Що краще WooCommerce чи BigCommerce?

WooCommerce vs BigCommerce CMS

При створенні нового інтернет-магазину одним із ключових рішень є вибір платформи для створення сайту. Сьогодні серед найбільш популярних рішень серед власників онлайн-бізнесу можна виділити WooCommerce та BigCommerce.

І якщо WooCommerce є спеціальним плагіном для CMS WordPress, що дозволяє створювати інтернет-магазини на базі популярної платформи, то BigCommerce є окремим готовим рішенням, яке відразу готове до роботи без додаткового налаштування.

Далі ми докладно розглянемо особливості та можливості цих CMS для ведення електронної комерції. Порівняємо їх за ключовими критеріями: вартістю, функціоналом, можливостями з інтеграції з хмарними додатками, дизайном, продуктивністю тощо.

Це допоможе власникам онлайн-магазинів прийняти виважене рішення при виборі оптимальної платформи для свого проекту і визначитися з тим, що краще WooCommerce або BigCommerce.

Що краще для інтернет-магазину: WooCommerce vs BigCommerce

Розберемося з тим, що краще для eCommerce, WooCommerce чи BigCommerce. Для цього порівняємо між собою ключові характеристики, які відіграють роль при виборі платформи для eCommerce-проекту.

Панель керування

Для WooCommerce використовується добре знайома багатьом користувачам панель керування WordPress. Інтерфейс інтуїтивно зрозумілий і дозволяє легко орієнтуватися у базових налаштуваннях.

За потреби користувач може швидко перемикатися між сайтом і панеллю керування, використовуючи горизонтальне меню. Усі опції, пов’язані з інтернет-магазином, зібрані в окремому пункті меню адміністративної панелі:

Плагін WooCommerce в адмінці WordPress

Одна з головних переваг WordPress — наявність багатьох можливостей для розширення функціоналу. Система має вбудований репозиторій, де можна завантажити плагіни на будь-який смак, що дозволяють вирішувати будь-які завдання.

При цьому, для новачків та користувачів із середнім рівнем WordPress може викликати складнощі з освоєнням. Налаштування інтеграцій із зовнішніми сервісами або реалізація специфічного функціоналу вимагатиме певного рівня знань, можливо знадобиться володіння HTML, CSS, у деяких випадках — PHP.

BigCommerce використовує власну панель управління, розроблену безпосередньо під потреби e-commerce. Інтерфейс простий та інтуїтивно зрозумілий. Всі розділи логічно організовані, що полегшує навігацію навіть новачкам:

Адміністративна панель Бігкоммерс

Один із головних плюсів — наявність маси готових шаблонів, які можна використовувати без додаткового налаштування. Це дозволяє дуже швидко запустити працюючий інтернет-магазин, не заглиблюючись у складні технічні моменти. Однак за необхідності в реалізації більш складних технічних рішень можуть виникнути деякі труднощі.

Теми та шаблони

Вибір тем для ВуКоммерс є просто величезним — десятки тисяч різних варіантів. Багато тем WordPress спочатку розроблені для сумісності з WooCommerce або мають готові інтеграції. Це дозволяє в короткий термін підібрати відповідне оформлення та дизайн для магазину.

Магазин тем на WooCommerce

Найбільшою перевагою є практично необмежені можливості кастомізації шаблонів під свої завдання. Досвідчені розробники можуть внести будь-які редагування в дизайн, структуру або функціонал.

Також можна створити власну тему з нуля. Однак для цього будуть потрібні навички веб-розробки. Для новачків або користувачів без глибоких технічних знань цей варіант не підходить.

У репозиторії БігКоммерс представлено близько 10 безкоштовних шаблонів та понад 100 платних. Всі теми розроблені спеціально під цю систему, тому з їх встановленням та налаштуванням впорається навіть новачок.

