Огляд конструктора сайтів Wix

Обзор конструктора сайтов Wix CMS

Розробка сайту – відповідальний етап у життєдіяльності будь-якого бізнесу в інтернеті. Адже саме від якості онлайн-платформи залежить кількість продажів та конверсія. З вибором відповідної CMS пов’язано чимало труднощів. Сьогодні ми докладно розглянемо одне з найпопулярніших рішень, котрі використовують для цих завдань — конструктор Wix.

Ця ізраїльська платформа завоювала увагу мільйонів користувачів завдяки інтуїтивно зрозумілому інтерфейсу, багатству шаблонів та можливостям з інтеграції. Wix чудово підійде для запуску як простого лендінгу, так і повноцінного маркетплейса.

У нашому огляді конструктора сайтів Wix ми розглянемо особливості цієї CMS, її плюси та мінуси, а також розберемося з основними додатками, яких ця платформа пропонує чимало.

Для яких сайтів зазвичай застосовують конструктор Wix?

 Платформа Wix

Особливо добре цей конструктор підійде у таких випадках:

 • Невеликі за обсягом сайти-візитки зі статичним контентом. Для лендингів, рекламних сторінок та портфоліо Вікс дозволяє реалізувати практично будь-які дизайнерські задуми. Наприклад, можна залучити потенційних клієнтів анімованою презентацією своїх послуг або продуктів, вставити відео, форми зворотного зв’язку, а також інтерактивні елементи.
 • Блоги, інтернет-магазини та форуми. Багатий функціонал та плагіни з маркетплейса допоможуть створити повноцінний вебресурс будь-якого типу. Наприклад, можна запустити онлайн-магазин, підключити платіжні системи, а потім налаштувати для нього аналітику та відстеження трафіку.
 • Складні проєкти, що потребують індивідуальної розробки. Сервіс дає можливість створювати власні елементи управління і вставляти скрипти за допомогою внутрішнього модуля Corvid. Це редактор коду, який розширює стандартний функціонал шаблонів. Код для Corvid пишеться на JavaScript, тому досвідчені розробники зможуть втілити в життя практично будь-який проєкт.

Вікс також добре підійде для новачків, які тільки починають свій шлях у веброзробці. Інтуїтивний інтерфейс і безліч готових макетів оформлення суттєво спростять для Вас процес розробки власного інтернет-майданчика.

Переваги конструктора сайтів Wix

 1. Велика бібліотека професійних шаблонів на будь-який смак. Представлені мінімалістичні, класичні та яскраві теми оформлення для різних ніш. Усі вони адаптовані до мобільних пристроїв. Їх можна повністю переробити під свої потреби, змінивши структуру, кольори, шрифти чи малюнки.
 2. Потужний візуальний редактор із найширшими можливостями. Можна додавати та налаштовувати положення блоків (перетягуються в режимі drag-and-drop), додавати елементи анімації та інтерактиву. Є також зручні інструменти для верстки та позиціонування (для більш сучасних адміністраторів).
 3. Конструктор логотипів. Сервіс автоматично підбере картинку під Вашу тематику, яку надалі можна обрізати, повернути, додати фільтри та візуальні ефекти. Також можна вибрати картинку із внутрішньої медіатеки.
 4. Маркетплейс із сотнями корисних розширень. Є готові модулі для підключення інтернет-магазину, блогу чи CRM-системи. Також можна встановити розширення для підключення системи бронювання готелів, спортзалів або столиків у ресторані.
 5. Просунута SEO-оптимізація. Вбудований помічник допоможе впровадити внутрішню оптимізацію проєкту навіть без особливих знань. Штучний інтелект проаналізує контент і відразу вкаже на помилки, які потрібно виправити — де не заповнені метатеги, alt для фотографій, перевірить, чи вставлені ключові слова, що просуваються тощо.
 6. Розробка своїх мобільних додатків. На базі конструктора можна створювати доповнення для iOS та Android, за допомогою чого можна розширити цільову аудиторію та підвищити лояльність до бренду.
 7. Підходить для досвідчених розробників. Хоча Вікс і має інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс, в якому може розібратися навіть новачок, підійде він і для програмістів із вищими технічними вимогами. Зокрема, вони гідно оцінять модуль Velo, який дозволяє підключати зовнішні бази даних та створювати динамічні сторінки на основі шаблонів.
 8. Цілодобова підтримка. Служба техпідтримки працює в режимі 24/7 і допомагає розв’язувати будь-які питання в онлайн-чаті, електронною поштою або телефоном. Також є величезна база знань із покроковими інструкціями та відеоуроками.
 9. Регулярне оновлення функціонала. Розробники постійно розширюють наявний функціонал — кілька разів на рік виходять великі апдейти з новими темами, плагінами та покращеннями юзабіліті.

