Кейс: рекламуємо товари для декору

Кейс: рекламуємо товари для декору Кейси
Кейс перформанс макс гугл шопинг товары для декораКейс перформанс макс гугл шопинг товары для декора
 

Усім привіт. Мене звуть Яна Ляшенко. І я Google логіст. Я займаюся доставкою цільової аудиторії бізнесу із необхідними параметрами. Моя місія: допомагати бізнесу масштабуватись, отримувати рентабельні продажі за допомогою рекламних інструментів Google. І на моєму YouTube каналі, в основному, ми говоримо з вами про автоматику Google і особливо про торгові рекламні кампанії, особливо про перформанс макс. І сьогодні теж я вам хочу показати один із кейсів команди. Розповісти нюанси складності цієї ніші. Можливо, комусь мої рекомендації допоможуть. Кому допоможуть зорієнтуватися, в принципі, що запускати чи не запускати. Я зараз випускаю цілу серію роликів про кейси. Тому, можливо, для когось це буде актуальним, цікавим.

Загальні відомості про рекламований магазин

Дивіться, тематика цього інтернет-магазину – це продаж декорацій для дому. Щось такого типу. Тобто це не є предметами першої необхідності. Це навіть не предмети, там, я не знаю, ну, тобто це декор для дому, умовно. У нас є обмеження щодо щоденного бюджету, і ми маємо певні KPI до проекту. Я взяла останній період 30 днів. 31 жовтня – 29 листопада. Ви бачите три перформанси. Я зараз розповім, чому вони цікаві.

Чому я взяла один із цих проектів для того, щоб продемонструвати його в кейсах? Тому що, якщо подивитися, тут немає 100 тисяч конверсій, транзакцій тут немає, там рентабельності в 10 000, там відсотків чи щось на кшталт такого, але все одно – це цікавий проект. Чому? Тому що значна частина клієнтів, наприклад, заходить до мене на персональні консультації, і більшості я даю практичні рекомендації, які потрібно реалізувати. Частина цих клієнтів заходить, наприклад, там пакети у мене консультування є він там там протягом 2-3 місяців я вас за саппорчу в плані індивідуального консультування. Умовно так можна назвати наставництво і дуже обурює ті ситуації, коли ти кажеш, що треба протестувати. Клієнт він цього не робить і ось мені хочеться показати на прикладі цієї ніші. А декор продавати, ну, вибачте мені, в умовах відключення світла, в умовах війни в Україні, в умовах, коли зарплата недостатньо висока і курс долара у нас там 40 із плюсом, якби продавати можна, але це складно.

Ну, якщо ви, ну, дивіться, особливо якщо ми умовно беремо не магазин відомий, якийсь брендовий, там Розетка чи ще щось на кшталт іншого. А беремо більш-менш такий стабільний проект. Тому досить складно. Тому я хочу показати вам приклад цього тут зачепити ті нюанси, які я розповідаю на тих же консультаціях. Ви знаєте, що я у своїх рекомендаціях кажу, що краще було б ви запускали за типажами товарів або спочатку розбивали цей перфоманс за певними критеріями. Дивіться, ось, наприклад, тут є один тип товару, що сидить в одній кампанії, тут, наприклад, взагалі сидить конверсійні позиції з декількох категорій. І ось, наприклад, «Всі товари».

Компанія «Всі товари». Запуск кампаній без об’єкта без сигналу

Ось, давайте, почнемо з «Всі товари». Чому ця рекламна кампанія досить цікава? Ось я вам зараз покажу. Ось дивіться, що в ній цікаво в цій рекламній кампанії? Цікаво, що в ній немає об’єкта, ні сигналу аудиторії.

Чому я хочу її поставити за приклад? Тому що це один із тих типажів рекламних кампаній, який дуже популярний серед умовно певного сегменту спеціалістів-технарів. Плюс це той тип рекламних кампаній, які легко створюються з центром Мерчант. Тобто хто підписаний на мій telegram-канал, я рекомендую вам підписатися, я там частіше публікую всякі такі штучки спостереження або ще щось такого оперативно, можна так сказати. Так я там публікувала один із тих текстувань, які я намагалася запустити в одному з рекламних облікових записів рекламну кампанію самого Мерчант центру. Тобто, там є функціонал створення рекламної кампанії саме Марчант центру.

Ось типаж, що створюється там автоматично. Ще, якщо ви почитаєте рекомендації щодо оптимізації перформансу, якщо вони зазвичай на момент запису цього відео за 30 листопада 22-го року не переписали цю довідку, то там буде написана така текстівка, типу для тих, хто має Мерчант центр додавати об’єкти або додавати сигнали – це не важливо.

Також я не знаю чому, але в деяких складних нішах клієнти, коли приходять на аудит, часто стикаюся з тим, що фахівці можуть запускати такий вид рекламних кампаній без об’єкта, без сигналу. Не помилка запускати без сигналу, без об’єкта. Це вид рекламних кампаній. Він не хибний. Це правильно, що ви запускаєте його.