Однак можливості щодо доопрацювання візуального оформлення тут дещо обмежені. В арсеналі платформи є вбудований конструктор, але для серйозного доопрацювання або створення своїх тем потрібні навички програмування мовами Stencil та JavaScript.

Візуальний конструктор сторінок для BigCommerce

Розширення та плагіни

У маркетплейсі WooCommerce можна знайти понад 50 000 безкоштовних та платних плагінів. Вони покривають практично будь-які завдання — інтеграцію із платіжними системами, службами доставки, маркетинговими інструментами, аналітику, оптимізацію швидкості роботи тощо.

Популярні розширення для інтернет-магазинів на Вукоммерс

Серед розробників доповнень зустрічаються як фрілансери, так і великі веб-студії, завдяки чому можна вирішити як типові завдання, так і більш вузькоспеціалізовані.

Однак, для використання плагінів необхідно мати базові технічні знання. Потрібно стежити за оновленнями, перевіряти сумісність рішень від різних розробників. Конфлікти сумісності можуть спричинити помилки в роботі сайту.

У репозиторії BigCommerce користувач може завантажити десятки готових розширень від сторонніх розробників. Вони вирішують низку стандартних завдань – інтеграцію з платіжними шлюзами, сервісами email-маркетингу, допомагають оптимізувати сайт із погляду SEO. Нове розширення можна встановити з інтерфейсу панелі адміністратора, при цьому технічні навички не потрібні.

Магазин додатків BigCommerce

При цьому знайти доповнення, яке вирішує будь-яке специфічне завдання або розробити власне рішення не вдасться. Доведеться покладатися на стандартний функціонал ядра та готові рішення з маркетплейсу.

Платіжні шлюзи

WooCommerce підтримує всі популярні рішення для прийому оплати – PayPal, Stripe, Authorize.Net та ін. Для основних шлюзів існують готові офіційні плагіни, що дають змогу легко вбудувати їх у магазин. До того ж, можна знайти безліч плагінів від сторонніх розробників.

Інтеграція платіжних шлюзів для платформи WooCommerce

Важливим плюсом є відкритий API, що дозволяє підключати практично будь-які платіжки, навіть нішові чи локальні. Це суттєво розширює можливості щодо інтеграції. Однак для цього будуть потрібні навички програмування та роботи з API.

У BigCommerce за замовчуванням вбудовано десятки популярних платіжних шлюзів та провайдерів. Їхнє підключення відбувається через інтерфейс панелі керування всього в пару кліків.

Підключення платежів на Бігкоммерс

Це значно полегшує синхронізацію зі стандартними рішеннями для прийому оплати навіть для онлайн-магазинів без власного технічного фахівця. Однак підключити рідкісніші платіжні шлюзи буде проблематично.

Служба технічної підтримки

Оскільки платформа ВордПрес — найпоширеніша система управління контентом у світі, під час роботи з нею Ви можете легко отримати відповідь на будь-яке своє питання на сотнях офіційних та неофіційних форумів будь-якою мовою. Також на сайті цієї CMS представлена офіційна база знань із зручною системою пошуку:

База знань WooCommerce

Крім того, користувач може скористатися VIP-підтримкою безпосередньо від компанії Automattic – розробника WooCommerce. Вартість стартує від $299 на місяць. При цьому на будь-яке запитання можна очікувати протягом години. Але ця сума може не вписатися до загального бюджету невеликого інтернет-проекту.

У BigCommerce базова технічна підтримка включена до всіх тарифних планів. Запити обробляються протягом 1 робочого дня. Також, за потреби, можна доплатити за індивідуальну підтримку 24/7 з реакцією співробітника на запит протягом 1 години (від $199 на місяць).

При цьому система також має свою вбудовану базу знань, яка допоможе знайти відповіді на найпоширеніші запитання користувачів:

Експертна спільнота BigCommerce CMS

Яка платформа краще для просування, WooCommerce або BigCommerce?