Чи є недоліки у платформи Wix?

Огляд конструктора Wix був би не повним без згадки й деяких мінусів цього сервісу:

 • Порівняно висока ціна. Базовий пакет Light обійдеться мінімум $16 на місяць. Він уже включає використання власного доменного імені, а також позбавлений фірмового брендування Wix, але зробити eCommerce-проєкт на ньому не вийде.
 • Надлишковий функціонал редактора. Безліч налаштувань і віджетів можуть злякати недосвідченого користувача, який бачить CMS вперше у житті. Необережні дії можуть призвести до того, що верстка попливе, а частина функцій перестане працювати. Однак, з досвідом ситуація може значно покращитись.
 • Частина програм у маркетплейсі недопрацьована. Плагіни від сторонніх розробників часто не оптимізовані під поточну версію конструктора, якщо автор не забезпечує своєчасні оновлення. За дійсно корисні та якісні розширення доведеться доплатити від $5 на місяць.
 • Повільна швидкість завантаження. При великому обсязі тексту, медіаконтенту або використанні безлічі сторонніх скриптів, завантаження на Вікс буде значно повільніше, ніж на стандартних CMS. Щоб виправити ситуацію, може знадобитися оптимізація картинок та підключення кешування.

Огляд можливостей конструктора сайтів Wix

Далі у нашому огляді конструктора сайтів Wix розберемо його основні функції. Робота з платформою максимально спрощена завдяки докладним інструкціям та підказкам щодо використання всіх інструментів, які можна викликати, натиснувши на значок «i».

Відкриється спливаюче вікно з коротким описом призначення потрібного інструменту та посиланням на повний посібник. У розділі довідки Ви також можете знайти відповідь на запитання за ключовими словами.

Структура CMS інтуїтивно зрозуміла завдяки зручному сайдбару з поділом усіх функцій за категоріями. Розглянемо кожну з них докладніше.

Візуальний редактор

 Візуальний редактор

Wix оснащений потужним візуальним редактором із технологією “What You See Is What You Get” (WYSIWYG). Це означає, що процес роботи адміністратора максимально наочний — він бачить той самий дизайн та контент, який отримають відвідувачі готового ресурсу.

Редактор підтримує технологію drag-and-drop. Будь-які елементи та віджети можна переміщувати простим перетягуванням мишею. Також передбачено можливість зміни розмірів об’єктів, потягнувши за пунктирний маркер на їхньому кордоні.

При виділенні блоку з’являються значки для налаштування його параметрів: дизайну, джерела даних, відображення контенту. Наприклад, у галереї можна вибрати фото, встановити правила відтворення відео. Всі опції максимально зрозуміло оформлені, щоб з налаштуванням міг упоратися навіть новачок.

Додати власний HTML-код

Вставка свого html коду

Команда ізраїльських розробників приділяє пильну увагу безпеці, тому на роботу з кастомним HTML та JS кодом накладаються деякі обмеження.

Зовнішні скрипти можна вбудовувати лише в ізольовані iframe контейнери без доступу до API браузера. За таким же принципом реалізовано інтеграцію сторонніх сайтів через протокол HTTPS.