Але нюанс у тому, що це не, ну, тобто це не універсальний вид кампаній, хлопці. Це не Facebook, як заходив один із клієнтів, який запускав Facebook, він уміє з фейсбуком працювати. Там такий принцип працює. Тобто на широко ми дивимося і Facebook все витягує. Але ж у Facebook-а охопити Instagram Facebook, умовно. Правильно, дві системи, умовно. А в Google, вибачте мені, більше там стільки мільярдів сайтів, YouTube, сайти, товарка, Google пошук. Їх набагато більше і аудиторія в одиницю часу охопити можуть бути значно більшими, ніж того ж Фейсбуку. Хоча я не сперечатимуся, але якщо подивитися, ну, мені здається там залучення Фейсбука, Інстаграму останнім часом вона дуже плаче можна так сказати. Тому що ТікТок зараз відгризає шматок свого екранного часу, але не про це зараз. Так вони концепція запуску дуже відрізняється. Запускати такий вид рекламних кампаній правильно на початку, але далі для того, щоб їх масштабувати, потрібно вилізти з трьох шкур. Чому? Тому що іноді рекламні кампанії можуть входити до глибокого мінусу при масштабуванні. Масштабуємо ми за певними критеріями, умовно. Перше – це, наприклад, бюджет. Найпростіший спосіб масштабування. Але цей вид рекламних кампаній дуже важко масштабувати, тому що вони не мають критеріїв, де Google хоче і бере цю аудиторію. У цих двох рекламних кампаніях сигнали є, наявність об’єкта вона не важлива для рекламних кампаній, в яких використовуються, як в даному випадку, тип стратегії «Призначення ставок» цільова рентабельність.

Ось наявність об’єкта більш важлива для максимуму конверсій цільової ціни за конверсію, тому що там він може показуватися в пошуку. Чим більше у вас там розширень гарненьких там прописано, розширено там. Чим красивіше у вас прописане це оголошення, додані правильні картинки, тим, звичайно, краще для цільової націлі ROAS, в моєму випадку, це не дуже важливо. Ось бачите, частини клієнтів я кажу запускаємо без сигналу, робимо те, те, те. Хто взагалі цього не робить, умовно. Ось вам приклад. Тут 52 транзакції, хоча ось, наприклад, перша вона має більше конверсій і рентабельність у неї значно вища.

Акцент на конверсійні товари

Одна з других рекомендацій, яку я даю це, наприклад, якщо у вас є стабільний набір товарів, що продаються, які зазвичай називають «дійні корови». Хто знає там, тобто таблицю категоризації “дохлі собаки”, “дійні корови”, “зірочки”, той знає про те, що я говорю. Якщо у вас є стабільний набір дійних корів, ми виділяємо їх в окрему рекламну кампанію, як у даному випадку компанія називається «Конверсійний посуд + аксесуари». 58 транзакцій – 771. Сюди не входить товар із інших категорій, умовно. Тут усі товари у нас сидять. Тут посуд, усі конверсійні. Але, умовно, навіщо ми це робимо? Для того щоб, якщо ви правильно цей товарний асортимент виділяєте, тому, що у нас там трохи взагалі конверсій, тому ми там беремо по крихтах їх, умовно, збираємо. Але, якщо, умовно, у вас є кістяк цих товарів, які досить регулярно конвертуються не по одній конверсії, а їх більше. Там, наприклад, вони хоча б за 14 днів роблять від 5 продажів і більше – це було б хоч що-небудь. Звичайно, що більше, то краще. Можна сміливо сказати, що вони конверсійні. Бо якщо ви відберете товари, які там по одній штучці отримували конверсії, там за останні 30 днів, ну не факт, що вони будуть цими дійними коровами.

Можливо, хтось із них «зірочка», хтось із них «дохлий собака», хтось просто залітний, історія якась умовно. Тобто це не статистична вибірка. Можна так чинити, безумовно. Але, ну не факт, що воно досить добре працюватиме. У разі така структура зробила 58 – 771% рентабельності. Це за умови, вибачте мені, кризи, особливо енергетичної. Коли навіть люди купувати щось не можуть. Беремо той самий Київ, який зазвичай стандартно давав від 30% усієї виручки, якщо ми таргетуватимемося на всю Україну.

Слід починати не з однієї кампанії

Ще одна з рекомендацій, яку зазвичай даю те, що можливо краще для вас – починати не з однієї кампанії, а, наприклад, виділити якийсь тип товару чи бренд товару, чи за якимись критеріями додатковий сегмент товарів запустити їх в окремому перформансі та отримувати, зрозуміти добре, вони конвертуються чи погано.

Зазвичай у такі сегменти ми додаємо ще сигнал аудиторії. Сигнал це вже ця штука, про яку я говорю в налаштуваннях. Вона потрібна для того, щоб система відразу зорієнтувалася куди, на що таргетуватися. Такі кампанії легше збільшувати навіть у рекламних бюджетах, ніж без сигналу, без об’єкта, нічого, умовно. І, як ви бачите, ось вам підтвердження: 84 конверсії, рентабельність – 1057.

