Показник ROI в контекстній рекламі

ROI в контекстній рекламі Контекстна реклама

Запуск рекламної кампанії в інтернеті ще не гарантує успіх. Щоб бути конкурентоспроможним та залучити цільову аудиторію, необхідно бути гнучким і вміти тримати рівновагу. Слід регулярно оцінювати показники ефективності і вносити коригування для їх підвищення.

Важливим показником, що вимагає постійної уваги, є ROI в контекстній рекламі. У цій статті розглянемо всі його характеристики – суть, способи його розрахунку та методи збільшення.

Що таке ROI в контекстній рекламі?

«Повернення інвестицій» – саме так з англійської звучить переклад словосполучення Return On Investment, перші літери слів якого утворюють абревіатуру ROI. Вимірюваний у відсотках показник дає можливість швидко оцінити прибутковість вкладень і розраховується на підставі двох величин: доходу від інвестицій і їх розміру.

Показник частіше застосовують інвестори, але для маркетологів він є незамінним при аналізі продуктивності рекламних кампаній. Вони перетворили його в ROMI, де буква «M» вказує на те, що ведеться оцінка саме маркетингових інвестицій (Return On Marketing Investment).

ROI рекламної кампанії показує її рентабельність, а також дає відповідь на питання, чи адекватна віддача від вкладень в залучення клієнтів, чи окупаються вони, і чи збільшується число покупців.

Порада! Завжди контролюйте ROI. Так ви гарантовано застрахуете себе від неефективних витрат і завжди будете точно знати, чи окупаються маркетингові інвестиції.

Як рахувати ROI рекламної кампанії?

Для розрахунку існує кілька формул, серед яких найбільш популярні дві. Перша – проста, дозволяє швидко оцінити загальну картину:

Як рахувати ROI рекламної кампанії?

Для інвесторів формула цілком зрозуміла: визначаючи прибуток, відніманням величини прямих інвестицій з отриманого від них доходу, ділимо її на суму вкладень. Отриманий позитивний або негативний результат множимо на 100 для оцінки показника у відсотках.

Але в контексті маркетингу необхідно знати, як розрахувати ROI в контекстній рекламі. Підхід до оцінки той же. Зменшуємо прибуток від реалізованого в рамках рекламної кампанії продукту на суму, витрачену на маркетингову активність, і ділимо отриману величину на цю ж вартість реклами.

Для розрахунку по другій формулі використовується часовий чинник:

Як оцінити ROMI в контекстній рекламі?

Інформація! Цей підхід також зручно застосовувати для оцінки прибутковості володіння цінними паперами.

Який показник ROI вважається оптимальним в контекстній рекламі?

Як оцінити ROI в контекстній рекламі, і яка величина показника є оптимальною? Великі значення коефіцієнта говорять про високу рентабельність, тому слід прагнути до позитивної динаміки збільшення показника ROI.

  • Значення, рівне 100%, говорить лише про те, що всі вкладення повертаються, але додаткового доходу не приносять.
  • Якщо ROI не переходить позначку в 100%, то реклама працює не ефективно – витрати перевищують ефект від вкладень.
  • Значення, що перевищують 100%, говорять про те, що вкладені кошти не тільки повертаються, але і приносять додаткову вигоду. І чим більше значення, тим ефективніше працюють інвестиції.
Увага! Для кожної ніші оптимальний показник буде суто індивідуальним. Але однозначно можна говорити про успіх, якщо Ви бачите значення в 200-300%.

Як підвищити ROI рекламної кампанії?

Незалежно від того, в якій ніші Ви працюєте, є кілька універсальних способів підвищити ефективність рекламної кампанії:

  1. Проводьте A/B тести. Тестувати, при цьому, можна будь-що – тексти оголошень, майданчики для розміщення, різні аудиторії, посадкові сторінки. Таким чином Ви зможете знайти максимально працездатну зв’язку, що дає найвищу конверсію. Головний секрет тут – під час кожного експерименту змінювати лише одну ланку в рекламній зв’язці, інакше тестування не дасть ефекту.
  2. Підключайте всі можливі інструменти. Часто рекламодавці консервативні щодо нових рекламних інструментів Google. І даремно. Адже саме вони можуть забезпечити найвищий ROI. Наприклад, конверсія рекламних кампаній Performance Max або Google Shopping у деяких тематиках набагато перевершує віддачу класичних пошукових оголошень.
  3. Персоналізуйте рекламні пропозиції. Розділіть цільову аудиторію на різні сегменти та використовуйте для кожного свій підхід, залежно від того етапу вирви продажів, на якому знаходяться користувачі. В одних випадках будуть ефективні оголошення на пошуку, а в інших ремаркетинг тощо

Важливо! За допомогою показника ROI можна не тільки проаналізувати кампанії, що вже минули, але й вибудувати маркетингову стратегію для майбутніх проектів.

