Кейс по товарах для котиків: робимо аудит Google Shopping

Кейс по товарах для котиків: робимо аудит Google Shopping Google Shopping
Google shopping товари для котиківGoogle shopping товари для котиків
 

Всім привіт. Мене звати Яна Ляшенко, Google-логіст. Займаюсь доставкою цільової аудиторії бізнесу з необхідними параметрами за допомогою інструментів Google реклами. І в сьогоднішньому відео ми будемо розбирати досить цікавий проект.

Коротка інформація про магазин і з чим прийшов клієнт

Це, звичайно, на Промі, що добавляє такої знаєте трєпєщущей ексклюзивності. Плюс у нас тематика з товарів для котиків. В нас кігтеточки, іграшки. Є там товари для догляду та інше.

Що ми маємо? Маємо інтернет-магазин, який запустився і прокрутив свій перформанс досить мало, раз, два, три, чотири всього дні. Правильно?

Витрати в нас складають майже 1000 грн. І ця 1000 грн., вона може здаватися дорогою або не досить. Можемо сказати так: дорога вона лише через середню ціну за клік, яка була ну досить високою. Хоча, можливо, для даної ніши і не супер висока. Правильно? 8 грн. Всього у нас 120 кліків, якщо ви бачите тут.

Конверсій немає. Це може бути декілька причин чому тут конверсії не бачимо. По-перше, ми не фіксуємо телефонні дзвінки. Вони могли бути в реальності, могли і не бути.

І друга причина – це те, що ми використовуємо конверсії з четвертої аналітики та ще й на модель атрибуції на основі даних. Вона завжди рахує трішки менше конверсії на початку, поки ви розкачаєтесь. Тому зазвичай рекомендую використовувати модель атрибуції, останній клік в змінах цього purchase або взагалі ставте тег покупка. На Промі, зараз все доступно, а скоро в мене буде відео як окремо ставити цей тег покупка або хто спішить, можна подивитися в довідці Прома, там все досить, дуже просто як це все зробити, завершити, здійснити. Тож, ідемо далі.

Початок роботи над проектом. Відсутність об’єктів

Тобто ми зараз не знаємо чи є продажі, чи нема. Ми допускаємо що тут його всього нема. Що можна з цим зробити? Перше, з чого ми почнемо, ми почнемо з налаштування всіх перформансів, тому що тут є добре? Добре – це те, що тут немає об’єктів, тому що не впевнена, що об’єкти в Performance використав би доцільно. Об’єкти – це картинки, текстовки, які можна добавити при даній стратегії ставок. Дана стратегія ставок, вона в нас «максимальна цінність конверсії». Тобто він міг її використати в зовсім різних параметрах. Тому це непогано.

Назначення ставок по рентабельності

Наступне. Все-таки рекомендувала в назначенні ставок робити коригування по рентабельності.

Чому? Тому що в нас в цій рекламній кампанії сидять досить різні товари, в різному ціновому діапазоні. Тобто в нас, тут мені підтягує від 79 грн. починається ціна на товари, закінчується 16 000 грн. Проізводітєльность як це правильно буде сказати. Результативність роботи при таких налаштуваннях, вона може бути 50х50.

Тобто бажано для різних цінових діапазонів мати, чи різних категорій тих самих товарів, все-таки мати різні налаштування по рентабельності. Рентабельність ви розглядаєте не як щось в налаштуваннях як кнопочка тумблера, яка буде стрімитися до того, щоб досягати цього результату. Ні, ви повинні пам’ятати, що хоча і початково вшиті такі алгоритми в роботу перформанс як зменшити за певний період розбіжність між фактом, який вона в рентабельності отримує і тим, що ви задали в налаштуваннях. Але ж ми знаємо, що це ж система, яка також заробляє кошти. Тому вона рано чи пізно все рівно заставить, щоб ця розбіжність у вас постійно існувала. Рентабельність ви сприймаєте не як налаштування і ціль досягнення цього перформанса, а як обмежувач охоплень.

