Контекстна реклама по брендовим запитам часто викликає подив у клієнтів інтернет-агентства. У них виникає резонне питання «Навіщо платити за рекламу за назвою торгової марки, якщо по ній ми і так в ТОПі органічної видачі?».
На перший погляд здається – в цьому твердженні є частка здорового глузду. Але не все так однозначно!
Що таке брендові запити в контекстній рекламі?
Брендові запити в контекстній рекламі містять назву компанії, торгової марки або бренду певного продукту. Приклади:
- Звичайний запит – «Оформити кредитну карту з кешбек»;
- Брендовий запит – «Кредитні карти з кешбек від монобанк».
Брендовий (вітальний) трафік призводить на сайт клієнтів, які перебувають на останньому етапі воронки продажів – адже якщо вони шукають назву компанії, то вони знають про її існування і лояльно до неї налаштовані.
Імовірність того, що від них надійде замовлення, дзвінок або звернення набагато вище, ніж у випадку з рекламою за звичайними запитами.
Плюси і мінуси контекстної реклами по брендовим запитам
Цей вид рекламних кампаній має безліч переваг. При цьому важливо розуміти і його недоліки. Давайте розберемо ті і інші на наочних прикладах.
Переваги
- Низька вартість кліка. Реклама по брендовим запитам відноситься до недорогих, адже конкуренція за цими ключовими словами мінімальна. Варто розраховувати і на високі показники якості оголошень в системі Google Ads. Таким чином, внаслідок доступної ціни можна компенсувати втрати серед безкоштовних кліків з органіки;
- Висока клікабельність. Досягається шляхом максимальної релевантності таких оголошень до запиту (користувач, вводячи в пошуковий рядок назва бренду, шукає саме конкретний сайт);
- Більше трафіку з КММ. Медійні кампанії за назвою бренду дозволять підвищити впізнаваність компанії. Така реклама дасть більш дешеві переходи на сайт, але клікабельність її трохи нижче;
- Реклама за запитами з помилками. Якщо частково Ваша ЦА пише назву компанії з помилкою, то вона може не знайти сайт компанії в органічній видачі (якщо він не оптимізований під такі запити). У рекламній кампанії ж можна налаштувати покази по таким ключовим словам;
- Висока конверсія. Користувач вже лояльний, а значить налаштований на замовлення саме Вашої продукції або послуги.
Недоліки
- Може привести нецільові покази. Якщо ім’я бренду співзвучно з назвою популярного фільму, книги, фестивалю і т.д. то ми не радимо рекламуватися по брендовим ключовим словам – вони можуть викликати серйозний злив бюджету;
- Відбирає частину трафіку з органічної видачі. Частина клієнтів, що відвідали сайт з контексту, прийшли б і так з безкоштовного пошуку;
- Приводить вже і так лояльну аудиторію. Збільшити впізнаваність серед клієнтів, які не знають про послуги компанії швидше за все не вдасться.
Як бачимо, плюсів реклами по бренду набагато більше, але використовувати її чи ні – вирішувати Вам!
Що враховувати при запуску рекламної кампанії по вітальним запитам?
Перед тим, як почати показувати контекстну рекламу по вітальним запитам, проведіть невеликий аналіз і дайте відповідь на кілька запитань:
- Чи рекламуються конкуренти по Вашому бренду? Якщо так – можна їх потіснити платною рекламою, яка буде мати CTR набагато вище, ніж у них, а вартість кліка – набагато нижче (адже Ваш сайт точно більш релевантний по вітальним запитам);
- Чи достатньо відома Ваша компанія? Користувачі, що вводять в рядок пошуку назву бренду повинні шукати саме Ваш сайт, інакше вийде багато нецільових візитів і бюджет витратиться даремно.
Новим, ще не розкрученим торговим маркам, краще використовувати інший інструмент – контекстну рекламу по брендам конкурентів.
Яку ставку призначати для брендового трафіку?
Може здатися, що для запуску реклами по брендовому трафіку досить встановити мінімальну ставку. Але найчастіше цього не вистачить для показів навіть на другій сторінці, не кажучи вже про першу.
Це пов’язано з низьким рейтингом недавно запущених оголошень щодо іншої реклами на сторінці, що не призводить до їх показів.
Важливо! Радимо на старті рекламної кампанії по вітальним запитам виставити ставки за клік на рівні рекомендованих для показу на першій сторінці. Це дозволить підвищити рейтинг і клікабельність оголошень і в перспективі призведе до зниження вартості кліка.
Аналізуємо результати кампанії по вітальним ключовим словам
Рекламна кампанія по брендовим запитам запущена, що далі? Як і з будь-яким іншим рекламним інструментом важливо відстежувати отримані результати і за підсумками вносити зміни, підвищуючи ефективність реклами.
Ми рекомендуємо:
- Порівнювати конверсію клієнтів по вітальним запитам з пошукової видачі і з реклами;
- Аналізувати динаміку: чи зростає кількість вітальних запитів і які слова додають користувачі до назви бренду;
- Обчислити загальну суму, витрачену на рекламу по бренду, і середню ціну за клік;
- Відстежувати цілі РК – який саме трафік призводить до замовлення. Так можна зрозуміти, чи окупається брендова реклама.
Підсумуємо
Якщо правильно налаштувати контекст по вітальним запитам – він може спровокувати зростання рекламного трафіку на сайт до сорока відсотків.
Інструмент потрібно використовувати обов’язково, якщо:
- Ресурс легко знайти в ТОПі органічної видачі за назвою компанії;
- Назва бренду не використовується в повсякденній мові і в рамках кампанії ретельно опрацьовуються мінус-слова;
- Два і більше конкурента дають контекстну рекламу по вітальним запитам;
- Агентство, з яким Ви працюєте, надсилає докладні звіти, де виділена частка брендового трафіку;
- І основне – на момент запуску кампанії назва бренду має запитуватися потенційною ЦА, інакше в вітальній рекламі немає сенсу.