- Коли офлайн продажі не можна замінити онлайном?
- Що являють собою локальні рекламні кампанії?
- Які завдання вирішують локальні кампанії Google Ads?
- Яким бізнесам підійде локальна реклама AdWords?
- Які переваги забезпечують локальні кампанії?
- Як працюють локальні рекламні кампанії?
- Де відображаються локальні оголошення?
- Пошукова реклама
- Google Maps
- YouTube
- Контекстно-медійна мережа
- Як налаштувати локальну рекламу в Google Ads?
- Як підвищити ефективність кампанії?
Продаж через інтернет вигідний не тільки покупцям, які, не виходячи з дому, отримують необхідний продукт, а й продавцям – відсутні орендні та інші витрати. Але не для всіх товарів такий “заочний” продаж зручний і можливий.
Щоб залучити клієнтів з пошуку або сервісів Гугл в офлайн-точку – кафе, майстерню з ремонту взуття або хімчистку – можна налаштувати локальну рекламну кампанію.
Новий формат з’явився в Україні порівняно недавно, але 2021 року рекламодавці вже активно його використовують.
Метою локальних кампаній Google Ads є генерація додаткового потоку клієнтів із сервісів Гугл до пунктів та офісів, що працюють офлайн.
Порада! Запустити локальні кампанії безперечно варто тим рекламодавцям, хто має кілька офісів або філій, у деяких з яких відзначається низька відвідуваність. Новий інструмент від Google Ads також допоможе залучити клієнтів до недавно відкритих точок.
Коли офлайн продажі не можна замінити онлайном?
Незважаючи на наявну нині тенденцію переведення продажів в онлайн, є категорії товарів і послуг, які вимагають безпосереднього контакту з клієнтом.
Відмовитися від офлайн-точки не вийде у випадках:
- Продажі товарів, які необхідно помацати. Деякі вироби покупець хоче оцінити візуально наживо: підібрати підлогове покриття за кольором і фактурою, знайти оптимальний за м’якістю матрац або визначити тип паперу для друку сімейної фотокниги. Навіть можливість повернути товар у разі, якщо він не підійшов, яку надають багато онлайн-майданчиків, не впливає на високу відвідуваність класичних магазинів, що працюють офлайн;
- Складний продукт. Реалізації товарів, при купівлі яких споживачеві попередньо потрібно проконсультуватися з продавцем. Як приклад розглянемо придбання окулярів. Оправу необхідно приміряти, щоб зрозуміти, чи підходить вона покупцеві. Буде потрібна також консультація окуліста для визначення параметрів лінз з урахуванням особливостей зору клієнта;
- Офлайн-послуги. Надання послуг, що передбачають обов’язкову взаємодію фахівець-клієнт. Прикладами такого бізнесу можуть слугувати перукарні, масажні салони, хімчистки, взуттєві майстерні або автосервіс.
Важливо! Для покупців відвідування офісу продажів або магазину завжди більш вмотивоване, ніж пошук будь-якого продукту онлайн, тому важливою метою є залучення саме таких клієнтів.
Гортати сторінки в інтернеті можна для того, щоб згаяти час, тоді як до магазину частіше ходять із чітко визначеною метою.
Що являють собою локальні рекламні кампанії?
Локальні рекламні кампанії Google AdWords – ефективний інструмент для залучення клієнтів, які шукають товари або послуги поруч із місцем свого перебування. Рекламодавцю достатньо вказати радіус показу оголошень щодо адреси компанії. Наприклад, можна налаштувати показ тільки жителям Вашого району або міста.
Головна перевага локальної реклами полягає в тому, що вона дає змогу таргетувати аудиторію за географічною ознакою та демонструвати оголошення тільки тим користувачам, які фізично перебувають неподалік від точки продажів, не розмиваючи бюджет. При правильному налаштуванні таргетингу конверсія в таких кампаніях може бути дуже високою.
Які завдання вирішують локальні кампанії Google Ads?
Локальна реклама в Google Ads дає змогу бізнесу:
- Збільшити кількість дзвінків і заявок від потенційних клієнтів. Завдяки інтеграції з Google My Business до пошукових оголошень автоматично додаються номер телефону та кнопка “Зателефонувати”. Це істотно полегшує користувачам можливість зв’язатися з компанією, не переходячи на сайт.
- Збільшити відвідуваність магазину. Оскільки покази реклами йдуть людям поруч із Вашим магазином або офісом, Ви можете ефективно стимулювати їх до відвідування, пропонуючи акції, знижки та спеціальні пропозиції.
- Надати максимум корисної інформації про компанію. У рекламних оголошеннях можна вказати адресу, години роботи, схему проїзду, фотографії точки, опис основних послуг. Така інформативність формує довіру в аудиторії.