Тобто, якщо ми зараз подивимося, у нас, наприклад, не була задана рентабельність. І що ми тут можемо побачити? Ми можемо побачити, що в нас дуже різноманітна ціна за клік, починаючи там від 3,65 чи 2,5 грн. Є ось 13 грн. Якщо ми взагалі відфільтруємо по ціні за клік, в нас є навіть 24 грн.

В принципі, для старту перформанса таке може бути, дуже велика варіативність ціни за клік і це не буде помилкою. Тому що ми з вами не знаємо в який конкретно по гарячості аукціон входить цей перформанс і з ким він конкретно конкурує, з якими ставками чи стратегіями, чи обмеженнями. Це ж також виливається не тільки з того, що пропонує нам Гугл, а ще із конкурентів, які мають свої власні ставки. Так от, якщо ми відфільтруємо по показам, ми побачимо, що є досить неоднорідний розподіл показів. Наприклад, на товар 374 грн, він витратив вже 66 грн. З точки зору цієї стратегії, яку ви використовуєте, це не помилка, навіть якщо ви там взагалі заробляєте з цього товару значно менше.

Можливо ви не заробляєте значно менше. Це треба індивідуально розглядати. Або 79 грн. Тут уже витрачено 58 грн. Тобто для цієї стратегії нема обмеження, вона підлаштовується під аукціон, під розмір бюджету, прогнозний трафік і пробує виводити товари по тому чи іншому формату. Він інколи це робить досить грамотно. Тобто він розуміє як і що з товарами відбувається на сайті. Ті ж товари пробує підсовувати в видачу, тестувати різний чек. Тому що, якщо ми подивимося, наприклад, на товари з дуже високим чеком, вони також не залишилися осторонь. Вони також були виведені в покази і навіть CTR був досить високим – 2,29%.

Або взяти ті ж самі бюджетні товари. Також він якусь частину вивів в покази. І що примєчательно, що досить добре, він не віддав їм всі можливі покази. Цим бюджетним товарам він також не віддав всі можливі покази. Якщо брати чисто технічно, взяв розмазав витрати. Якщо взяти по розходам, просто взяв ваші 1000 грн. і розмазав між різними товарами. Інше питання чи ви заробили з цього, чи не заробили, враховуючи механіку запуску перформанса. Тому завжди важливо задавати цю рентабельність.

Розумію, що вам можливо буде складно відразу зрозуміти як задавати цю рентабельність. Тому що в часи існування таких кампаній як смартшопінг, можливо було задати цю рентабельність і вона дуже швидко цією кампанією досягалось. В перформансах такого немає. Не знаю чому вони не вшили таку ось варіативність цього. Але пам’ятаємо наступні правила при задаванні рентабельності.

Правила при задаванні рентабельності

Перше, в Україні вільно можна стартувати з таких рентабельностей як 500-600 в середньому. І це не прям, не дуже сильно буде різати ваші охоплення. Друге, для більш дешевого чеку, де ваша маржа дуже низька, завжди потрібно задавати рентабельність вище. Друге, для товарів з дуже високим чеком, наприклад більше 5-6 тис. грн. йшло-поїхало, інколи варто починати з менших просто бюджетів, але з нижчих рентабельностей для того потім поступово піднімати цю рентабельність. Чому? Тому що високий чек. Він не завжди буде відразу конвертитися в якийсь продаж і потрібен час перформансу тому самому, щоб він спробував знайти більш-менш цільову аудиторію.

Тобто ми вже на базі того, що я проговорила вже вималювали декілька нюансів. Перше, те, що як мінімум товарні категорії є сенс розбивати по ціні, щоб для кожного цінового діапазону (в кожного інтернет-магазину ці цінові діапазони можуть бути досить різними) задавати персональну рентабельність. Для товарів з низькою маржою краще задавати рентабельність вище.

