Успіх будь-якого проєкту в інтернет-рекламі формують кілька елементів, які утворюють так звані рекламні зв’язки. Якщо хоч один з елементів у такому зв’язуванні відпрацьовує погано, то падає ефективність усієї конструкції.
Початковий термін «зв’язки» з’явився завдяки арбітражникам, що позначали за його допомогою поєднання «джерело трафіку – оффер». У ролі джерела може виступати будь-який канал просування: пост блогера, тизерні або соцмережі, контекстна реклама AdWords або банери на будь-якому іншому майданчику.
В арбітражі цей аспект має вирішальне значення, оскільки навіть елементарно скопіювавши зв’язку конкурента, Ви отримуєте можливість вже наступного дня заробляти сотні, а іноді навіть тисячі доларів.
Що таке зв’язки в контекстній рекламі?
Для більшості сфер бізнесу контекстна реклама незмінно формує основну частку трафіку. Вона вже давно стала основним джерелом клієнтів для багатьох компаній.
Зв’язки в контекстній рекламі — це поєднання певного списку пошукових запитів, оголошень та посадкових сторінок, які в комплексі дають найвищу конверсію відвідувача на замовлення. Принцип роботи зв’язки показано на схемі:
Як працюють зв’язки в контекстній рекламі?
Щоб зрозуміти, як зв’язки в контекстній рекламі працюють, детально розберемо всі ланки, з яких вони складаються.
Ключові фрази
Від підбору пошукових фраз та ретельності опрацювання семантичного ядра залежить, чи буде залучена аудиторія цільовою та чи зацікавлена вона у Вашому реченні. Щоб правильно виконати це завдання, слід розібратися, що за потреби криються за фразами, які вбивають користувачі в пошуковий рядок.
У КМС замість ключових слів може використовуватися аудиторне націлення, але це не змінює загальної концепції. І ключові слова, і націлення характеризують аудиторію. Саме вони показують, які відвідувачі Вам потрібні, а яких Ви залучати на свій сайт не бажаєте. Це безліч, як правило, поділяють на мікросегменти.
В основі окремого мікросегменту лежить єдина потреба. Ви просуваєте один продукт, але покупці можуть мати різні причини його придбати. Різні будуть і критерії підбору.
Для когось визначальними стануть конкретні характеристики, модель чи торгова марка. Багато хто підбирає продукт для заданої сфери застосування. Є й ті, кому важлива можливість оформити кредит чи розстрочку, отримати знижку чи безкоштовну доставку. Хтось не бажає витрачати час на відвідування магазину, інші хочуть все побачити та доторкнутися. Комусь необхідний лише один товар, але є й ті, хто воліє купити його гуртову партію. Продовжувати можна довго.
Існують десятки значущих параметрів вибору і, як правило, користувачі згадують їх у пошукових фразах. Тому формувати зв’язки для реклами на пошуку Google дуже просто.
Пошуковий запит дозволяє зрозуміти потребу, тому під час запуску рекламної кампанії ключові словосполучення для нас є маркерами. Чим детальніше користувач описує потребу у своєму запиті, чим більше слів при цьому використовує у ключовій фразі – тим більша ймовірність, що він уже визначився та готовий до покупки.
Текст оголошення
Сформувати якісне семантичне ядро — це лише половина справи. Важливо також привернути увагу зацікавлених у пропозиції користувачів. Необхідно, щоб вони помітили рекламу серед оголошень конкурентів і перейшли нею для продовження взаємодії.
Важливо! Складання рекламного оголошення — одне із найважливіших кроків під час запуску контекстної кампанії. Цьому процесу обов’язково має передувати аналіз конкурентів та формулювання власних переваг перед ними. Тільки після цього слід писати заголовки та тексти, які показують усі Ваші сильні сторони.
Створюючи оголошення, керуйтеся такими рекомендаціями:
- Продукція, що просувається, обов’язково повинна згадуватися в першому заголовку. У ньому необхідно чітко сформулювати, що Ви продаєте. Якщо пошуковий запит повністю включений у заголовок – чудово! Часто ключ займає об’єм заголовка повністю.
- До другого заголовка вставте важливу вигоду для користувача. Не слід писати тут те, що спаде на думку першим. Подумайте та сформулюйте фразу так, щоб зацікавити конкретний сегмент аудиторії. Вона має містити в собі користь та цінність для потенційного покупця.