- Автоматизувати роботу з рекламним кабінетом. Не потрібно самостійно підбирати ключові слова і налаштовувати ставки. Достатньо вказати локацію, бюджет і цілі. Алгоритми Гугла автоматично показуватимуть найбільш релевантні оголошення користувачам поруч із Вами.
- Акцентувати увагу на відгуках. Користувач побачить рейтинг компанії на Гугл Картах прямо в оголошенні. Це значно підвищує довіру аудиторії до бізнесу, адже люди, як правило, охочіше звертаються до перевіреної компанії.
Яким бізнесам підійде локальна реклама AdWords?
Говорити про локальну рекламу в Google AdWords доцільно для просування в тих нішах, де місцеположення є одним із визначальних чинників, що впливають на ухвалення рішення.
Реклама демонструється користувачам, які цікавляться товаром або послугою в межах заданої локації. Це дає змогу клієнту отримати рекламований продукт дорогою на роботу або додому, а також у місцях, які він найчастіше відвідує.
Важливою умовою запуску локальної реклами є наявність реальної адреси. Для створення акаунта в Google Мій бізнес необхідно вказати фактичні географічні координати.
Для інформації! Обдурити систему, задавши недійсні параметри, не вдасться – іноді для підтвердження прав за вказаною адресою надсилається лист фізичною поштою.
Локальна реклама показує високу ефективність у таких сферах, як:
- перукарні та салони краси;
- фітнес і спа-центри;
- майстерні з ремонту взуття;
- хімчистки;
- готелі та мотелі;
- магазини меблів і предметів інтер’єру;
- заклади громадського харчування.
Які переваги забезпечують локальні кампанії?
- Висока релевантність аудиторії. Локальний таргетинг дає змогу показувати рекламу тільки тим, хто живе або працює поруч із Вашою точкою продажів. Це гарантує максимально точне потрапляння в цільову аудиторію і виключає нецільові покази людям з інших районів. Наприклад, кав’ярня в центрі Києва отримає кліки від людей з Шевченківського та Печерського районів, а не з Борщагівки та Троєщини.
- Більш високі показники конверсії. Користувачі, які шукають послуги “поруч зі мною”, “недалеко від метро X” тощо, як правило, мають гостру потребу в послузі просто зараз і готові зробити покупку або скористатися пропозицією в найкоротші терміни. Це забезпечує набагато вищу конверсію порівняно зі звичайною контекстною або медійною рекламою.
- Омніканальний підхід. У своїй рекламній кампанії Ви не обмежені онлайн-каналом. Ви також можете взаємодіяти з клієнтами в офісі “наживо”, спілкуватися телефоном і через месенджери.
- Менша конкуренція порівняно зі звичайною рекламою. У локальній кампанії Ви конкуруєте переважно з іншими компаніями у своєму районі або місті, а не з великими гравцями ринку по всій країні. Це дає змогу посісти хороші позиції і домогтися високої видимості на локальному рівні.
Як працюють локальні рекламні кампанії?
Система за певним алгоритмом аналізує схильність користувача до відвідування рекламованої точки продажів і показує оголошення тільки цільовій аудиторії.
Під час аналізу враховуються такі параметри:
- Пошуковий запит. Система перевіряє, чи є в заданому користувачем словосполученні входження, що вказують на географічну приналежність або віддаленість: “поруч зі мною”, “найближчий” тощо;
- Місцезнаходження користувача. Оцінюється ймовірність того, що потенційний покупець зможе подолати шлях до точки продажу;
- Переміщення користувача. Найімовірніше оголошення буде показано тим, хто вже бував у зазначеній точці або поруч із нею;
- Тип пристрою. Наприклад, для системи пошук фрази “ресторан поруч” зі смартфона означає, що користувач найімовірніше збирається пообідати найближчим часом;
Важливо зазначити, що відвідувач, який прийшов завдяки локальній рекламній кампанії, більш мотивований придбати продукт, ніж той, хто зайшов випадково з вулиці.
Де відображаються локальні оголошення?
Локальні оголошення AdWords працюють на популярних сервісах Гугл: Maps, YouTube, КМС і Пошук.
Пошукова реклама
Локальне оголошення з міткою “Реклама” посяде першу позицію в блоці карт, який у телефонах і планшетах за запитами, пов’язаними з напрямком діяльності або розташуванням компанії, завжди відображається у верхній частині видачі. Приклади таких запитів – “ремонт взуття поруч”, “їжа навинос на бульварі Лесі Українки”, “кафе біля метро Хрещатик” тощо.
