Кращі альтернативи конструктора Wix

Лучшие альтернативы конструктора сайтов Wix CMS

Створення сайту є важливим кроком для будь-якого бізнесу. Але не всі конструктори сайтів однаково зручні та функціональні. Одним із найпопулярніших є Wix. Його популярність обумовлена простотою використання і великою кількістю шаблонів на різні тематики.

Однак, має цей сервіс і свої недоліки. Зокрема, функціонал сервісу обмежений для безкоштовних користувачів, а якщо в майбутньому Ви з якоїсь причини вирішите змінити платформу, зробити це без втрати даних не вдасться. Ось чому перед створенням сайту важливо дізнатися про основних конкурентів Wix.

Далі ми розглянемо найкращі альтернативи конструктора Wix, представлені на ринку. Серед них — як платні рішення для серйозних проектів, так і безкоштовні конструктори для користувачів-початківців.

Платформа по-справжньому хороша і має безліч переваг, завдяки чому вона останніми роками популярна серед вебмайстрів по всьому світу, в тому числі і в Україні. Проте, цей конструктор має кілька суттєвих обмежень, що змушує багатьох розглядати і альтернативи Wix.

Зокрема:

  1. Якщо Ви захочете змінити CMS або хостинг у майбутньому, доведеться створювати сайт заново, адже інтеграція з іншими системами керування контентом не передбачена.
  2. Сайти на Вікс складніше оптимізувати для пошукових систем. Код, що генерується, містить купу зайвих рядків (при завантаженні сторінки підвантажуються навіть ті плагіни, які не задіяні в її роботі). Таким чином, у більшості випадків доведеться розраховувати тільки на платний трафік, а в конкурентних тематиках вийти в ТОП не вийде.
  3. Немає доступу до вихідного коду. Конструктор обмежує доступ до коду, що не дає змоги налаштувати сайт під свої завдання, навіть якщо Ви хороший розробник з великим досвідом. Потрібно розраховувати лише на готові плагіни з каталогу.
  4. У безкоштовній версії Wix відображається рекламний банер, який не можна прибрати. Це негативно позначається на репутації компанії та відволікає відвідувачів.

Що враховувати при виборі аналога сервісу Wix?

Щоб вибрати гідну альтернативу сервісу Wix, звертайте увагу на такі моменти:

  • Ціни. Важливо не лише в деталях вивчити тарифні плани, а й розібратися з тим, що входить до кожного пакету. У деяких системах передбачено обмеження щодо трафіку або кількості сторінок, а деякі не дають встановлювати плагіни на базовому тарифі.
  • Зручність. Підключіть пробну версію конструктора та оцініть, наскільки інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Звертайте увагу на підказки під час створення сайту — чи повною мірою вони відповідають на питання, що виникають? Перевірте, наскільки зручно додаватиме новий контент, адже в майбутньому Вам потрібно буде робити це на постійній основі.
  • Шаблони. Якщо їхня кількість обмежена — Ваш ресурс буде дуже схожий на більшість інших сайтів на цій платформі. І є високий ризик того, що серед них будуть прямі конкуренти з Вашої ніші, а це негативно позначатиметься на конверсії.
  • Технічні можливості. Чи буде сайт зручний для розробника і наскільки велике ком’юніті «крутиться» навколо платформи? Від цього залежить, чи зможете Ви інтегрувати нестандартний функціонал у свій блог чи інтернет-магазин.
  • Можливість відстежувати трафік та конверсії. Перевірте, чи готова інтеграція з сервісом Google Analytics і наскільки зручно її можна підключити. Також важливою є можливість встановлення лічильника Pixel від Facebook.
  • Підтримка та навчальні матеріали. Дізнайтеся, чи є у сервісу форум або база знань із відповідями на поширені запитання від інших користувачів. Також важлива оперативність та повнота відповідей на тікети від служби підтримки.

Кращі конкуренти конструктора сайтів Wix

Розберемо найкращі аналоги конструктора сайтів Wix, що представлені на ринку. По кожному з них розглянемо основні переваги та недоліки, а також актуальну на сьогодні цінову політику.

