Як зібрати семантичне ядро ​​для контекстної реклами?

Семантичне ядро ​​для контекстної реклами Контекстна реклама

Для отримання хороших результатів від запуску інтернет-реклами, необхідні ресурси і час на її оптимізацію. Але одним з найважливіших етапів в налаштуванні будь-якої кампанії є збір семантичного ядра для контекстної реклами.

Саме грамотна робота в цьому напрямку є запорукою високої ефективності кампанії. Погано підібрана семантика буде споживати величезні ресурси без адекватної віддачі.

Що таке семантичне ядро для контекстної реклами?

Семантичне ядро для рекламної кампанії є переліком словосполучень, за якими користувачі, зацікавлені в продукті, зможуть побачити оголошення.

Важливо! Саме на етапі створення ядра починається конкурентна боротьба за покупця. Від того, як добре Ви відчуваєте клієнта, розумієте його потреби і можете передбачити формулювання його запитів в пошуку, залежить продуктивність кампанії.

Три чверті успіху закладається на рівні семантики, а значить саме її якості слід приділити особливо пильну увагу.

Чому важливо зібрати якісну семантику для рекламної кампанії?

Грамотно розпоряджатися маркетинговим бюджетом, залучати найбільшу кількість цільових відвідувачів дозволяє підбір ефективних ключових слів. Але як зібрати семантичне ядро для контекстної реклами професійно, і що це дає рекламодавцеві?

Професійно підібрані ключові запити дозволяють надалі отримувати певні вигоди:

  1. Відмова від запитів, що не конвертують. У процесі формування семантичного ядра некомерційні ключі, які не призводять до укладення угоди, відсікаються. Неможливо отримати максимальне число лідів по високочастотному або неконкретному запиту. Наприклад, якщо запустити оголошення по ключовому словосполученню «машинна штукатурка», то, не приділивши належної уваги мінус-словами, є ризик отримати аудиторію, яка шукає «машинна штукатурка як зробити самому» або «машинна штукатурка фотографії». При уважному підході до формування семантики подібні ключі додаються в мінус-слова і тим самим відсікаються. Потенційно ефективні для отримання цільового трафіку словосполучення при цьому не страждають;
  2. Раціональне витрачання бюджету. Якісно підібрана семантика дозволяє мінімізувати кількість нецільових переходів по оголошенню. Внаслідок цього кошти витрачаються тільки на тих відвідувачів, які зацікавлені в угоді. А формування списку низькочастотних ключових фраз дозволяє зібрати менш конкурентні а, отже, більш дешеві цільові запити;
  3. Підвищення конверсії. Правильно сформоване семантичне ядро ​​дозволяє максимізувати ефект від кампанії, що неминуче виражається в зростанні продажів;
  4. Аналітика. Подальша робота зі списком словосполучень полягає в його оптимізації, адже, як би професійно і скрупульозно не були підібрані запити, серед них обов’язково будуть такі, які формують ліди гірше інших. Аналіз з використанням статистики в Google Analytics дозволяє виявляти їх і вимикати, а також доповнювати перелік мінус-слів.

Основні способи збору семантики для контекстної реклами

20yROGWw_zY
 

Збір семантичного ядра для контекстної реклами можна здійснювати двома способами.

Перший передбачає відмову від спеціальних інструментів для формування переліку ключів і базується виключно на припущеннях про те, як можуть шукати користувачі той чи інший продукт. Такий підхід небезпечний. Грунтуючись лише на власних висновках, можна упустити багато високоефективних ключів або включити в семантику фрази з нульовою частотністю.

Другий метод полягає в застосуванні інструментів, які дозволяють оцінити реальну картину – фактичні запити аудиторії. Вони допомагають отримати інформацію про конкурентів, скрупульозно зібрати семантику і сформувати вичерпний перелік запитів. Релевантність реклами при такому підході значно збільшується.

Порада! Збільшити віддачу рекламної кампанії і скласти якісне семантичне ядро, можна, комбінуючи обидва підходи.

Як скласти семантичне ядро для рекламної кампанії?

Щоб зібрати ключові запити, необхідно виконати кілька кроків, логічну послідовність яких міняти не рекомендується.

Збираємо маркерні запити

Маркери або групоутворюючі слова (їх ще називають базисами або кластерами) – це слова, що служать джерелом для парсингу, в процесі якого підбирається основний набір фраз або словосполучень.

Наприклад, перелік, зібраний по маркеру «газонокосарка» виглядає так:

Перелік ключових слів по маркеру

Важливо! Для парсингу слід підібрати всі варіанти фраз, які використовуються з метою просування в контекстній рекламі для конкретної кампанії.

Як приклад для садової техніки маркерами є «культиватори», «тримери», «аератори» і ін.