При цьому, для встановлення кодів лічильників аналітики є окремий розділ на панелі керування. Потрібний скрипт можна легко підключити до кількох кліків. А ось з більш складними модифікаціями вихідного коду впорається лише досвідчений програміст.

Меню

Меню в адмінпанелі сервісу Wix

У розділі «Меню» автоматично відображається список усіх статичних сторінок проєкту у вигляді окремих пунктів. Їх порядок відображення можна відредагувати перетягуванням, тим самим способом можна змінити рівень вкладення.

Також реалізовано можливість створення додаткових якірних посилань на той чи інший розділ сторінки та додавання зовнішніх URL-адрес. Для кожного посилання можна призначити правила відкриття в активному або новому вікні. Окремий пункт призначений для додавання динамічних сторінок, вміст яких генерується з баз даних або хмар.

Для всіх пунктів меню можна змінити метатеги, настроїти видимість для Google, права доступу для різних груп користувачів, макет та головну сторінку ресурсу.

Фон

Додаємо свій фон

Тут можна завантажити зображення, відео, вибрати колір для однотонної заливки або використовувати зображення з медіабібліотеки. Для відео передбачена можливість завантаження будь-яких роликів як фон.

Також можна підключити паралакс-ефект. У цьому випадку при прокручуванні заднє тло рухатиметься повільніше, створюючи ілюзію об’єму та глибини. Це цікаве дизайнерське рішення, що дозволяє виділитися на тлі конкурентів.

Додавання елементів

Доступні такі типи вмісту:

 • Текст. Текстовий редактор допомагає форматувати та стилізувати написане, прописувати заголовки, описи товарів, користувацькі угоди тощо.
 • Бази даних. Товари можна підвантажувати з різних джерел (розвантаження постачальників та ін.). Таким чином, Ви можете суттєво розширити асортимент інтернет-магазину.
 • Зображення. На сторінки можна завантажувати власні фотографії товарів у високій якості, використовувати безкоштовні стокові картинки від Вікс або імпортувати фото із соцмереж.
 • Таблиці та списки. Конструктор дозволяє швидко створювати стилізовані таблиці для відображення атрибутів товарів, стилізовані списки та багато іншого. У бібліотеці є більше 30 функціональних шаблонів.

Магазин додатків

 Магазин додатків

Численні розширення допоможуть розширити функціонал, що багаторазово збільшує можливості базової версії конструктора. У магазині представлено понад 250 різноманітних доповнень для вирішення широкого спектра завдань: інтеграція форм та опитувань, робота з соціальними мережами, створення медіагалерей, інструменти для інтернет-магазинів та email-маркетингу та ін. Розширення згруповані за категоріями для зручності пошуку.

Більшість плагінів розроблена командою Wix, інші є інтеграції з популярними сторонніми сервісами. Приблизно половина є абсолютно безкоштовно, а частина має як преміальну, так і безкоштовну версію (з обмеженим функціоналом).

Встановлення нових програм максимально зручне — вони автоматично додаються до панелі керування. Інтерфейс плагінів стилістично повністю збігається з інтерфейсом Вікс, тому розібратися в них буде нескладно.

Фото та відео

 Завантаження медіафайлів

Ви можете завантажувати власні медіафайли у будь-яких популярних форматах. Для зручності Wix автоматично оптимізує розмір медіафайлів, що позитивно впливає на швидкість завантаження. Також доступна велика бібліотека безкоштовних стокових фото та відеороликів. Ресурси бібліотеки регулярно поповнюються.

Для покращення медіаконтенту можна скористатися інтегрованими сервісами з обробки. Так, фотостудія дозволяє кадрувати картинку, налаштувати яскравість, контраст, застосувати фільтри та ефекти. Відеомейкер надає можливість монтажу роликів прямо в конструкторі.

Блог

 Редактор блогу

За допомогою розділу дозволяє налаштувати повноцінний блог зі стрічкою новин і публікацією постів. Зі стрічки можна створювати та редагувати записи, задавати для них рубрики, налаштовувати ЛЗУ-посилання, додавати метатеги та медіаконтент.