Squarespace

 Конструктор Squarespace

Гідний аналог Wix, на якому можна створювати як складні інтернет-магазини, так і простіші сайти послуг.

Плюси

  1. Зручність управління. Меню в цій CMS набагато зручніше — Ви можете створювати необхідну кількість розділів та вкладених сторінок, а також керувати навігацією на сайті безпосередньо з адмінпанелі.
  2. Пошукова оптимізація. Зручний інтерфейс дозволяє настроювати title, description та заголовки для кожної окремої сторінки. Є вбудовані засоби для розмітки даних за стандартом schema.org та налаштування ALT текстів зображень, що вигідно відрізняє цей двигун від Вікс, де є певні проблеми.
  3. Немає лімітів на кількість сторінок. Тут можна створювати стільки сторінок, скільки потрібно – 500, 1000 сторінок чи більше. А ось у Wix на базовому тарифі їх доступна лише сотня.
  4. Дизайн. Шаблони Squarespace вигідно виділяються високою якістю та професійним рівнем. Вони створені досвідченими веб-дизайнерами, а не генеруються напівавтоматично, як у конструкторі Wix. Звичайно, вибір менший, але кожен шаблон — це маленький шедевр, який відмінно виглядає на різних пристроях і під різними браузерами.
  5. Швидкість роботи. Завдяки оптимізації коду та використанню CDN мережі контент вантажиться дуже швидко. Також немає «сміття» у коді, на відміну від Вікс.
  6. Сайт на Squarespace можна безболісно перенести на будь-яку іншу платформу. Експортуєш контент та дизайн, завантажуєш на новий хостинг – і все готове. Отже, Squarespace вигідніше на довгострокову перспективу.

Мінус

  • Щодо невеликого вибору тем оформлення. Їх лише близько 100, також не вистачає різноманітності тематичних шаблонів, наприклад, для моди, туризму чи освіти.
  • Обмежені можливості візуального редактора. Можна змінювати кольори, шрифти, переміщати окремі блоки. Однак, кардинально змінити структуру сторінки, додати та видалити секції за своїм бажанням не вдасться. Для цього знадобиться втручання розробника або доопрацювання HTML-структури.
  • Інтерфейс складніший для новачків. Конструктор менш інтуїтивно зрозумілий як у Вікс. У перші дні після реєстрації важко розібратися з усіма тонкощами.
  • Редагувати сайт зі смартфона незручно. Вбудований конструктор погано працює на мобільних пристроях – макети з’їжджають, а адаптивність оцінити не вдасться. Тому доводиться перевіряти відображення сайту окремо на ПК.

Тарифи

Базовий персональний тариф Squarespace обійдеться всього $12 на місяць при щорічній оплаті. Це дешевше за стартові пакети Wix, де власний домен вже коштує щонайменше $14 на місяць.

При цьому відсутні штучні обмеження щодо кількості сторінок, трафіку, обсягу сховища — Ви платите лише за фактичне використання.

Site123

Site123

Черговий конструктор, який цілком може скласти конкуренцію Вікс. Він відрізняється легким у освоєнні та зрозумілим візуальним інтерфейсом, призначеним насамперед для новачків. Але функціонал при цьому є досить потужним.

За допомогою Site123 можна створити візитки, каталоги товарів, портфоліо та блоги. Існують зручні інструменти для налаштування оформлення, розміщення контенту та інших аспектів.

Плюси

  1. Висока швидкість роботи. У порівнянні з Wix, сайти на Site123 завантажуються дуже швидко за рахунок оптимізованого HTML-коду. Для прискорення статичних файлів використовують CDN.
  2. Широкий вибір шаблонів. У бібліотеці представлено понад 200 стильних сучасних тем оформлення для різних тематик — є з чого вибрати. Також можна легко змінити кольори, шрифти, фонові зображення прямо на адміністративній панелі.
  3. Візуальний редактор із інтерфейсом Drag and Drop. Він дає можливість легко переміщати, додавати та видаляти блоки з контентом. Ви зможете змінювати структуру матеріалу, додавати нові колонки чи секції, форматувати текст та додавати картинки.
  4. Надійний захист від хакерів. Ресурси на движку Site123 рідше піддаються зламам та атакам у порівнянні з Вікс. У разі виникнення проблем техпідтримка оперативно усуває вразливості. Також можна безкоштовно знімати резервну копію у щоденному режимі.
  5. Зручний інтерфейс для підключення лічильників аналітики. Ви можете додати коди Google Analytics і Facebook Pixel всього в пару кліків. За допомогою них можна відстежувати цілі та події, а також ефективність рекламних кампаній.