Ось вам, будь ласка, як мінімум три класичні рекомендації, які я даю на своїх консультаціях, умовно, які я рекомендую реалізовувати на частини хлопців, що заходять. Чи вийде у вас за перший тиждень дуже там якісь оберти знайти. Можливо так можливо ні. Залежить дуже від вашої посадкової сторінки, від конверсії та залежить від вашого товару.

Вплив унікальності товару та конкуренції

Чим більше конкурентів у вас, тим швидше цей великий пиріжок вам доведеться, ділити між усіма. Чим більш унікальний товар, чим специфічніший, тим простіше його продавати навіть тієї ж аудиторії. Як бачите, тут немає конкурентів. Тут багато рекламних кампаній їх уже тестували. Тут немає інших будь-яких видів рекламних кампаній. Це залишилося три активні, які стабільно видають результат в умовах обмеженого місячного рекламного бюджету. Місячний обмежений впливає на щоденний, обмеження щоденного рекламного бюджету. Але це як мінімум ті рекомендації, які зазвичай даю клієнтам на консультації. Частина це робить, частина не робить. Я не знаю чому. Чим це пояснити, чому не робите, якщо ви стикаєтеся з ситуацією, коли вам дуже важко продавати, тобто вони не йдуть одразу у продаж, немає обсягів, конверсії та іншого. Не треба вважати, що існує якась там супер галочка, якась там чарівна у налаштуваннях, яка зробила якийсь бум неймовірний у рекламних кампаніях. Потрібно зрозуміти, що, швидше за все, ви потрапили або в ситуацію дуже великої конкуренції, коли великий пиріг доводиться ділити на дрібні частини і чим більше конкурентів, тим меншу частину ви отримаєте.

Конверсія посадкової сторінки

Друге, потрібно зрозуміти чи достатня конверсія вашої посадкової, незважаючи на те, що цей клієнт вже має цілу серію ітерацію правок сайту, все одно ви бачите коефіцієнт конверсії не більше двох. Ну, ось, якби там 3-4% був – тут уже трохи було б легше. Тут не є шаблонною платформою сайту. Тому тут трохи складніше вносити ті самі зміни.

Чому потрібно ще за конверсією посадкової сторінки стежити, але тут треба враховувати, що специфіку локальних подій, що відбуваються в країнах. Конверсія посадкової – вона впливає прийняття рішення користувачем: купую чи купую. Купую чи не купую, умовно – це дуже важливо. Тому що більшість вважає, що якщо вони додали одну фотку, ціну поставили, наприклад, найменшу, вони можуть продати це. Ну, користувач особливо в такі кризові періоди, весна буде ще складніша, мені здається, за економічним станом. Принаймні так економісти прогнозують. Тому потрібно займистий над такими елементами він впливатиме на майбутнє своє, умовно. Посадкова сторінка впливає більшість ситуацій, тому що люди заходять на ваш сайт і ще паралельно кілька. Чим відрізняється Facebook реклама від гуглівської? У тому, що в Google відкривають відразу кілька пропозицій, у Facebook тільки ваша. Тому що контент перегортається у контексті фокусу на певні позиції. Тобто вони перейшли на вашу посадкову, конкретно ухвалюють рішення, купують у вас чи не купують. А Google має вибірку.

Ви можете самі, можете зрозуміти, якщо ви, наприклад, згадаєте востаннє, коли ви купували через Google пошук щось. Наприклад, ті ж генератори шукали або акумулятори, або систему підживлення тих самих систем wi-fi або ліхтарики. Ви можете зрозуміти, що вибірка велика. Тому це впливає на вибір клієнта. Чим краще ваша конверсія посадкової, тим легше вам рекламу запускати. Взагалі, якщо ми беремо ситуацію, розглядаємо правило Google логіста один – коли у нас конкурентний продукт, конкурентні умови покупки, немає там неадекватних конкурентів або в кількості або демпінг дуже сильно, наприклад, в дитячій тематиці коляски ті ж, там, я не знаю, вони вбивають свою нішу тим, що дуже демпінгують один одного. Будь-яка реклама, навіть косо налаштована, вона буде дуже класно конвертувати. Ось, якщо у вас вже не конвертує, то якийсь із цих ланцюжків вибивається і вже за допомогою Google реклами, таких ось ітерацій, сегментацій, налаштування гри ви вже пристосовуєтеся, підлаштовуєтеся під ці три умови, які у вас склалися таким чином. Тобто легко зробити конверсію в штуках – це не проблема. Проблема, коли три, там чи чотири елементи у цій формулі починають збити, так би мовити.

Якщо був цікавий кейс, відео цікаве від тебе like. Тому що я і монтажер – ми стараємось, ми робимо. Намагаємось робити оперативно контент в умовах відключення електроенергії. Від тебе лайк менший за хвилину. Для нас буде дуже приємно. Та й до зустрічі у нових випусках.

Яна Ляшенко
Оцініть автора
Adwservice
Додати коментар

Сергій Шевченко Google-логіст GoogleLogist
GoogleLogist
Пакет послуг «90 днів Google реклами», допоможе зробити Вашу рекламну кампанію не тільки вигідною, а й збільшити продажі з неї