Взагалі, щоб ви собі мали завжди перед очима або провели перед запуском товарної реклами потоварний аналіз в розрізі чеку. Тому що цей розмір ціни, який є в стовпчику ціна, він безпосередньо бере участь в таргетингу і прогнозуванні роботи цієї рентабельності під той прогнозований коефіцієнт конверсії. Щось важке таке наговорила.

В цих чеках є певна маржа, націнка чи щось типу такого. Вона на менших чеках завжди менше. Ну не вірю, що ви 50% заробляєте з товару за 79 грн і за 5000 грн. Правильно? Є різна націнка, різна маржинальність. Так от пам’ятайте, на товари, з яких ви заробляєте менше всього, де менше всього маржа, ви повинні задавати рентабельність вище.

Але враховуйте, що це корелює відносно тої ціни, яка є. Тобто є ситуації, коли ви запускаєте товари, які досить дорогі, наприклад по 1000, по 2000 грн, але вони маржу мають, наприклад, досить низьку або там інші якісь цінові діапазони. То ви це враховуєте відносно того цінника, який у вас є. Враховуйте також ваш сейл прайс. Інколи він значно нижче, ніж та ціна. То також це враховуйте, коли ви регулюєте або структуруєте ці кампанії. Тобто тут би точно їх розділила хоча б на два-три просто цінових діапазона, цю всю історію. Чому?

Тому що просто для більш дешевого чеку або його просто виключити треба з реклами, або прям задавати досить високу рентабельність. Цідити цей трафік, але витягувати звідти більш рентабельні конверсії, щоб не була така ситуація як ціна товару 79 грн., а ви витратили 50 чи 60 грн. на цю товарну позицію. Розумієте для чого це робиться? Щоб все-таки робити обмеження по охопленням чи по певним товарам, чи по певному товарному асортименту. Тобто про рентабельність не забувайте.

Який розмір бюджету задавати?

Який розмір бюджету повинен задаватися? Все досить індивідуально, але вам потрібно зберігати цю пропорцію. Там де рентабельність нижче – там бюджет нижче. Там де рентабельність вище – там бюджет повинен бути вище. Немає мінімальних чи максимальних значень по цьому бюджету з якого варто стартувати.

Чи немає формул під які потрібно прогнозувати розмір бюджету. Є, наприклад, у гуглерів розповсюджена історія, коли вони там рекомендують бюджет, виходячи з кількості товарів, там множити на певну кількість місячну, якусь цифру використовувати. Взагалі абсолютно вона типу рандомна річ, може заходити, може не заходити. Це не рекомендую. Бажано стартувати з більш дрібних бюджетів. Більш дрібні бюджети завжди визначаються ціною за клік, об’ємом трафіка вашої маржинальності. Чим нижча маржинальність, тим нижче, скоріше всього, розмір бюджету повинен бути. Це такі от співвідношення, які повинні бути.

Необхідність прибирати автоматично створені об’єкти

Наступне. Для початку все-таки рекомендую прибирати ось оці автоматично створені об’єкти. Не тому, що вони якісь супер погані чи щось типу такого. Ні, щоб виключити з товарки максимально пошук, ви його на 100% не виключите, але щоб ця історія була присутня. Чому?

Тому що варто пам’ятати таку одну особливість, те що в пошуку ціна за клік значно дорожча, ніж в товарній рекламі. Якщо ми пам’ятаємо, що коли ми дивилися на загальну цю кампанію, в нас була 1000 грн. витрачена, кліків досить мало – 120, але висока була ціна за клік. То якщо ми візьмемо в планувальнику ключових слів «кігтеточки», візьмемо чи там російську окремо, наприклад, ту ж саму українську мову. Враховуєте, що перформанс, він бомбиться по різним мовам. Ми побачимо ось таку ось картинку. Це потрібно враховувати. У вас є ставка. Де воно? Тут мабуть видно. Ставка для вгорі і для внизу сторінки. Чим нижче рейтинг вашого оголошення, чим агресивніше конкуренти, тим вище ціну за клік ви будете платити. Тут є ціни за клік по 8, по 6 грн. Це максимальний для того, щоб вверху показуватися.