Мінус

  • Менше можливостей для кастомізації дизайну. Хоча візуальний редактор і підтримує досить багато функцій, радикально змінити структуру шаблону або зробити нестандартний дизайн буде проблематично, якщо Ви, звичайно, не професійний верстальник.
  • Менший вибір додаткових програм. Вбудований App Market налічує лише близько 50 додатків. А ось у Wix їх уже понад 200. При цьому можна підключити зовнішні сервіси — веб-форми або оплату онлайн.
  • Немає вбудованого конструктора лендингів. Повноцінний Landing Page створити не вдасться. Замість нього доведеться задовольнятися звичайним одностанічником на стандартному шаблоні або підключати сторонні послуги.
  • Обмеження на безкоштовному тарифі. Без оплати Ви можете створити до 5 сторінок. Також є обмеження щодо трафіку. Щоб їх прибрати, потрібно переходити на дорожчий пакет.

Тарифні плани

Site123 дешевша, ніж Вікс — тут є можливість створити сайт початкового рівня на власному домені всього за $9.99 щомісяця. При цьому жодних доплат або прихованих платежів не передбачено.

Weebly

Веб-сервіс Weebly

Ще один популярний онлайн-сервіс, здатний скласти конкуренцію Вікс. Основна його перевага полягає у простоті використання та різноманітності корисних інструментів для просування проекту. При цьому повноцінний веб-ресурс можна запустити навіть на безкоштовному пакеті.

Сильні сторони

  1. Висока швидкість роботи. Двигун завантажує сторінки дуже швидко за рахунок оптимізації вихідного коду та скриптів, а також ефективно настроєного кешування. Для прискорення підвантаження картинок та інших статичних файлів використовується CDN.
  2. Зручний конструктор інтернет-магазинів. В адмінпанелі доступна маса налаштувань для кастомізації відображення та фільтрації товарів. Також вбудований готовий функціонал для оформлення замовлень, оплат та аналітики продажу.
  3. Внутрішня система аналітики. Крім можливості додати код Google Analytics, доступна також вбудована звітність самого Weebly, яка дозволяє аналізувати джерела трафіку, поведінку відвідувачів, конверсії та продажу, що набагато зручніше, ніж у конкурентів.
  4. Зручний редактор. До послуг користувачів — інтуїтивно зрозумілий конструктор із підсвічуванням змін у реальному часі, який працює за принципом Drag&Drop. Для переміщення блоків або медіафайлів можна просто потягнути мишею в потрібне місце.

Слабкі сторони

  • Менше шаблонів, ніж у Wix. У бібліотеці представлено лише близько 70 варіантів. Крім того, не всі з них відповідають сучасним вимогам у галузі UI/UX, часом зустрічається застарілий дизайн. Система дозволяє імпортувати власний шаблон на HTML.
  • Обмежені можливості редактора. Важко кардинально змінити структуру посадкових сторінок чи теми. Для цього будуть потрібні базові навички в редагуванні коду та CSS-таблиць.
  • Менше інтеграцій із зовнішніми сервісами. У App Center представлено не так багато розширень, як у конкурентів. Конструктор трохи замкнений на власній екосистемі, тому для розширення можливостей доводиться підключати сторонні рішення.

Тарифи

Weebly пропонує своїм користувачам вельми привабливі тарифи – при оплаті відразу за рік базовий функціонал Ви можете отримати лише за $6 на місяць. Крім того, у безкоштовній версії тут є набагато більше корисних інструментів, ніж у Вікс.