При розробці інтернет-магазину важливо враховувати можливості щодо його просування та оптимізації для пошукових систем, а також інтеграції з популярними маркетплейсами та сервісами аналітики. Від цього залежить успіх проекту. Розглянемо, яка платформа краще, WooCommerce або BigCommerce, впорається з поставленим завданням.

SEO-оптимізація

WooCommerce надає найширші можливості для оптимізації проекту під вимоги пошукових систем. Однією з головних переваг є велика екосистема корисних SEO-плагінів від сторонніх розробників (Yoast, Rank Math, All-in-One SEO Pack).

Вони дозволяють масово редагувати мета-теги для товарів та категорій магазину, заповнювати ALT для фотографій товару, оптимізувати внутрішню перелінковку, налаштовувати редиректи тощо.

Рух BigCommerce «з коробки» дозволяє власнику бізнесу або адміністратору використовувати базові інструменти для SEO-просування — налаштування тегів і метаданих, XML-карт, автоматичне створення ЧПУ-URL. При цьому, якщо потрібні більш складні функції, доведеться покладатися на сервіси від сторонніх розробників.

Інтеграція з маркетплейсами

Завдяки відкритому вихідному коду та API, у WooCommerce реалізувати інтеграцію з популярними майданчиками досить просто. Існують офіційні плагіни для підключення до Amazon, Ebay, Etsy та інших популярних маркетплейсів. Вони дозволяють швидко налаштувати двосторонню синхронізацію товарних каталогів та замовлень.

Для BigCommerce зі старту передбачено інтеграцію з Амазон, Ebay, Walmart. Їхнє налаштування відбувається через інтерфейс панелі управління. Однак можливості підключення нішевих або локальних майданчиків тут дуже обмежені через закриту архітектуру CMS. З цим можуть виникнути проблеми з масштабуванням бізнесу на нові ринки.

Аналітика та звітність

Вукоммерс дозволяє власнику магазину відстежувати продажі, джерела трафіку, аналізувати поведінку користувачів на сайті через набір вбудованих аналітичних інструментів. Якщо цих функцій недостатньо у репозиторії платформи є безліч плагінів для встановлення сторонніх систем аналітики.

У BigCommerce спочатку вбудована потужна аналітична система з гнучкою конфігурацією. Доступні десятки готових звітів за різними показниками, які можна комбінувати та налаштовувати. Також є інструменти для глибокого аналізу вирви продажів, створення груп користувачів, відстеження рентабельності окремих клієнтів та багато іншого.

Порівняння вартості WooCommerce та BigCommerce

При порівнянні WooCommerce та BigCommerce важливо враховувати не лише функціональні можливості, а й фінансову складову. Ціна використання може стати ключовим фактором, особливо для стартапів з обмеженим бюджетом.

Вартість використання WooCommerce

Сам плагін WooCommerce поширюється абсолютно безкоштовно. Оплачується лише хостинг та домен для сайту. На старті, коли трафіку ще небагато, достатньо бюджетного хостингу, оптимізованого під WordPress вартістю близько $5-10 на місяць.

У міру збільшення навантаження на проект може знадобитися перехід на дорожчий виділений сервер за $30-50 на місяць або використання хмарних рішень від $100 на місяць.

Також із зростанням проекту найчастіше виникає необхідність у розширенні функціоналу інтернет-магазину за рахунок платних плагінів та тем оформлення. Їхня вартість варіюється від $50 до $500 за плагін залежно від розробника.