Потенційний покупець може перейти на сайт рекламодавця або подивитися шлях до офлайн-пункту відразу з блоку local pack:
Google Maps
Переглядаючи карти, користувач бачить спеціальний маркер із логотипом рекламодавця, який супроводжує геометку. Клікнувши по ньому, можна відкрити оголошення, прокласти шлях або здійснити дзвінок. Рекламне повідомлення також відображається на перших позиціях:
YouTube
Оголошення показується у форматах Bumper Ads, In-Stream (з опцією “пропустити” або без неї) і Video Discovery. Воно відрізняється від стандартної реклами наявністю в заголовку числа пунктів продажів у безпосередній близькості від локації користувача:
Контекстно-медійна мережа
Локальна реклама на сайтах партнерської мережі Гугл, на відміну від стандартних оголошень, містить блок із географічною міткою. Користувач може прокласти шлях до точки продажів, уточнити години роботи та інші дані:
Локальні оголошення бачать власники будь-яких типів пристроїв. При цьому на частку мобільних гаджетів припадає переважна частина показів, що пов’язано зі специфікою цього формату реклами.
Зовнішній вигляд оголошення залежить від того, де саме розміщена рекламна кампанія. Так на YouTube користувач побачить тільки логотип і відеоролик, в інших випадках йому може бути показана більш детальна інформація – контактні дані, опис, заголовок.
Як налаштувати локальну рекламу в Google Ads?
Для того, щоб налаштувати локальну рекламу в Google Ads, слід заповнити стандартні поля оголошення та встановити обмеження бюджету. Оптимізація виконується без участі рекламодавця за допомогою алгоритмів машинного навчання.
Щоб налаштувати кампанію необхідно виконати такі дії:
- Прив’язати профіль Google My Business до акаунту Google Ads. Інший варіант – налаштувати розширення “партнерські адреси” або “адреси” в кабінеті;
- Після того, як між акаунтами встановиться зв’язок, перелік доступних типів кампаній доповниться пунктом “Локальна”. Потрібно вибрати його і задати мету – “Відвідування магазинів і промоакції”;
- Вибрати адреси – їхній список довантажиться з профілю Google My Business. Можна задати одну точку продажів, групу адрес або весь перелік;
- Встановити стандартні параметри – бюджет і терміни. При цьому дата початку кампанії – обов’язковий параметр, а кінцеву дату можна не вказувати. Для локальних оголошень працює єдина стратегія призначення ставок – “максимальна цінність конверсії”;
- Вибрати цільові дії: побудовані користувачами маршрути та/або здійснені ними дзвінки. Слід встановити цінність для кожної дії. Значення за замовчуванням – 1 долар;
- Задати складові елементи оголошення:
- Заголовки. Будь-який з п’яти доступних для додавання заголовків може містити до 30-ти символів;
- Посилання, що веде на сайт;
- Відображається URL-адреса. Є можливість додавання двох варіантів, при цьому поле є необов’язковим для заповнення;
- Логотип. Зображення повинно мати форму квадрата і формат PNGабо JPG;
- Описи. Кожен із п’яти доступних для додавання текстів опису може містити до 60-ти символів;
- Зображення. Це можуть бути зображення у форматі PNG або JPG. Система обмежує їх кількість – до 20-ти штук;
- Заклик до дії. Будь-який з п’яти доступних для додавання CTA-текстів опису може містити до 11-ти символів;
- Відео. В обов’язковому для заповнення полі пропишіть посилання на відеоролик в YouTube, тривалістю 10 секунд або більше.
- Зберегти зміни, після чого оголошення стануть доступні для попереднього перегляду.
Важливо! У додаткових параметрах можна розмістити фід товарів, які є в наявності за певними адресами. Фід локального асортименту задається в блоці “Комерційні дані”. Продукцію також можна вибрати з прив’язаного кабінету в Merchant Center.
Як підвищити ефективність кампанії?
Під час налаштування локальних кампаній з метою підвищення їхньої ефективності рекомендується дотримуватися таких правил:
- Слід додавати максимальну кількість елементів оголошення: кілька заголовків і описів, якісні відео, зображення і логотип;
- Важлива інформація, що відображає суть рекламного повідомлення, має розміщуватися максимально близько до початку відеоролика. Адже користувач може за першої можливості пропустити рекламу. Важливо, щоб тривалість ролика не перевищувала 20-ти секунд;
- Щоб налаштувати обмеження бюджету для кожної точки продажів, необхідно створити окрему локальну кампанію для кожного офісу;
- Алгоритм навчається не менше місяця, тому недоцільно запускати рекламу на менший період;
- Для управління великим числом офлайн-пунктів адреси зручно групувати і задавати параметри цільової аудиторії, що знаходиться неподалік від певної групи;
- Інформація про точки продажів має бути актуальною, тому потрібно регулярно оновлювати дані в Google Мій Бізнес.