При цьому, більш дорогі пакети (Pro та Business) коштують значно більше, порівняно з базовим і при цьому пропонують набагато більше функцій.

Zyro

 Платформа Zyro

Універсальний конструктор сайтів нового покоління, створений у 2017 році командою досвідчених розробників. Він дозволяє з нуля створювати лендинги, корпоративні ресурси, онлайн-магазини, а також оформляти веб-версію портфоліо.

У Zyro вбудована CMS для керування контентом, що дозволяє легко змінювати структуру, додавати нові розділи та сторінки, а також керувати меню навігації. Також є можливість підключення окремих модулів для аналітики, онлайн-касу та інтеграції із популярними службами доставки.

Переваги

  1. Високі позиції у рейтингах. Zyro входить до топ-5 конструкторів за відгуками користувачів, що свідчать про надійність, а також стабільність роботи.
  2. Швидкість роботи. Сторінки на Zyro завантажуються лише за 1-2 секунди завдяки оптимізованому коду. Система не «гальмує», на відміну від Вікс, де таке явище спостерігається часто.
  3. Надійний захист від зламування. У разі непередбачених ситуацій команда розробників швидко відновлює роботу платформи, а також усуває вразливість у скриптах. Завдяки цьому ризик зараження небажаним програмним забезпеченням мінімальний.
  4. Зручний редактор. Його можна набагато простіше освоїти, ніж на Вікс. В адмінпанелі є безліч віджетів і готових блоків, що дозволяє швидко зібрати посадкову сторінку за принципом конструктора.

Недоліки

  • Функціонал для інтернет-магазинів поки слабкий. Тут реалізовано менше налаштувань для прийому платежів, управління складськими запасами та доставкою порівняно з лідерами ринку.
  • Менше програм доступно для завантаження. Безумовно, Wix пропонує ширший вибір доповнень, проте основний спектр завдань Zyro все ж таки закриває.
  • Служба технічної підтримки може відповідати не одразу. За часом відповіді Zyro програє лідерам галузі, особливо у годині пікового навантаження. Хоча в цілому фахівці намагаються оперативно вирішувати питання, що виникають.

Тарифи

Вартість використання сервісу починається від $2,99 на місяць. Також передбачені знижки близько 20% за підписку відразу на рік, що набагато дешевше за аналогічні по наповненню пакетів у конкурентів.

Webflow

 Сервіс Webflow

Один із найперспективніших конструкторів веб-сайтів, який поступово набирає популярності. За допомогою платформи Ви можете створювати сучасні сайти безпосередньо у візуальному редакторі. Всі блоки та їх анімація налаштовуються інтерактивно, буквально в пару кліків.

Це дозволяє реалізувати нестандартні інтерфейси та веб-застосунки з рівнем деталізації веб-студії. При цьому не потрібно мати досвіду у верстці або розумітися на програмуванні.

Сильні сторони

  1. Сучасні елементи дизайну. У редакторі можна створювати складні анімації, робити елементи інтерактивними, реалізувати плавні паралакс ефекти, керувати поведінкою блоку при наведенні та багато іншого.
  2. SEO оптимізація. Мета-теги, заголовки та alt тексти зображень налаштовуються у пару кліків. Також у код сторінок вже інтегровано мікророзмітку schema.org, висновок якої можна налаштувати з адмінки.
  3. Розвинена екосистема інтеграцій. До сервісу легко можна легко підключити системи аналітики, програми для онлайн-оплат, поштових розсилок та будь-яке інше рішення, яке має власний API.
  4. Найбагатший функціонал. Крім основних можливостей, Ви також зможете підключати форми зворотнього зв’язку, систему знижок для покупців, купони на придбання цифрових товарів, модулі пагінації контенту та багато іншого.