Текст можна відформатувати за допомогою панелі стилів. Для відображення стрічки постів є кілька варіантів оформлення: класичний (пости в стовпчик), плиткою, картками.

З унікальних функцій платформи – можливість створення платних блогів за підпискою, що дозволяє монетизувати унікальний контент. Також реалізовано імпорт готових блогів з WordPress та можливість підтягувати контент з Instagram або з форумів.

Налаштування

У розділі сконцентровано широкий спектр опцій для конфігурації користувача:

 • Підключення доменного імені;
 • Налаштування пошти;
 • SEO-оптимізація;
 • Додавання фавіконів та фотографій для соцмереж;
 • Мультимовність;
 • Підключення сервісів аналітики;
 • Підвищення різкості фото;
 • Версія для людей з вадами зору;
 • Мобільна адаптивність;
 • Персоналізація сторінки 404.

Панель інструментів

Особливо варто виділити панель інструментів, де Ви можете змінити розміри та положення елементів, вирівняти їх щодо інших блоків, увімкнути панель розробника, а також активувати JavaScript API для розширення функціонала.

Теми оформлення

 Бібліотека шаблонів

У бібліотеці — понад 500 шаблонів, згрупованих за категоріями: інтернет-магазини, бізнес, фотографи, музика, ресторани та кафе, туризм, медицина, освіта, спільноти, заходи, портфоліо, блоги, краса, мода, мистецтво та ін.

При створенні нового сайту можна вибрати тему, що сподобалася, відфільтрувавши за датою додавання або популярності. Вибраний дизайн надалі не можна змінити, тому варто підійти до цього відповідально.

Один із суттєвих плюсів Вікс — якісні дизайнерські шаблони, які доступні без додаткової плати за використання. Періодично бібліотека поповнюється новими варіантами оформлення (30-60 на рік).

Огляд популярних програм сервісу Wix App Market

Wix App Market

У нашому огляді сервісу Wix розглянемо кілька яскравих прикладів корисних програм, щоб скласти загальне уявлення про його можливості.

Мультилінгва

Мультилінгва

Використовуючи «Мультилінгва», можна зробити вебресурс мультимовним. Таким чином, Ви можете додати будь-яку кількість мовних версій. Для кожної з них в автоматичному режимі генерується окрема копія сайту із збереженням усієї структури та налаштувань. Всі зміни можна вносити з єдиного інтерфейсу.

Контент потрібно буде перевести вручну. Але більшість текстів теми та віджетів автоматично відображаються потрібною мовою. За бажання їх також можна відредагувати.

Програма призначена для створення професійних фотогалерей, на основі яких адміністратор може організувати платний фотобанк або магазин зображень.

Через вбудований редактор можна відрегулювати якість, різкість, захистити картинки від завантаження, вставити кнопки соцмереж для обміну фото. Також реалізовані великі можливості настроювання відображення галереї:

 • Структури та розмір мініатюр;
 • Відступи між окремими фотографіями;
 • Насиченість колажів;
 • Орієнтація фото (горизонтальна або вертикальна).

Синемаграф

Синемаграф

У бібліотеці фонових зображень є колекція кінематографічних GIF-анімацій з плавними переходами на різні теми. Також на багато елементів можна прикрутити паралакс-ефекти, анімації появи/зникнення, зміни прозорості під час прокручування. Це надає сайту динамічності та робить його сучасним.

Для фотографів та власників популярних облікових записів у Instagram реалізована інтеграція — імпорт знімків у галереї Wix та розміщення зворотних посилань у соцмережі.

Forum

Розширення призначене для підключення повноцінного форуму з розділами, підрозділами та темами для обговорень. Це відмінний інструмент для створення та розвитку онлайн-спільнот, груп з інтересів, підтримки клієнтів бренду. На форумі відвідувачі зможуть залишати повідомлення, коментувати пости один одного, ділитися досвідом та знаннями.

Крім того, передбачено можливість модерації — адміністратор може забанити учасника форуму або виставити йому попередження, обмежити його у правах. Можна також налаштувати оформлення та структуру форуму на основі готових шаблонів.