Ну і плюс зрівняння за останній квартал. Є приріст відносно аналогічного періоду в об’ємах трафіку. Ця агресивність буде ще умовно більшою. Враховуйте те, що якщо ви залишаєте пошук – дуже велика ймовірність, що будуть проскакувати ну дуже високі ціни за клік. Це не стовідсоткова гарантія, що у вас буде найнижча ціна за клік.

Але з часом вона починає більш-менш стабілізуватися. Оцей пошук є сенс добавляти, коли в вас, наприклад, перформанс відкрутився хоча би два-три тижні ви бачите, що є позитивна динаміка по конверсії. Вас влаштовує або ціна за продаж, або рентабельність, тоді можна це добавляти. Чому тоді добавляти? Тому що як мінімум в перформанс є попередня аналітика і є розуміння того на кого таргетуватися, тому під цей блок налаштувань, я би, наприклад, взагалі би виключила.

Налаштування мов

Друге, на рахунок мов. Загалом базово потрібно добавляти три цих мови. Тому що в нас є дуже великий блок аудиторії платоспроможної, які можуть заплатити досить високий чек навіть. Але вони можуть просто в налаштуваннях задавати англійську мову. Тому ви частину трафіку втрачаєте.

Мало того, якщо є дуже велика кількість покупок від людей, які постійно катаються туди-сюди за кордоном і обратно, то взагалі б включала всі мови. Тому що дуже часто прилітають якісь одиничні продажі, наприклад, з мов венгерської чи польської, чи іншої. Там пару, дві, трійка конверсій. Але інколи буває досить приємно. Це все українці. Просто в них уже інтерфейсна частина заточена на ту мову, в якій вони проживають. Але коли вони сюди приїжджають і відповідно вони це використовують.

Зміна структури рекламних кампаній і вказання рентабельності

Так, ідемо. Наступне. Тобто ми зрозуміли, що нам потрібно зробити. Це точно структура цих рекламних кампаній повинна бути зовсім інша. Це не помилка групувати всі товари разом. Але тоді все рівно задавайте в налаштуваннях обмеження рентабельності. Це може бути середня 500-600 і потім ви будете добавляти. Це може бути, наприклад, вище, але треба подивитися наскільки агресивно чи не агресивно перформанс таргетується. Якщо що відкотитися трішки в рентабельностях нижче. Пам’ятайте, що просто розмір рентабельності – це просто обмежувач в показах. Все. Нема ніякої магії в цією рентабельністю чи ще щось інше. Він більш агресивно обмежує покази або більш якось лайтово.

Аналіз кому Гугл надає перевагу

Ідемо далі. Що ми далі повинні побачити? За останні там декілька днів, що в нас були потрібно ще зрозуміти кому Google віддає перевагу, навіть при тому таргетингу, який у нас був без обмеження.

Наприклад, ми бачимо, що кількість показів на кігтеточках, вона значно вища. 6000 проти, наприклад, тисячі по лоткам і коврикам. Правильно? 6000 – відносно загальної кількості показів, яка в нас була. Це досить великий розмір. Краще тут на групах об’єктів це розглядати, щоб було більш зручніше, правильніше. В нас є всього, наприклад, тут їх близько, скільки? 8000, може 9000 показів. І основну долю з цих 9000 чи 10000 показів займають саме кігтеточки. Ви повинні розуміти, що ось оця товарна категорія, вона під себе резервує дуже досить високий відсоток бюджету. Тобто у вас перформанс може як перевитрачати кошти, так і недовитрачати кошти.

Тобто, це ще один пункт чому, скоріше всього, потрібно роздробити трішки кампанію? Для того, щоб стимульнути якісь інші категорії по показам, по трафіку, щоб все-таки хоч з чогось небудь заробити ці кошти. І пам’ятайте, що якщо у вас є перформанси, але вони не довитрачають весь бюджет або є, наприклад, ситуація, коли там 300 грн., а бюджет розпилюється або вбухується лише в одну категорію, то це просто історично так складається з самим перформансом – йому простіше на це таргетуватися, він це продовжує робити.