Тарифні плани BigCommerce

Тарифи на використання BigCommerce

Користувачу доступні 4 основні тарифні плани в залежності від масштабу проекту:

  1. Standard ($29.95 на місяць). Оптимальний для невеликих онлайн-магазинів, які роблять перші кроки у бізнесі. Включає в себе основний функціонал платформи, додавання до 50 товарів. Також чудово підходить для тестування ніші.
  2. Plus ($79.95 на місяць). Для магазинів, що розвиваються, з каталогом до 200 товарів. Тут також можна додати модулі для роботи з покинутими корзинами, подарунковими купонами. Крім того, у тарифі розширено можливості для інтернет-маркетингу та кастомізації оформлення.
  3. Pro ($299.95 на місяць). Призначений для великих проектів із каталогом до 400 товарів. На цьому тарифі можна підключити магазини на кількох доменах, розширену аналітику та звітність. Також тут включено додаткові опції оптимізації.
  4. Enterprise. Для масштабних проектів, яким недостатньо перерахованих функцій розроблено індивідуальний тарифний план із виділеним акаунт-менеджером та пріоритетною підтримкою.

При цьому можливі знижки при оплаті одразу за рік. Також передбачено безкоштовний пробний період.

Що вибрати WooCommerce чи BigCommerce?

На питання, що вибрати, WooCommerce чи BigCommerce немає однозначної відповіді – все суто індивідуально. Щоб було простіше визначитися, розглянемо плюси та мінуси обох систем.

Переваги та недоліки WooCommerce

Система має низку важливих переваг, які пояснюють популярність цієї платформи для створення інтернет-магазинів:

  1. Безкоштовний двигун. На відміну від більшості готових рішень, ВуКоммерс поширюється абсолютно безкоштовно як плагін для WordPress. Заплатити потрібно лише за хостинг та домен. Це суттєво заощаджує бюджет при старті онлайн-бізнесу.
  2. Можливості для масштабування. Величезна кількість готових розширень та доповнень дозволяє нарощувати можливості сайту у міру розвитку бізнесу.
  3. Кастомізація. Завдяки відкритій архітектурі елементи дизайну, структуру шаблону та функції движка можна індивідуалізувати та адаптувати під свій проект.
  4. Велика спільнота розробників. Дозволяє отримувати допомогу практично в будь-якому питанні, безкоштовні навчальні матеріали, готові рішення для розширення магазину.

При цьому важливо пам’ятати і про деякі недоліки:

  • Потрібні технічні навички. Для встановлення та налагодження нових плагінів та доповнень знадобиться допомога стороннього IT-фахівця або базові знання у веб-розробці.
  • CMS чутлива до високих навантажень. При «роздмухуванні» бази даних сайту за рахунок великої кількості товарів та категорій, може суттєво постраждати швидкість роботи.
  • Потрібна періодична технічна підтримка. Для усунення проблем та коректного оновлення ядра буде потрібна регулярна допомога від розробників.

Плюси та мінуси BigCommerce

Серед незаперечних переваг системи:

  1. Все увімкнено. Усі ключові функції доступні в рамках тарифного плану — Вам не потрібно платити за хостинг або розширення, щоб використовувати базові можливості.
  2. Нескладне первинне налаштування. Із запуском інтернет-магазину впорається навіть далека від програмування людина.
  3. Потужна аналітика та звітність. Вбудовані маркетингові інструменти допоможуть відстежувати ефективність просування та оптимізувати конверсію.
  4. Висока надійність та продуктивність. Оскільки це хмарне рішення, швидкість роботи досить висока і не залежить від хостингу та технічної оптимізації, як у рішень з відкритим вихідним кодом.

При цьому ця хмарна CMS має кілька мінусів:

  • Вище ціна на старті. Для повноцінної роботи потрібний один із платних пакетів. При цьому платити за використання потрібно щомісяця.
  • Для оптимального налаштування потрібні навички веб-розробки та дизайну. Прийде залучати фахівців або вивчати необхідні мови програмування.
  • Складніше інтегрувати нішеві послуги та платіжні шлюзи. Система закрита, тому зв’язати її із зовнішніми програмами може бути досить складно.
Сергей Шевченко
Оцініть автора
Adwservice
Додати коментар

Сергій Шевченко Google-логіст GoogleLogist
GoogleLogist
Пакет послуг «90 днів Google реклами», допоможе зробити Вашу рекламну кампанію не тільки вигідною, а й збільшити продажі з неї