Використовуємо планувальник ключових слів від Google Ads

В блоці «Інструменти і налаштування» цього сервісу є інструмент під назвою «Планувальник ключових слів». Користуватися ним можна безкоштовно.

Семантика в планувальнику ключових слів

Формувати список ключів можна двома способами:

  • Самостійно ввести базові слова;
  • Ввести домен інтернет-ресурсу або адресу окремої сторінки.

Тут також можна знайти дані про усередненій щомісячній кількості запитів і рівнях конкуренції по ним:

Частотність ключових слів і рівень конкуренції

Використовуємо інструменти для автоматизації

Для того, щоб зібрати ключові вручну, використовуючи планувальник Google Ads, потрібен час. Заощадити ресурси допоможуть спеціальні сервіси автоматизації. Такі інструменти допомагають згрупувати в таблиці не тільки ключові фрази, а й додати в неї показники конкуренції і частотності.

Key Collector – один із прикладів таких програм. Інструмент платний і пропонує широкі функціональні можливості для тих, хто займається семантикою на професійному рівні і має справу з ядрами, що містять понад півтисячі ключів.

Збір семантичного ядра в програмі Key Collector

Софт дозволяє оперативно зібрати слова і їх частотність. З нього можна швидко вивантажити готовий масив даних для подальшої роботи, правда сам інструмент доступний тільки в рамках одного пристрою.

Вивантажуємо семантику з Google Analytics

Щоб скласти семантичне ядро для контекстної реклами, можна скористатися накопиченої статистикою з органічного трафіку, експортувавши в Excel запити за максимально великий проміжок часу з Google Analytics. Для цього Вам потрібно буде зв’язати між собою акаунти Analytics і Search Console. Далі ця функція доступна в підрозділі «Запити» розділу «Search Console» в меню «Джерела трафіку».

Семантика для рекламної кампанії з Search Console

Підглянути у конкурентів

Спосіб з вивантаженням ключів з органіки застосуємо тільки до сайтів з історією. Якщо ж ресурс новий, і такого трафіку ще не існує, то можна скористатися інформацією про запити конкуруючих компаній.

Допомагають в цьому кілька сервісів. Найзручніше для Google Ads скористатися сервісом Serpstat. У ньому найбільш повна база ключових слів російською мовою як з платної видачі, так і з органіки Google.

Serpstat дає можливість проаналізувати конкурентів, контекстні оголошення і семантику по ним. Сервіс може працювати з різних пристроїв в мультикористувацькому режимі, тому підходить для тих, хто планує застосовувати його в команді.

Експортуємо ключові фрази конкурентів з Serpstat

Дивимося пошукові підказки

Підказки в пошуку – неочевидне, але дуже хороше джерело для доповнення семантики. Їх можна вивантажити, використовуючи спеціальні програми або безпосередньо з пошукової видачі Google.

Пошукові підказки

Обидві описані вище програми – Key Collector і Serpstat – мають відповідний функціонал.

Особливості складання семантичного ядра для КММ Google

Формування семантичного ядра для КММ має свої особливості. Важливо пам’ятати наступні правила:

  • Для реклами в КММ немає необхідності в зборі низькочастотних фраз, оскільки в цій мережі пошукові запити як такі відсутні;
  • Застосування мінус-слів повинно бути вкрай акуратним, оскільки вони можуть сильно скоротити трафік;
  • Під час налаштування показів в КММ використовуйте загальну відповідність – фразове і точне входження значно скоротить кількість показів.

Які помилки допускають при зборі семантики для контекстної реклами?

В роботі над семантикою для контекстної реклами найбільш часто зустрічаються такі помилки:

  • Створення сторінок виключно під ключі. Нескінченно розширювати структуру ресурсу не потрібно. Набагато ефективніше використовувати схожі за змістом або ідентичні ключові фрази для однієї сторінки;
  • Упор на найбільш конкурентні фрази і прагнення отримувати більшу частину трафіку саме по ним. Такі ключі можна залишити, але спроби обігнати по ним конкурентів малоефективні і занадто затратні;
  • Невикористання низькочастотників. Найбільш зацікавлені відвідувачі з’являються на сайті саме з таких ключових словосполучень, що допомагає швидше піднятися у видачі пошукових систем;
  • Бажання максимально автоматизувати процес. Інструменти тільки групують слова за певними критеріями, але проаналізувати їх якість можна тільки вручну.

Застосовуючи почерпнуті зі статті знання та інформацію, ви зможете професійно підійти до складання семантичного ядра, що стане запорукою успішності Вашої рекламної кампанії.

Сергей Шевченко
Сергей Шевченко
Оцініть автора
Adwservice
Додати коментар

Сергій Шевченко Google-логіст GoogleLogist
GoogleLogist
Пакет послуг «90 днів Google реклами», допоможе зробити Вашу рекламну кампанію не тільки вигідною, а й збільшити продажі з неї