Кроки, які потрібно зробити для покращення продуктивності

– Вказання рентабельності

Тобто, в нашому випадку для того, щоб покращити продуктивність цього перформанса, треба. Перше, проаналізувати свою маржинальність товарів і спробувати розділити ці всі товари хоча б мінімум на три розділи по цінам. Тому що для кожного з розділу цін ви будете задавати різну рентабельність. Для нижчого там, де низька маржинальність – нижче. Для більш високих чеків – нижче (!!! – вище чи нижче?). Це ви собі там пропорціями орієнтовано розділяєте. Те ж саме ви робите з бюджетами. Не женіться за великими бюджетами на цих перформансах. Чим нижча ваша маржа, тим нижче повинні бути рекламні бюджети.

Я розумію, дуже довго може бути, важко чекати чи ще щось в цьому роді у вас можуть страхи якісь бути, але чим швидше ви викрутите цей бюджет, тим, можливо, і не стане нічого краще. Тобто тут треба завжди під це регулювати ці всі нюанси. Тож бажано було б їх роздіребанити на якісь складові частини, щоб зрозуміти, яка з категорій краще чи гірше відпрацьовує.

– аналіз рівномірності розподілу показів

Наступне. Слідкуйте потоварно, що в вас відбувається в рекламних кампаніях. От взяла, наприклад, нашу групу об’єктів кігтеточки. Тут сидять, лише кігтеточки наші. Що я бачу? В принципі, то трафік ось розпорошений. Витратна частина розпорошена між деякими товарами.

Бачите, є частина товарів, якщо у нас є кампанія призупинена. Можливо, вони навіть готові були до показів, але вони не показувались. Ми бачимо, що тут витратна частина за ці декілька днів розпорошена і все. Також звертайте увагу на це, щоб у вас не з’являлась товарна позиція, яка буде перетягувати на себе витрати або буде дуже дорогою в ціні за клік, або, наприклад, перетягувати на себе покази. Така ситуація також часто буває, то бажано її виключати, виносити в окремий перформанс, якщо все-таки хочете, щоб вона рекламувалась.

Для чого ви це будете робити? Для того, щоб стимулювати перформанс далі, розподіляти покази. Тому що, чим типовіший запит сам по собі, тим гірша продуктивність самого перформанса в плані розподілу показів між різними товарами, незалежно від того там є рентабельність, нема рентабельності. Просто п’ятірка-десятка товарів будуть мати хоч якісь покази. Інші взагалі нічого не будуть мати. Це вам потрібно ще також робити потоварний аналіз для того, щоб розуміти, що ви виключаєте те, що на себе відтягує бюджет. Це такий невеличкий план, що вам можна буде робити.

Доналаштування після періоду навчання перформансу

Що ще можна відмітити для даного проекту? Зазвичай таке задають питання, як довго чекати поки перформанс навчиться. Перформанс навчається постійно. Тобто це постійний процес. Оцей статус навчання яке ви там бачите, воно триває від пяти до семи днів. Це перші A/B тести, які проводить автоматика. Чим краще вона зайде в певну аудиторію, чим краще вона зрозуміє, де знаходяться ваші продажі, тим краще. Але в більшості проектів, навіть якщо цей період закінчився, може бути результативність отака нульова, то прийдеться з цим всім гратися. Гратися в якому контексті? Гратися, наприклад, з тими ж самими сигналами, які ось тут є.

Наприклад, тут було обрано search terms. Оці іграшки для кішок, там великі, там комплект, кігтеточки та інше. Сигналами вам доведеться гратися для того, щоб доуточнювати таргетинги на ці перформанси, щоб він все-таки брав більш вужчу аудиторію. Але нічого страшного не буде, якщо ви навіть взагалі того сигналу не будете задавати.