Слабкі сторони

  • Високий поріг входу для новачків. Система досить складна в освоєнні – все не так просто, як у Wix, де можна відразу приступити до роботи. Не зайвим буде вивчити навчальні матеріали та відео перед тим, як розпочати налаштування.
  • Немає готових шаблонних рішень. Якщо у Вікс є готові шаблони для підключення форуму, блогу чи онлайн-магазину, то Webflow такої можливості не передбачено. Для більш глибокої кастомізації доведеться скористатися послугами програмістів.
  • Служба підтримки не завжди є оперативною. Іноді доводиться чекати відповіді на тикети по кілька днів, що суттєво довше, ніж у Вікс, де фахівці найчастіше відповідають протягом перших годин після звернення.

Тарифи та ціни

Webflow — не найдешевший конструктор. Мінімальний пакет послуг обійдеться аж $12/міс, і це за умови оплати відразу за рік (при помісячній — ще більше), що може бути дорогим для невеликого промо-сайту або візитки.

IONOS

Хостинг та конструктор сайтів IONOS

Це німецький хостинг-провайдер, який було засновано 1998 року під ім’ям 1&1 і входить до групи United Internet — однієї з найбільших інтернет-компаній у Європі.

Крім послуг з надання хостингу компанія розробила свій власний конструктор сайтів, що дозволяє з нуля розробляти інтернет-магазини, лендинги і т.д. Це досить простий у використанні двигун з величезними можливостями кастомізації.

Конструктор від IONOS називається MyWebsite і відрізняється інтерфейсом drag-and-drop, у якому всі елементи на сторінці можна розмістити у потрібних місцях простим перетягуванням.

Плюси

  1. Зручний інтерфейс. Використовуючи цей движок, навіть користувач-початківець може створювати і редагувати сайти, не володіючи технічними навичками і знаннями. Параметри за замовчуванням повністю оптимізовані для швидкого старту проекту.
  2. Інтеграція інтернет-магазину. Ви можете додати весь необхідний функціонал, включаючи кошик, товарний каталог, можливість оформлення замовлення та навіть підв’язати систему для прийому оплати.
  3. Безкоштовний пробний період. При реєстрації новому користувачеві надається деякий час на тестування платформи, протягом якого можна випробувати всі запропоновані функції без оплати.

Мінус

  • Менше можливостей щодо кастомізації дизайну. Елементи оформлення в MyWebsite не такі різноманітні як у Wix. Якщо потрібний унікальний дизайн, доведеться докласти більше зусиль або звернутися до веб-студії.
  • Обмеження щодо функціоналу. У IONOS немає вбудованої системи для бронювання, як Wix Bookings. Прийде використовувати сторонні сервіси та налаштовувати інтеграцію.
  • Менше мов для локалізації. MyWebsite доступна лише шістьма мовами: англійською, німецькою, французькою, іспанською, італійською та нідерландською, хоча у Вікс їх аж 15.

Тарифні плани

В обох конструкторів представлені безкоштовні тарифи. А ось преміальні плани значно вигідніші у IONOS — вартість підписки стартує від 3,99€, що приблизно в 3 рази дешевше за аналогічний тариф у Вікс. А ось за більш дорогими, преміальними пакетами лідирує Wix — він обходиться дешевше за IONOS приблизно в 1,5-2 рази за аналогічний функціонал.

Strikingly

Strikingly

Ще один аналог Вікс. Це популярний сервіс для створення односторінок, який був запущений у 2012 році підприємцем Девідом Ченом та розробником Деррік Чангом. Компанія Strikingly знаходиться у Сан-Франциско, США.

Плюси

  1. Локалізація. Strikingly повністю русифікований, тому з налаштуваннями розібратися буде легко навіть тому, хто не знає англійської. Також можна легко перекладати сайт різними мовами без встановлення додаткових плагінів.
  2. Внутрішня аналітика. Крім сторонніх додатків, сам двигун дає детальну статистику щодо відвідуваності, джерел трафіку, показників конверсії. Все наочно та зрозуміло навіть для новачків.
  3. Маркетингові інструменти. З адмінки Ви можете синхронізувати статистику з кабінетами для налаштування контекстної та таргетованої реклами – Facebook, Instagram, Google Ads. Також передбачений інструментарій для електронної пошти.