Music

Доповнення орієнтоване насамперед на музикантів, лейбли, продюсерів — усіх, хто хоче розкрутити свою музичну творчість онлайн. Воно дозволяє викладати окремі композиції, цілі альбоми, формувати плейлисти. Контент можна зробити доступним для безкоштовного прослуховування, продавати треки за підпискою або кожне завантаження.

У додатку є зручний музичний плеєр, який можна розмістити будь-де на сайті. Доступні десятки опцій кастомізації його зовнішнього вигляду, а також управління відтворенням.

Events

Зручний функціонал для організаторів заходів — концертів, семінарів, вечірок чи цілих фестивалів. Можна створювати як разові івенти, так і цілі афіші заходів із розкладом на кілька місяців уперед.

Адміністратор може розсилати запрошення гостям, формувати переліки учасників, а також продавати квитки онлайн через підключені сервіси для прийому транзакцій. Також є готовий віджет для розміщення інформації про майбутні події.

Онлайн-бронювання

 Wix Bookings

Модуль Wix Bookings відкриває можливість перетворити сайт на платформу для бронювання різноманітних послуг. Ви можете організувати запис на персональні (стрижка, консультації) та групові (фітнес, танці) заняття, бронювання номерів у готелях, оренду квартир та багато іншого.

Реалізовано можливість створення розкладу роботи співробітників, налаштування вартості та тривалості сеансів, прийом онлайн-оплати через PayPal. Для відвідувачів доступний віджет з дизайном, що настроюється, і відображається інформацією по послугах. Його можна помістити у будь-яке місце сторінки.

Video

Надає все необхідне для роботи з відеоконтентом – від публікації роликів до монетизації відеосервісів. Ви зможете завантажувати власні відеофайли об’ємом до 15 Гб у популярних форматах (MP4, AVI, MOV). Також реалізовано взаємодію з найбільшими відеохостингами – імпорт контенту з YouTube, Vimeo, Facebook.

На основі завантажених роликів можна створювати тематичні відеоканали та відеосервіси з оплатою за передплату для монетизації контенту. Крім цього, передбачено інструменти для збору статистики переглядів, організації email-розсилок для залучення передплатників.

Hotels

Додаток для бронювання готелів

Безкоштовний сервіс для активації повноцінної системи онлайн-бронювання для номерів у готелях, ліжках у хостелі, апартаментів.

Тут передбачено зручний майстер налаштування, інтеграція з Booking та Airbnb, email-розсилка клієнтам, а також підключення платіжних шлюзів. Особливо ефективно працює розширення у парі з модулем аналітики Wix Ascend для відстеження ключових метрик.

Restaurants

Додаток для кафе та ресторанів

Для рестораторів Вікс передбачив одразу три різні доповнення:

 1. Reservations. Застосовується для організації онлайн-бронювання столиків із гнучкими правилами, автопідтвердженням та повідомленнями на email клієнтам.
 2. Restaurants Menus. Призначений для створення стильних онлайн-меню з цінами, фотографіями страв, а також інтеграцією з Foursquare.
 3. Restaurants Orders. Забезпечує комплексний функціонал для прийому заявок на доставку їжі онлайн, відстеження статусу замовлення, аналітики продажу та системи знижок.

Ascend

Це CRM-рішення, що допомагає автоматизувати весь цикл роботи з клієнтом без необхідності зовнішньої інтеграції. Сервіс забезпечує такі можливості:

 • Омніканальна комунікація. Всі листування з клієнтами з онлайн-чатів, веб-форм, електронної пошти та месенджерів, а також дані телефонних розмов доступні в рамках єдиного інтерфейсу.
 • Email-маркетинг. Ascend дозволяє запускати тригерні та регулярні розсилки, підключити обліковий запис Gmail, налаштовувати свої шаблони для листів та використовувати існуючі, а також розділяти аудиторію на сегменти.
 • Керування базою клієнтів. У системі можна зберігати контакти, історію взаємодії з клієнтами, а також імпортувати інформацію із зовнішніх джерел.
 • Автоматизація маркетингу. Ви можете надсилати повідомлення про незавершені покупки, надсилати прохання залишити відгук після того, як минув певний час з дати здійснення замовлення та багато іншого.
 • Аналітика та звітність. У панелі адміністратора доступна статистика щодо конверсій, джерел трафіку, поведінки користувачів, а також передбачена теплова карта кліків.
 • Свій мобільний додаток. За допомогою нього Ви можете контролювати продаж інтернет-магазину з будь-якої точки світу навіть без доступу до стаціонарного комп’ютера.

Logo Maker

 Створюємо логотип

Створити логотип, що запам’ятовується, для Вашого бізнесу тепер простіше простого за допомогою вбудованого безкоштовного розширення Logo Maker. Його зручний інтерфейс дозволяє з нуля розробити фірмовий знак, що відображає суть та цінності компанії.

Для зручності застосування передбачено:

 • Багата бібліотека шрифтів, іконок та графічних елементів.
 • Інтуїтивно зрозуміле керування кольорами, розміром, прозорістю зображення та іншими параметрами.
 • Можливість експериментувати з різними варіантами без обмеження кількості спроб.
 • Збереження підсумкового макета у потрібному форматі.

ADI

Artificial Design Intelligence

ADI (Artificial Design Intelligence) — унікальна розробка платформи, що дозволяє автоматично згенерувати дизайн сайту на основі відповіді користувача в короткій анкеті.

Щоб скористатися Wix ADI, достатньо вказати:

 • Нішу та тематику ресурсу;
 • Назва та основна інформація про компанію;
 • Мета створення інтернет-ресурсу;
 • Уподобання щодо дизайну та палітри кольорів;
 • Дані про місцезнаходження, контакти, соцмережі.

Система сама знайде в мережі доступні відомості про Вашу фірму і запропонує на вибір кілька варіантів дизайну, а потім розміщує її під час створення макета. Таким чином, новий сайт одразу наповнюється релевантним контентом.

Однією з головних переваг ADI є висока швидкість створення сайту — готовий дизайн генерується лише за кілька хвилин. Вам не доведеться витрачати годинник на розробку структури, підбір шаблонів та додавання контенту вручну.

Ще одним плюсом сервісу є інтелектуальний підхід під час генерації. Система аналізує специфіку бізнес-ніші та особливості саме вашої компанії, щоб запропонувати найбільш відповідне колірне та стилістичне рішення.

Чи є ADI повноцінною альтернативою стандартному редактору?

Ні, ADI та стандартний редактор Wix виконують різні функції, які доповнюють одна одну. ADI дозволяє за лічені хвилини автоматично згенерувати дизайн на основі даних адміністратора. Це чудовий спосіб швидко отримати базовий макет ресурсу, особливо за відсутності досвіду у веброзробці.

А ось на наступному етапі є сенс перейти у звичайний конструктор для доопрацювання структури, додавання контенту вручну за допомогою всіх доступних інструментів.

Corvid

Редактор коду Corvid

Corvid – це платформа для розробки, що дозволяє розширити функціонал сайтів на Wix CMS за допомогою JavaScript.

Основні можливості доповнення:

 • Створення власних вебдодатків та їх інтеграція на сайт;
 • Розробка динамічних сторінок та форм для збору даних;
 • Доступ до API Wix для керування контентом та користувачами;
 • Підключення хмарних баз даних для зберігання інформації.

Завдяки Corvid професійні розробники можуть створювати для клієнтів ресурси практично будь-якої складності з індивідуальним функціоналом. При цьому технічні фахівці отримують готову платформу з хостингом, не витрачаючи час на бекенд, а їх замовники — можливість заощадити бюджет на розробку.