Увага до статистики аукціону

Так, наступне на що варто звернути увагу – це на вашу статистику аукціонів. Тому що тут саме жирний жир по аналітиці. Чому? Тому що статистика аукціонів зачасту бреше вам по тому скільки показів ви там отримали, якої якості покази та інше. Тому що, наприклад, тут намальовано 89%, ну на 300, там скільки, тут 85%, але навряд чи ви зробили настільки достойну конкуренцію, щоб це було як в розетки 89, якщо просто погуглити цю видачу.

Це показники намальовані на базі тих пошукових запитів, які були зібрані до цього в перформансі. Тобто, ці пошукові запити можуть бути як коректні так і некоректні. Тому задача буде гнатися за тим, щоб ви з якимись магазинами, ось наприклад, даного характеру максимально входили в схожість, в перетинання. Це вам потрібно передивитися ваш фід, можливо, навіть сигнали, які ви задавали.

Тому що по тим сигналам, які тут є, в нас основна конкуренція іде з Розеткою, але не з цими магазинами. Потрібно це кардинально відредагувати. Спробувати мало того, що їх рознести між собою в різні кампанії – ще по чеку назначити різну рентабельність. Ще й до цього я би пропонувала вам відкоригувати оці сигнали. Звичайно, бажано було б подивитися статистику, але вона в цьому акаунті мені по пошуковим запитам, вона підтягнеться лише десь за сім днів, а тут пройшло всього декілька днів, тому ми її зараз не побачимо.

Але якщо візьмемо статистику аукціону, ми тут бачимо, що показники дуже класні, результату в нас немає, якщо ми робимо гіпотезу, що в нас немає конверсії, а всі інші учасники цієї гри вони якось виглядають слабаками. Але ми з вами не впевнені, що взагалі вони слабаки. Тому що більшість із них може мати бюджети значно вище і отримувати при цьому продажів значно більшу кількість. Про це пам’ятайте. Значить потрібно буде відкориговувати сигнали.

Що коригувати в сигналах?

На скільки його відкориговувати? Ну, по-перше, ось подивимося по тематиці такої ніші, не обов’язково задавати ключові слова, які у вас є в фіді. «Кігтеточка», для кота чи щось типу такого. Це є сенс лише в тому випадку, коли вам треба це доуточнити.

Наприклад така «кігтеточка для великого кота». Якщо у вас є прямо великі кігтеточки, ви відбираєте лише ці товари для великих котів сюди і тоді добавляєте цей search terms. Просто генерувати таку ось кількість – це можна і не робити. Тому що в вашому фіді і так є ці ключові слова, вони і так будуть використовуватися як таргетинг.

Використання інших наборів сигналів

Але у вас є зовсім інший набір сигналів, який ви можете в себе протестувати і зрозуміти чи вони працюють у вас, чи ні.

По-перше, це події в житті або інтереси, то зазвичай є щось про тваринок. Наприклад, коти. Ми спробуємо знайти ці таргетинги, як вони тут будуть називатися. Вбила англійською мовою, хоч в мене на інтерфейсі українською мовою, але не знаю чому по котам не билось. Ось дивіться, є любителі котів. Бачите? Є любителі собак.

Ну, це точно, це не просто люди, які гуглять картинки. Це прям люди, які досить непогано шукають товари для цих улюбленців. Раз. Можете ці дуже широкі сигнали протестувати їх пізніше. Є ось в подіях «домашній улюбленець». Незабаром заведуть вдома кота, ви розумієте, що точно, коли вони хочуть завести кота, особливо дорогого, вони будуть заздалегідь купувати ці всі кігтеточки, лотки та інше.