Мінус

  • Обмежена кількість функцій. Strikingly оптимізовано в першу чергу для односторінкових сайтів і не таке добре для повноцінних багатосторінкових проектів, як Wix. Тут мало можливостей для масштабування та розширення.
  • Менше свободи в дизайні. Теми виглядають стильно, але їх не так просто кастомізувати – доведеться вибирати з готових блоків. Сильно змінити кольори, шрифти та розташування елементів не вдасться.
  • Немає офлайн-редагування. Працювати з ресурсом Ви зможете лише за наявності підключення до інтернету, що не завжди зручно.

Тарифні плани

Початковий пакет Strikingly обійдеться всього $8 на місяць при річній підписці. Це набагато дешевше, ніж стартовий тариф WixCombo за 14 доларів на місяць. При цьому обладнання практично на тому ж рівні.

HubSpot

 Додаток HubSpot

Це популярна американська платформа, яка допомагає бізнесу залучати клієнтів та взаємодіяти з ними. Компанія заснована в 2006 році і базується у місті Кембридж, штат Массачусетс.

Вбудований у HubSpot редактор дозволяє з нуля створювати професійні та ефектні веб-ресурси для бізнесу будь-якого масштабу, а також є одним із основних конкурентів Wix.

Плюси

  1. Пошукова оптимізація прямо «з коробки». На відміну від Вікс HubSpot спочатку оптимізований для ранжування в пошукових системах. Він дозволяє генерувати карту сайту, налаштовувати Title та Description для сторінок, а також має свої інструменти для оптимізації контенту.
  2. Персоналізація. Вбудований інструментарій моментально визначає нових відвідувачів та автоматично показує контент, товари та сторінки, найбільш актуальні саме для них, підвищуючи конверсію.
  3. Технічна підтримка 24/7. Техпідтримка здійснюється цілодобово та в будь-які дні (включаючи вихідні та свята). Тобто якщо щось не працює, без допомоги Ви точно не залишитеся.

Мінус

  • Повільніше завантаження. У середньому ресурси на HubSpot вантажаться трохи довше, ніж аналоги Wix. Для комерційних проектів, де кожна секунда важлива, це може мати вирішальне значення при виборі.
  • Складніша навігація. Інтерфейс HubSpot насичений безліччю опцій та налаштувань. Розібратися в них буде складніше, ніж у Віксі, де все просто і зрозуміло. Для освоєння з нуля знадобиться деякий час.
  • Відсутність російськомовної підтримки. Вся документація та спілкування з технічними фахівцями відбувається лише англійською мовою, що буде не зовсім зручно для багатьох клієнтів.

Тарифи

Рух досить дорогий — навіть найдешевший пакет обійдеться в $45/міс, тоді як аналог від Вікс коштуватиме всього $14. Для невеликих компаній і стартапів ціна може здатися високою.

WordPress (Elementor)

 Плагін Elementor

Хоча WordPress не є прямим конкурентом сервісу Wix, за належного підходу на його базі можна зробити конкурентоспроможне рішення, яке зможе позмагатися з цією хмарною платформою за функціональністю, а багато в чому — і обійти її.

Для того, щоб зібрати повноцінну альтернативу Вікс, до Вордпресу підключають плагін Elementor, який дозволяє редагувати посадкові сторінки в режимі Drag & Drop.

Позитивні якості

  1. Практично безмежні можливості. Завдяки системі плагінів можна розширити функціонал цієї популярної системи керування контентом до нескінченності та створювати найскладніші сайти, без жодних обмежень.
  2. Велика спільнота розробників. У WordPress колосальна екосистема із творців тем, плагінів, фахівців із впровадження та підтримки. Будь-яку проблему можна швидко та безкоштовно вирішити, почитавши про неї на форумах.
  3. Економія на хостингу. WordPress можна розмістити на безкоштовному хостингу або за $3-5 на місяць на VDS, що суттєво заощадить бюджет на підтримку проекту.