Важливо! Всупереч поширеній думці, позиція та обсяг оголошення відіграють другорядну роль. Якщо заголовок не буде відповідати потреби користувача, він віддасть перевагу більш точно сформульованій пропозиції конкурента. У цьому випадку не допоможе ні високе місце на видачі, ні розширений формат.
Розглянемо приклад:
Другий результат найбільш точно потрапляє в очікування користувача, до того ж цей рекламодавець заплатить менше, ніж його конкурент, який знаходиться на першому місці. Останній із трьох результатів у заголовку оголошення зробив акцент на установці сигналізації у квартирі та програє на тлі інших.
У пошуковій контекстній рекламі важливо дотримуватися принципу релевантності. Користувач шукає певний продукт на певних умовах, і Ви повинні за допомогою заголовка донести до нього інформацію про те, що відповідає цим умовам. Адже не просто так людина вказала у запиті, що їй потрібна сигналізація саме для приватного будинку.
Рада! У оголошенні ніколи не акцентуйте увагу на тому, чого у вас немає, наприклад, відсутня певна модель у наявності або ви не надаєте розстрочку.
Зустрічаються бізнесмени, які люблять грати із «заманливими» — суперзнижками або безкоштовними додатковими послугами, що надаються не всім, але про це власники сайту повідомляють дрібним шрифтом десь у самому низу сторінки.
Якщо ви практикуєте чесний підхід, не ховайте обіцяні вигоди. Згадавши акцію в оголошенні, розкажіть про неї на першому екрані посадкової сторінки.
Цільова сторінка на сайті
Формувати семантичне ядро на досить пристойному рівні виходить у багатьох, як і писати релевантні тексти та заголовки оголошень. Тому посадкова сторінка в контекстній рекламі найчастіше виступає як ланка, що тягне вниз всю кампанію.
Доцільно застосовувати концепцію персоналізації і для лендингу, адже саме від нього залежить, чи відвідання сайту завершиться конверсійною дією. А якщо ні, то зв’язка не відпрацює повноцінно.
Увага! Потенційному покупцеві абсолютно неважливо, скільки людей працює в компанії та який у Вас оборот. При прийнятті рішення про укладання угоди визначальним є те, як Ви вирішите його завдання.
У багатьох ситуаціях до значного приросту замовлень наводять прості зміни: нове формулювання в заголовку сторінки, розміщення кнопки із закликом до дії та ін.
Як дізнатися про рекламні зв’язки конкурентів?
Відстежити робочі зв’язки інших учасників ринку Ви можете за допомогою сервісів для аналізу конкурентів у контекстній рекламі.
Подібних сервісів існує чимало. Всі вони дозволяють дізнаватися, за якими ключовими словами рекламуються конкуренти, які тексти використовують в оголошеннях і які посадкові сторінки ведуть трафік з PPC. Серед таких сервісів — Serpstat, Ahrefs, Semrush, SEranking та багато інших.
Використовувати такий спосіб формування рекламних зв’язок ефективно, коли є чітке розуміння, що певний сайт рекламується вже тривалий час і отримує хороший трафік.
Ключові слова конкурентів
У пошуку Serpstat вказуємо конкуруючий сайт, задаємо географічну локацію та заходимо в модуль «Аналіз домену — РРС-аналіз — Ключові фрази»:
За наявності переліку мінус-слів слід використовувати його у фільтрі:
Сервіс дозволяє зібрати пошукові фрази конкурентів щодо перетину запитів між трьома сайтами.
Наприклад, у розділі «РРС-аналіз» шукаємо «Порівняння доменів». Вписуємо два конкуруючі сайти та отримуємо такі дані:
Область перетину — це ключі, які збігаються, простір, що залишився, — унікальні запити одного сайту.
Використовуючи необхідний сегмент, можна отримати упущені на етапі планування кампанії фрази та застосувати їх до своїх зв’язків.
Заголовок та текст оголошень
Щоб подивитися видачу за цікавою пропозицією конкурента, введіть у пошуку Serpstat запит і слідуйте за ланцюжком «РРС-аналіз — Рекламні оголошення»:
При необхідності вивантажити всі оголошення певного конкурента слід шукати не за пошуковою фразою, а за доменом.
Для зручності подальшого аналізу дані можна оформити в таблицю.
Посадкові сторінки
Для отримання переліку посадкових сторінок конкурента, використовуйте пошук по домену та слідуйте по ланцюжку «Аналіз домену — РРС-аналіз — Посадкові сторінки»:
Тут будуть показані лендинги, на які веде реклама конкурента.
Там само розміщено інформацію про загальну кількість оголошень, в налаштуваннях яких вказана конкретна сторінка.