- Як заощадити рекламний бюджет у Google Ads?
- Підключіть автоматичні правила
- Використовуйте скрипти
- Використовуйте тимчасове націлення
- Відсівайте нецільові майданчики
- При низькому бюджеті відключайте КММ
- Акцентуйте увагу на запити, що продають
- Не переплачуйте за спецрозміщення
- Оплачуйте не кліки, а конверсії
- Підвищуйте якість оголошень
- Коректуйте ставку залежно від типу пристрою
- Використовуйте UTM-мітки
Коли мова заходить про контекстну рекламу, дуже багато відрізняє великого бізнесмена від представника малого підприємництва. Але є й одна спільна риса. І той, і інший хочуть зменшити витрати на розміщення оголошень у мережі.
Ті, хто давно займається онлайн маркетингом, перебувають у постійному пошуку відповіді на питання «як заощадити бюджет на контекстну рекламу?». Навіть фахівці, які розпоряджаються величезними коштами, завжди шукають шляхи підвищення результативності своїх кампаній та способи скоротити витрати. Що вже говорити про невеликі організації, для яких збереження ефективності з одночасною економією часто є кордоном, що відокремлює успіх від провалу?
На результативність онлайн реклами впливає не лише розмір бюджету, а й досвідченість того, кому довірили вести рекламну кампанію. Фахівці володіють кількома прийомами, що дозволяють заощаджувати гроші та підвищувати клікабельність оголошень. У статті розповімо, що потрібно зробити, щоб збільшити результативність контекстної реклами.
Як заощадити рекламний бюджет у Google Ads?
Основним завданням контекстолога є залучення якісного трафіку, а також налаштування кампаній, що дозволяє максимізувати кількість переходів за збереження поточного рекламного бюджету.
Замислитися над тим, як економити бюджет на контекстну рекламу, потрібно ще до початку показу об’яв. Скориставшись наведеними нижче рекомендаціями, Ви зможете підвищити ефективність вкладених коштів.
Підключіть автоматичні правила
Цей зручний вбудований сервіс Google дозволяє змінювати вартість переходу, денні ліміти, а також активувати та вимикати кампанії при виконанні певних умов. Інструмент доступний на будь-якому рівні облікового запису Google Ads. Щоб увімкнути функцію, скористайтеся кнопкою в правому кутку у верхній частині екрана:
Умови можуть бути задані для величезної кількості параметрів: від конверсій до показників системи аналітики Google. Наприклад, якщо вартість конверсії впала порівняно із середнім значенням, то підвищуємо ліміт витрачання коштів на 10%.
Або, наприклад, якщо певні ключові фрази з точки зору конверсії працюють краще за інших, то для успішних ключовиків вартість кліка збільшуємо, а для решти — зменшуємо.
Довідка! Робота алгоритму побудована з використанням принципу «позитивної психології»: масштабуємо лише те, що справді ефективно. Якщо ключі не приносять замовлень, то й підвищувати ставки для них не варто.
Використовуйте скрипти
Використання скриптів для багатьох новачків у контекстній рекламі схоже на вищого пілотажу. Маркетологи досить часто діляться своїм досвідом на сторінках блогів і форумів. Скористайтеся посиланням «Скрипти» у блоці «Інструменти та налаштування»:
Тут Ви можете застосувати необхідний код, при цьому у пошуках бази для формування скрипту допоможе ресурс https://developers.google.com.
Сервіс дозволяє не лише заощадити бюджет у Google Ads, а й робить життя контекстолога легшим. Наприклад, дуже зручно працювати зі скриптом, який надсилає листа на e-mail, що попереджає спеціаліста про те, що кошти на акаунті незабаром закінчаться.
З одного боку, реклама працює безперервно, з іншого — немає потреби постійно контролювати кошти на рахунку всіх акаунтів. За допомогою скриптів, наприклад, також можна виявляти неробочі сторінки.
Використовуйте тимчасове націлення
Щоб заощадити на контекстній рекламі, не потрібно будь-яких надзнань. Необхідно лише перебудувати своє мислення за образом та подобою мислення покупця. Наприклад, відповісти на запитання, чи багато Ваших клієнтів купують уночі?
Якщо звіти системи аналітики кажуть, що ліди на сайті з’являються лише у робочі години, а бюджет витрачається цілодобово, то це є привід задуматися. Навіщо переплачувати? Заблокуйте покази оголошень в неефективний годинник і пустіть грошові ресурси, що вивільнилися, на залучення аудиторії вдень. Щоб скоригувати час показу для кампанії, скористайтесь модулем «Розклад показів об’яв»:
Відсівайте нецільові майданчики
Якісне опрацювання ключових фраз, мінус-слів та майданчиків дозволяє відсіювати нецільовий трафік. Якщо ви запускаєте рекламу в мережах, не забудьте заблокувати оголошення на «сміттєвих» ресурсах.