Недоліки

  • Потрібні знання, щоб запустити веб-сайт. Щоб повноцінно скористатися движком, необхідно розбиратися в установці тем і плагінів, налаштуванні хостингу і бази даних, також усуненні конфліктів несумісності між різними модулями. Для початківців це може стати непосильним завданням.
  • Менше функцій «з коробки». SEO-модулі, аналітичні інструменти, конструктори онлайн-форм — все це та багато іншого потрібно буде встановлювати окремими плагінами, частина з яких доступна лише у платній версії, що тягне за собою додаткові витрати.
  • Високий ризик злому. Як будь-який двигун з відкритим вихідним кодом, Вордпрес часто піддається атакам хакерів. Потрібно завжди бути на чеку і регулярно оновлювати CMS, щоб уникнути цього.

Вартість використання

Вихідний код цієї CMS відкритий для всіх, останню її версію можна без проблем завантажити на офіційному веб-сайті та встановити на свій сервер. Це суттєвий плюс порівняно з конкурентами, які стягують помісячну абонплату.

Однак до загального бюджету на запуск проекту необхідно закладати стартові вкладення на оплату праці програміста (адже самостійно згорнути сайт буде проблематично без необхідних знань). Крім того, важливо враховувати ціни на послуги хостинг-провайдера.

Shopify

Платформа для створення онлайн-магазинів Shopify

Одна з найпопулярніших платформ для створення інтернет-магазинів. Ключовою відмінністю від Wix є той момент, що Шопіфай надає рішення виключно для e-commerce проектів, а його конкурент підходить практично для будь-якого типу сайтів.

Переваги

  1. Вужча спеціалізація. Якщо Вам потрібна CMS саме для інтернет-магазину, то Шопіфай – найкращий вибір. Тут представлено набагато більше інструментів для продажу, маркетингу та аналітики, можна створити товарний каталог, підключити фільтри, рекомендовані товари та багато іншого.
  2. Краще для SEO. Shopify використовує чистий код без зайвих скриптів, що позитивно впливає на індексацію та позиції у пошукових системах.
  3. Більше варіантів оплати. Двигун підтримує близько 100 платіжних шлюзів, включаючи всі популярні системи як PayPal, Stripe, Apple Pay.
  4. Вбудована підтримка фулфілменту. Платформа має готові інтеграції з компаніями з обробки та доставки замовлень. Це полегшує логістику для інтернет-магазину.

Недоліки

  • Менше свободи в дизайні. Шаблони Shopify мають фіксовану структуру максимальної конверсії. Але немає такої гнучкості в оформленні як у популярних конструкторах.
  • Складнощі при переїзді. Перенести готовий магазин на іншу платформу буде непросто через специфіку системи. У конкуруючих движків такої проблеми, як правило, немає.
  • Менший вибір програм для загальних завдань. Для створення блогу, веб-форм, галерей із зображеннями, слайдерів тощо. функціонал Shopify сильно урізаний, адже основний напрямок цієї платформи — електронна комерція.

Тарифні плани

Shopify обходиться на порядок дорожче за конкурента — найбільш базовий тариф, який включає основні інструменти для створення онлайн-магазину коштує $29/міс. У міру масштабування бізнесу витрати на використання двигуна можуть зрости, при цьому розширюється і функціонал.

Ucraft

Конструктор сайтів Ucraft

Ще один багатофункціональний конструктор сайтів, який може стати хорошою заміною Wix. Його відмінні риси – зручний візуальний редактор, велика колекція шаблонів та вбудовані інструменти для просування. Ucraft оптимізовано для швидкої роботи та не вимагає спеціальних навичок від користувача.

Плюси

  1. Безкоштовний доступ до всіх основних функцій. На Ucraft Ви зможете створювати повноцінний сайт із використанням всіх базових інструментів абсолютно безкоштовно. Немає обмежень щодо трафіку або обсягу сховища.
  2. Найкраща продуктивність. За рахунок оптимізації коду веб ресурси на цьому двигуні працюють швидше аналогів за інших рівних. Це позитивно впливає на поведінкові фактори та призводить до зростання органічного трафіку.
  3. Масштабування при високих навантаженнях. Конструктор може динамічно розподіляти навантаження між серверами обслуговування трафіку. Це дозволяє ефективно масштабувати проект.

