може бути різнобій, але головне не це. Його задача вчасно показатися вірній людині, а вже людина на вашому сайті приймає рішення, буде вона купувати чи ні. Давайте будемо об’єктивними.
Ключові показники: Conversion Rate і average CPC
Conversion Rate все-таки дуже велику роль грає. Ще один показник, щоб знати, що Яна вписалася в дев’яточку з десяточки, коли це описує – подивіться на ваш Conversion rate. От подивіться на ваш Conversion rate.
Якщо ми стосуємося процесу оптимізації, у вас є два показника, які дуже сильно впливають на рентабельність. це average CPC і conversion rate. Впливаючи лише на ці два показника, ви дуже суттєво впливаєте на рентабельність. Почуйте, не розмір рентабельності, не розмір бюджета, сигнали, об’єкти. Оці два показника. Щоб на них вплинути, треба купу ітерацій зробити. Але якщо б ви пощупали ці два показника в правках, от зробіть якийсь для себе тест і побачите, наскільки сильно він впливає на рентабельність вверх-вниз. Тому що якщо ваш conversion rate вище певних значень, тому що conversion rate ви повинні розраховувати відповідно до вашого прайса, вашого акаунта ціни за клік, мінімальне значення для вашого проекту. Воно повинно бути.
Згадуємо мої відео про те, як коригувати ціни за клік на точках беззбитковості. Десь в мене є відео на YouTube каналі, дуже стареньке, але conversion rate там ключовий. Так само і тут, мінімальний по плінтусу – це 1,5%. Да, є виключення, наприклад, для ніш з дуже дорогим чеком, з дуже великим прайсом, то там може він бути нижче. Для всіх таких середнякових нижче 1,5% – це відразу мінуса. Але для деяких ніш проектів потрібно ще вище цей conversion rate мінімальний для того, щоб був, щоб все у нас плавно росло. І це також моменти впливу на рекламну кампанію. Але сьогодні не про це.
Підсумки
Сьогодні я хотіла розглянути теоретичну таку базу, як саме гратися з цією рентабельністю, як з нею взаємодіяти, як вона впливає. Google тупо бере ваш прайс або середній чек, ділить на те, що ви поставили, і в цю видаткову частину цілиться. Чи він це робить ідеально? Звичайно, ні. Тому що, по-перше, технічно цей баг іде ще з стандартного шопінга. Він не вміє розтягувати по всім вашим товарам витратну частину. От не вміє. Перший товар, який залетів в усіх проектах, я бачу одну ту саму ситуацію. Пару товарів, практично ідентичну кількість показів, всі інші на мінімалках.
Чому? – ви мене спитаєте. Тому що Google мислить рейтингами оголошень. Наприклад, ви продаєте кросівки Adidas, у вас цих кросівок 100 штук – вони всі конкуренти між собою. Тому комусь віддається перевага, комусь не додається. Це просто технічний нюанс, з яким треба просто працювати. Це не те, що ви щось неправильно налаштували, чи Перформанс якось не так мислить. База фундаментальна в ньому не міняється. Ви повинні зрозуміти: ті принципи, які в нього закладені, ніхто не змінював. Оцей весь кодіще, який колись був написаний, він допилюється, але глобально суть не міняється. Навіть цей Перформанс, який вони випустили, вони ж не дали альтернативу Смарт шопінг, звичайна товарка і PMax. Ні, вони прибрали Смарт шопінг, щоб всі переходили на PMax. І звичайна товарка, там також вона на рентабельності може досить гарно перформити, на кліках аби що-небудь. Це теж зроблено спеціально.
Пам’ятайте, Google заробляє в будь-якому випадку на тому, що ви робите в рекламному акаунті. Ваша задача подумати, як цим скористатися і зробити так, щоб ви були впевнені, що ви налаштували все вірно і йдете в правильному напрямку.
Це відео не найуніверсальніше. Для всіх ситуацій воно підходить. Як тут коригувати рентабельності я не буду розкривати ці нюанси більш детально. Вибачте мене. Інтелектуальна власність. Якщо захочете, заходьте до мене на консультацію, ми з вами це розглянемо. Або, можливо, в майбутньому я викочусь аналогове до цього відео. Частково ці елементи затронуті в марафоні по Google шопінгу, де я розглядаю ще Смарт шопінг, але не впевнена, що він універсально підійде для всіх. Тому цієї бази, що я розповіла, знайте вашу маржу в певному прайсовому діапазоні і пробуйте нижче, менше рухатися в межах неї, не бійтеся рухатися в межах них – цього вам повинно бути поки що достатньо.
Якщо залишились запитання, чим вони будуть конкретніші, тим з задоволенням буду знімати ще додаткові відео по питаннях, як коригувати рентабельність. Якщо у вас є конкретний кейс, ситуація, давайте її розглядати.