Аналізуючи статистику, з підозрою ставтеся до майданчиків, що генерують серйозний за обсягом трафік, більша частина якого — відмови. Про нерелевантний трафік також свідчить висока вартість конверсії.
При низькому бюджеті відключайте КММ
КММ добре працює, коли йдеться про просування бренду, і не показує видатних результатів, якщо головною метою кампанії є максимальна кількість конверсій. Розташовуючи невеликим бюджетом, розміщуйте оголошення лише у пошуку та використовуйте ремаркетинг.
Важливо! Як би якісно Ви не налаштували КММ, наскільки повні «чорні» списки Ви не застосовували б при виборі майданчиків, у Вас навряд чи вдасться досягти порівнянного з пошуком рівня конверсій.
Акцентуйте увагу на запити, що продають
Працювати з «холодною» аудиторією — справа витратна і малоефективна, коли на чільне місце ставиться не імідж, а обсяг продажів.
Робіть наголос на «гарячі» запити, які говорять про готовність укласти угоду або зробити покупку. Вони зазвичай фігурують слова «інтернет-магазин», «вартість», «ціна», «купити», «замовити» тощо.
Гарну конверсію також демонструють вузькі ключі. Якщо товар має кілька моделей або різновидів, то вказівка на точні характеристики в запиті користувача свідчить про його зацікавленість, а не просту цікавість.
Наприклад, у тематиці металопластикових вікон формулювання «Склопакет Veka на кухню» «тепліше», ніж «Вікна ПВХ замовити». Навіть враховуючи, що другий запит містить маркер, що продає.
Не переплачуйте за спецрозміщення
Не тільки ставка за клік визначає позицію оголошення у результатах пошуку. Важливими факторами є також його якість, відповідність посадкової сторінки та інші критерії. Щоб підняти оголошення, найпростіше збільшити максимальну вартість переходу. Але цей шлях вимагає вкладення коштів.
Якщо ж Ви хочете заощадити, то обмежте ставку значенням, яке менше за рекомендовану вартість влучення в спецрозміщення. Використовуючи таку стратегію, не всі аукціони ви виграєте, але зможете направити на сайт недорогий трафік зацікавленої аудиторії.
Оплачуйте не кліки, а конверсії
Головне в контекстній рекламі — це замовлення чи будь-які інші цільові дії, а не переходи. Ви можете вибрати, що оплачувати — будь-який перехід за оголошенням або лише ті кліки, які призвели до цільового результату на сайті.
Другий варіант доцільніший, адже один клік може коштувати досить дорого:
- при низьких значеннях показника CTR;
- при незадовільній конверсії;
- незалежно від того, наскільки дорого Ви платите за кожне замовлення.
Оплату за конверсії можна використовувати для кампаній у КММ у блоці «Ставки»:
Довідка! Щоб оплата за цільову дію стала доступною, система має зареєструвати за останній місяць не менше сотні конверсій, 90% з яких відбулися не пізніше тижня після переходу на сайт за оголошенням.
Підвищуйте якість оголошень
Працюючи над якістю реклами, можна підвищити свою позицію у видачі без додаткових витрат. Грамотно складені оголошення генерують більший потік відвідувачів, які краще перетворюються на ліди.
Підвищити якість реклами допоможуть такі рекомендації:
- Не залишайте незаповненими будь-які поля (посилання, заголовки, описи тощо).
- Завжди використовуйте розширення. Мінімальний набір — швидкі посилання та уточнення.
- Включайте ключові слова до заголовків.
- Складайте корисні та точні описи (основні параметри товару, умови гарантійного обслуговування, доставки тощо).
- Наводьте відвідувача на максимально релевантну сторінку, що відкривається без помилок.
Коректуйте ставку залежно від типу пристрою
Користувачі різних типів пристроїв зазвичай показують різні показники конверсії. Важливо визначити цю залежність та скоригувати стратегію кампанії, перерозподіливши, наприклад, бюджет на користь мобільних пристроїв або, навпаки, заблокувавши покази на планшетах та смартфонах.
Використовуйте UTM-мітки
Оперативний доступ до статистики – це необхідна частина правильної роботи будь-якої кампанії. Використовуйте UTM-мітки, щоб отримати хорошу аналітичну інформацію для подальшого вивчення. Це дозволить швидко оцінити прибутковість кожного оголошення.