Ось «незабаром», «нещодавно завели вдома кота». Дуже суперові таргетинги. Насправді багато людей їх недооцінюють, тому що це прям таргетинги, які Google розуміє на базі сигналів того що люди робили в Інтернеті. Ви здивуєтеся по запитам «пітомники» чи наприклад ви просили Сірі чи Ok Google погуглити якихось котиків, кішечок. Ви дивилися відгуки на когось. Ви ходили на YouTube. Ви ходили, навіть в ті самі тіктоки, інстаграми і дивилися Google ці всі картинки. Якщо у вас підключений голосовий оцей помічник чи Ok Google, чи Сірі, то навіть те, що в ТікТоці десь проговарюється, воно все слухається. Тому якщо ви в ТікТоці шукали пітомник якийсь чи там хотіли котика якогось завести, чи ходили по фейсбучним цим якимсь сторінкам, де ви шукали навіть там безкоштовного котика, це все оці всі помічники, вони все записують, трекають. Мало того, ви можете помітити, що якщо ви даєте права ТікТоку, наприклад, доступу до ваших фотографій, навіть не промовляючи нічого, ТікТок може видавати в видачу релевантний контент. Вони насправді не просто так просять доступ до ваших фотографій чи до вашого фотоконтенту, тому що вони це постійно сканують і на базі цього штучний інтелект може генерувати нові сторінки фотоконтенту.

Тому ось отакі от ось речі здаються вам не досить якимись там коректними, можливо вони досить вузькі, не цільові вони насправді, можуть досить непогано спрацьовувати. Інше тоді питання в вашій пропозиції. Все рівно в когось сайт може бути візуально виглядати чи трішки краще. В когось фотоконтент краще, у когось там відеоконтенту є про ці кігтеточки, в когось сльозлива історія цього виробника цих кігтеточок. Іван, який любить котиків, ось моя Маруся і колись шукав для неї кігтеточку. Не знайшов. Почав робити сам. Це вже всі нюанси, які впливають на конверсію. Пам’ятайте, що задача перформанса не знайти цей продаж. Задача перформанса знайти аудиторію. Підставити, підкласти це рекламне оголошення аудиторії, яка знаходиться на тому чи іншому етапі вибору цієї продукції. Щоб ви це розуміли.

Далі можна ще погратися. Можна спробувати ті ж самі кігтеточки. Бачите ось, дивіться, бо взагалі це дуже шикарні таргети. «Доміки і кігтеточки» – це прям, бачите, це сегменти зацікавлених покупців. Тут є «доміки». Недооцінюється, це не просто пошукові запити. Є люди, які можуть спробувати на корма таргетуватися, щось типу такого, ті самі товари для тварин, будь ласка. От є варіанти куди плясати. Тобто не обов’язково задавати оці search terms. Вони потрібні точечно для уточнення якихось нюансів, коли ви бачите, що таргетинг дуже широкий, а у вас специфічні продукти. Як, наприклад, тільки для великих котів. Або у вас якісь супер великі специфічні ці кігтеточки. Тоді в цьому є сенс. А брати те саме ключове слово, яке є в фіді, то тут не треба його брати. Тому що і так Google на базі вашого фіда зрозуміє, що це за ключові слова. Ні разу не було такого, щоб в тайтлі було, наприклад, «сумочка там для того-то», а Google підібрав взагалі щось зовсім інше. Він розуміє, підбирає загальну семантику. Це саме стосується іграшок для котів. Тобто ви можете погуглити, пошукати англійською, українською, російською мовами різні ключові слова і вам Google може вже відразу підготувати готову аудиторію. Оце є сенс тестувати в плані сигналів, якщо ви дійсно бачите, що трафік іде і щось, якісь витрати ідуть, але все рівно результат вас не влаштовує.

Поради для даної ніші

Що можна сказати для даної ніші? Перше, пам’ятайте, завжди тримайте в голові ваші показники окупності по різним ціновим діапазонам товарів. Тому що в вашій ніші є товари, дуже бюджетні: іграшки там, якісь шампуньки чи ще щось типу такого, на яких ви заробляєте дуже мало. Не перетинайте їх з товарами досить високого чеку. Тому що перформансу все рівно, він не розуміє, що ви там заробляєте чи не заробляєте. Для нього, замітьте, цей показник, дохід, він в них називається цінність. Він навіть не називається дохід. Там є показники окремі доходу, які можна передавати і то на них Google зараз поки що не орієнтується. Він їх використовує просто для звітів, але це окрема історія. Пам’ятайте, що він за вас не подумає, де ви заробили, де ви не заробили як на товарі за 79 грн., а витратили щось типу 50 грн., щось типу такого.