Мінус

  • Відсутність готових рішень для інтернет-магазинів. Вбудованого функціоналу для створення повноцінного онлайн-бізнесу, як Вікс, тут немає. Прийде інтегрувати сторонні сервіси.
  • Менш розвинена екосистема доповнень. Магазин додатків Ucraft поступається багатьом аналогам як за кількістю, так і різноманітністю представлених розширень.
  • Відсутність вбудованої рекламної платформи. Для залучення трафіку на сайт доведеться використовувати сторонні системи контекстної чи таргетованої реклами.

Тарифи та ціни

За функціоналом безкоштовного пакету Ucraft значно перевершує конкурентів. Преміальні пакети починаються від $8 щомісяця, що теж не так і дорого в порівнянні з основними альтернативами.

BigCommerce

 Двигун BigCommerce

Ще один поширений двигун для створення проектів у сфері електронної комерції. Він більш вузько спеціалізований, ніж Вікс. При цьому зі своїми безпосередніми завданнями ця CMS справляється значно краще – тут усе прямо зі старту готове для швидкого запуску продажів.

Плюси

  1. Більше готових інструментів для eCommerce. Платформа спочатку створювалася як рішення для інтернет-магазинів, тому функціонал тут набагато ширший, ніж універсальний конструктор.
  2. Внутрішні інструменти маркетингу та аналітики. BigCommerce постачається з CRM-системою для ведення клієнтської бази, потужною аналітичною інфраструктурою для аналізу продажу та оптимізації асортименту.
  3. Простий імпорт та експорт даних. При зміні CMS Ви можете легко вивантажити дані про продаж, замовлення, клієнтів і залиті товари, а потім завантажити їх в іншу систему.
  4. Продаж у сфері B2B. BigCommerce оптимізовано для продажу юридичним особам, також сюди можна підключати клієнтів для роботи за схемою дропшипінгу, що досить рідко зустрічається в альтернативних рішеннях.

Мінус

  • Важко міняти верстку. Теми BigCommerce жорстко структуровані та складніше піддаються глибокій кастомізації під конкретний бізнес.
  • Немає конструктора лендингів. Якщо під якийсь окремий товар, який продається краще за інших, Ви захочете оформити красивий Landing Page, тут не вийде цього зробити.
  • Менша впізнаваність бренду у широкої аудиторії. За популярністю як універсальне рішення для створення сайтів Вікс суттєво випереджає BigCommerce.

Вартість використання

Мінімальний план на BigCommerce обійдеться $29.95 щомісяця, що практично вдвічі вище, ніж у конкурента. Крім того, передбачено фіксовану комісію за кожний додатковий продаж товару. При більшому обороті у дорожчих пакетах вона автоматично знижується.

Краща альтернатива Wix для створення сайту

Вибрати найкращу альтернативу платформи Wix з однозначною впевненістю буде складно, тому що всі розглянуті CMS хороші по-своєму. Кожен бізнес у цій справі відштовхуватиметься від своїх безпосередніх завдань.

При цьому, на наш погляд, найсерйознішим конкурентом хмарного двигуна є Webflow. Він дозволяє створювати по-справжньому інноваційні інтерфейси та анімації, недоступні на інших платформах, а сайти на ньому ще й б’ють рекорди швидкості завантаження сторінок.

Також тут є розвинена екосистема інтеграцій із корисними сторонніми сервісами на кшталт аналітики, оплат та Email-розсилок. А зручна адміністративна панель полегшує колективну роботу над проектами.

Нехай поріг входу вищий, а ціни не найнижчі, проте Webflow випереджає конкурентів за якістю реалізації. Це оптимальне рішення як для звичайних візиток, так і для масштабних веб-застосунків.

Сергей Шевченко
Оцініть автора
Adwservice
Додати коментар

Сергій Шевченко Google-логіст GoogleLogist
GoogleLogist
Пакет послуг «90 днів Google реклами», допоможе зробити Вашу рекламну кампанію не тільки вигідною, а й збільшити продажі з неї