Сценарії застосування Corvid

За рахунок інтеграції з базами даних Corvid дозволяє:

 1. Додавати інтерактивні елементи, поведінка яких змінюється залежно від дій відвідувача. Наприклад, спливаючі підказки чи анімацію.
 2. Створювати динамічні сторінки з незмінним шаблоном та контентом, що оновлюється, з бази даних. Це зручно при розміщенні для каталогів, списків вакансій або ресурсів новин.
 3. Застосовувати дані з бази як джерело контенту для розділів вебресурсу, що дозволяє оновлювати інформацію без безпосереднього редагування в адмінці.
 4. Розміщувати вебформи для збирання інформації від користувачів з подальшим збереженням результатів до бази.

SEO просування сайтів на платформі Wix

Ця CMS має вбудований покроковий інструмент для пошукової оптимізації, який називається SEO Wiz. На першому етапі Вам потрібно ввести основну інформацію про бізнес – назву бренду та опис, тип бізнесу (оффлайн або онлайн), вказати фізичну адресу та до 5 ключових запитів, за якими Ви хочете просуватися.

На підставі цих даних формується докладний чек-лист із рекомендаціями щодо оптимізації конкретного інтернет-ресурсу. Він може містити десятки пунктів:

 • Додавання meta-тегів та заголовків;
 • Оптимізація ALT та TITLE для зображень;
 • Усунення битих посилань (404 помилки);
 • Налаштування картки сайту та індексації;
 • Перевірка юзабіліті та часу завантаження;
 • Виправлення помилок у розмітці контенту;
 • І багато іншого.

Причому для кожного пункту є не лише опис проблеми, а й кнопка для швидкого переходу до її виправлення у конструкторі.

Персональний путівник по SEO

Окрім цього, до платформи інтегровано ще один корисний модуль — Wix Turbo, який значно прискорює роботу ресурсу. Це важливо як для поведінкових чинників ранжирування у пошуку, так конверсії. У Turbo реалізовано цілий комплекс рішень:

 1. Масштабна глобальна CDN-мережа, що включає десятки тисяч серверів по всьому світу. Вона дозволяє вибрати найближчий сервер для завантаження скриптів і стилів, скоротивши затримки.
 2. Технологія шифрування контенту та динамічного завантаження. Зображення та медіа кешуються та підвантажуються в код сторінки не відразу, а в міру прокручування екрана, що робить сайт легшим.
 3. Оптимізація та мінімізація розміру файлів JavaScript, що збільшує продуктивність системи.
 4. Можливість відключення функцій шаблону, що не використовуються, що зменшує навантаження на сервер.

Конструктор для інтернет-магазинів на платформі Wix

Окрім звичайних Landing Page на Вікс можна створювати і свої інтернет-магазини, застосовуючи для цього окремий віджет. Він забезпечує можливість продавати як фізичні, і цифрові товари, підключати фільтри, платіжні шлюзи. Також можна додавати свої купони, систему знижок та підключати аналітику.

Модуль підійде для запуску невеликого чи середнього інтернет-магазину з асортиментом до кількох сотень найменувань. Сервіс дозволить створювати красиві сторінки з товарами. Однак, не варто забувати про те, що конструктор працює за технологією WYSIWYG, що суттєво ускладнить масове заливання продукції.

Віджет «Мій Магазин» складається з чотирьох розділів:

Керування онлайн-магазином

 Каталог товарів

У цьому розділі наведено всі основні опції для керування роботою інтернет-магазину:

 • Панель управління. Тут доступна статистика продажів, дані про прибуток, відомості про найпопулярніші товари. Також є повідомлення про нові замовлення, відгуки про залишки на складі. Крім цього, тут можна отримати рекомендації щодо покращення конверсії та чек-лист поточних завдань магазину.
 • Каталог товарів. Тут можна знайти картки товарів, для яких система дозволяє додати галерею зображень, характеристики та ціни. Продукцію можна сортувати за колекціями, наявністю та типом (фізичний або цифровий). Також можна задати обсяг запасів для кожного товару, а також заповнити метатеги.
 • Замовлення. У цьому пункті доступна історія всіх покупок з деталізацією за конкретними товарами, контактами та формою оплати. Реалізовані фільтри за датою, клієнтом, сумою та статусом обробки. Менеджер може змінювати статус замовлень на один клік. Є контактна інформація для зв’язку з покупцями за кожним замовленням.
 • CRM-система. За допомогою вбудованого розширення Wix Engage можна вести базу клієнтів, здійснювати розсилки та виставляти рахунки на оплату. Також в даному модулі реалізована можливість сегментації аудиторії, відправки тригерних email-розсилок та представлені різні інструменти автоматизації маркетингу.
 • Просування. Тут адміністратору сайту доступний SEO-чекліст з рекомендаціями щодо оптимізації. Також у цьому розділі можна створювати акції та купони, налаштовувати email та SMS-розсилки передплатникам.
 • Установки. У цьому розділі регулюється прийом оплат (можна підключити понад 40 платіжних систем), методи доставки, а також оподаткування юридичних та фізичних осіб. Крім того, тут задаються правила повернення товарів та політика конфіденційності.

Сторінки

У цьому розділі можна налаштувати SEO-параметр, обмежити доступ для неавторизованих користувачів та індексацію для основних сторінок, а також прив’язати до загальної навігації сайту. Також Ви можете вибрати або видозмінити макет для головної картки товару, кошика, сторінки оформлення замовлення тощо

Елементи

 Елементи магазину

Тут можна додати на сайт:

 • Галереї та слайдери товарів. Виводять продукцію, залиту в інтернет-магазин, у вигляді сітки чи слайд-шоу.
 • Віджети окремих товарів. Це мініатюрні картки із зображенням, ціною та кнопкою для оформлення замовлення.
 • Чати, форми зворотного зв’язку, коментарі до товарів (через інші програми).

Дізнатися більше

 Довідковий центр

Тут можна знайти посилання на довідковий центр Вікс, форум технічної підтримки та серію статей у блозі конструктора, присвячених електронній комерції. Технічні фахівці сервісу надають цілодобову техпідтримку англійською мовою. Також доступні інші мови, включаючи російську та українську.

Для звернення за допомогою необхідно заповнити форму, вказавши тематику запиту і детально описавши проблему. Якщо готового рішення немає, система запропонує зв’язатися зі спеціалістами за телефоном або електронною поштою.

Також користувачам платформи доступний «Довідковий центр». Це спеціальний розділ на сайті конструктора, що містить відповіді на запитання, що часто ставляться, і докладні інструкції по роботі з різними модулями та інструментами.

Тарифні плани сервісу Wix

Тарифні плани Вікс

Базова версія Вікс дає можливість створювати сайти на піддоменах типу yoursite.wix.com з обмеженим функціоналом та рекламою платформи, проте без тимчасових обмежень.

Для розміщення сайту на власному домені та доступу до розширених можливостей передбачено кілька тарифних планів:

 1. Light (16 $ / міс.). Підійде для створення простих сайтів-візиток, лендінгів та невеликих промо-сайтів. У тариф вже включено хостинг, візуальний конструктор, 2 гігабайти на сервері для зберігання даних та безкоштовне доменне ім’я на рік.
 2. Core (27$/міс.). Розширює доступний розмір сховища для даних, а також відкриває доступ до інструментів eCommerce (можливість додавати товари, використовувати кошик, здійснювати e-mail розсилки та багато іншого).
 3. Business (32$/міс.). Підійде для великих вебсайтів. Цей тарифний план дозволяє додати до 10 облікових записів адміністраторів, а також пропонує більш просунуті маркетингові інструменти для просування сайту.
 4. Enterprice. Це безлімітний план з доступом до всіх преміальних функцій, а також можливість додати кілька сайтів в рамках одного облікового запису. Також тут виділяють персонального менеджера для більш швидкого розв’язання всіх питань по роботі з CMS.
Сергей Шевченко
Оцініть автора
Adwservice
Додати коментар

Сергій Шевченко Google-логіст GoogleLogist
GoogleLogist
Пакет послуг «90 днів Google реклами», допоможе зробити Вашу рекламну кампанію не тільки вигідною, а й збільшити продажі з неї