Друге, пам’ятайте про те, що вам потрібно правильно, якщо ви розділяєте на різні кампанії ці всі цінові діапазони чи ви розділите їх в межах там груп товарів, це вже в залежності від вашого щоденного бюджету – правильно розподіліть їхню рентабельність. Ну якщо це ми говоримо про рентабельність, то треба їх розділяти на різні кампанії, бо рентабельність на рівні груп об’єктів ми не можемо з вами поміняти.

Пам’ятаємо, що чим нижча маржа, тим вища рентабельність. Можна стартувати з тих самих 500-600, але потім накидувати, там відсоток якийсь певний, 20%, але не більше. 40-50% немає сенсу. Можете стартувати відразу з 800-900%. Стартуєте з цієї рентабельністі і потім просто підкидуєте періодично бюджету для того, щоб збільшувати кількість охоплення. Для більш дорогого чеку можна навпаки меншу рентабельність задавати, щоб все-таки вона була також пріоритетна в видачі, в показах.

Так, друге правило. Ми не гонимося за розмірами бюджету 300 грн. Для такого ось асортименту, воно б не було можливо дорого, якби в нас початково була би рентабельність. Ви можете задавати значно менші бюджети. Це також не буде помилкою.

Наступне. Третє. Перевірте ваші сигнали. Якщо категорія там кігтеточки без сигналу не заходить, там дуже якісь широкі запити – спробуєте таргетинг на людей по таргетингам, які говорять про те, що людина вже має цього кота або вона збирається завести, то це хоча б орієнтир для системи на кого таргетуватися. Тому ми назначаємо навіть модель атрибуції на конверсіях «останній клік» для того, щоб все-таки цінність була по останній взаємодії перед конверсією.

Наступне. Це пам’ятайте, що дуже багато чого залежить в даній ніші від вашої сльозливої історії на сайті. Є товари, які будуть однозначно досить добре заходити, які будуть погано заходити. Які будуть генерувати просто трафік і в нічого не перетворюватися. Якщо немає можливості допилювати посадкову, з точки зору сенсів, тому просто виключайте ці товари. Можете виводити в окремий перформанс, в окрему торгову кампанію, назначати досить невеличкий бюджет. Нехай вона там собі тащиться, якщо вам потрібно продовжувати рекламувати цей товар.

В всіх інших випадках виключайте те, що під’їдає гроші. Воно скоріше всього по якійсь причині не може призвести до конверсії, якщо трафік досить релевантний. Трафік релевантний, чи нерелевантний ви зрозумієте по двом параметрам. Перше – це в статистиці, хоча б пошуковий трафік. І плюс тут буде трафік по інтересам.

Ви зрозумієте чи воно добре, чи погано. І по статистиці аукціона, бажано, щоб в товарці, ви все-таки більше пересікалися, ну з більш рівнозначними конкурентами. Тому що дуже важко конкурувати з тим самим Maudau. Да, правильно, там чи Епіцентром, чи Промом, чи Петхаусом тим самим. З такими трішки дрібнішими інтернет-магазинами можна конкурувати. Це ви вже будете редагувати за рахунок сигналу.

Оце, в принципі, та база, яка потрібна для даної ніші. Пам’ятайте, що є товари, які будуть досить добре заходити через Google в продажах, частина ні. Тому та, що частина буде досить погано заходити, особливо іграшки. Вам варто спробувати через таргетовану рекламу, через формування певних непоганих таких посилів. Через відеокреативи вони також будуть заходити. Ви будете довольні цією рекламою.

В мене на сьогодні все.

 

Яна Ляшенко
Оцініть автора
Adwservice
Додати коментар

Сергій Шевченко Google-логіст GoogleLogist
GoogleLogist
Пакет послуг «90 днів Google реклами», допоможе зробити Вашу рекламну кампанію не тільки вигідною, а й збільшити продажі з неї