Приклад розрахунку ROI в інтернет-рекламі

Приклад з життя допоможе краще зрозуміти, як здійснюється розрахунок ROI рекламної кампанії. Для реклами свого продукту інтернет-магазин одночасно підключив відразу кілька майданчиків – Google Ads, Facebook і дошки електронних оголошень. Результатом став виторг в розмірі 9800, 6300 і 1300 грн. для кожного відповідного джерела трафіку. Вартість цього трафіку обійшлася в 3500 грн. для Google Ads, 2650 грн. коштувала аудиторія Facebook, і 950 гривень інтернет-магазин витратив на дошки оголошень.

Приклад розрахунку показника ROI

При такому розкладі очевидно, що розміщення на дошках не рентабельно, а реклама в AdWords працює ефективніше, ніж у Facebook. Кожна вкладена в Google Ads тисяча гривень не тільки повертається, але і приносить додаткову вигоду в розмірі 1800 гривень. Подібним чином аналізуються рекламні кампанії для різних продуктів або послуг.

Порада! Після будь-яких коригувань кампаній можна розраховувати ROI, тим самим швидко отримуючи адекватну інформацію про те, як зміни вплинули на ефективність.

Розрахунок допомагає приймати оперативні і обґрунтовані рішення, що стосуються оптимізації реклами.

Як оптимізувати рекламну кампанію використовуючи ROI?

Застосовувати показник ROI в контекстній рекламі можна для збільшення ефективності реклами в мережі, для чого слід провести коригування оголошень, які рекламують ті продукти, для яких здійснювався аналіз.

В налаштування акаунту можна внести наступні коригування:

  • Необхідно акцентувати зусилля на кампаніях з найбільшим значенням ROI, піднімаючи оголошення в рекламній видачі, підвищуючи вартість кліка і збільшуючи кількість ключових запитів;
  • Слід відмовитися від стимулювання низькоефективних рекламних кампаній з найменшим значенням показника окупності вкладень, знизивши вартість кліка і зупинивши покази по не конверсійним ключовим фразам;
  • Змінити зміст оголошень, додавши в заголовок вартість продукту.

Коли ROI не працює?

Оцінку ROI в інтернет-рекламі не можна розглядати в якості універсального інструменту для будь-якої ситуації. Іноді його розрахунок не має сенсу, і таких випадків досить багато. Розповімо про найбільш поширені.

Якщо клієнт приймає рішення про укладення угоди не відразу, і йому потрібен час на роздуми, то розрахунок ROI на підставі даних за короткий проміжок часу не допоможе адекватно оцінити результати маркетингової активності. Купуючи автомобіль або дорогу техніку, покупець може довго вивчати марки і бренди, аналізувати ціни та пропозиції.

Важливо! Між першим кліком по рекламному оголошенню і здійсненням покупки іноді проходять тижні або навіть місяці. Це є причиною того, що величина ROI в значній мірі залежить від періоду оцінки.

Якщо середня вартість угоди досить висока або ціни від угоди до угоди сильно відрізняються, то розрахунок ROI також не принесе очікуваного результату. Іноді, наприклад, досить продати один дорогий автомобіль, щоб істотно поліпшити величину показника.

З огляду на всі описані фактори, з упевненістю можна говорити, що коефіцієнт ROI є цікавим і корисним показником, але за умови, якщо він правильно використовується. При грамотному його застосуванні управління рекламною кампанією стає більш ефективним.

Target ROAS для гугл шопинг (товарных объявлений): как считать roas google adsTarget ROAS для гугл шопинг (товарных объявлений): как считать roas google ads
 
Сергей Шевченко
Оцініть автора
Adwservice
Додати коментар

Сергій Шевченко Google-логіст GoogleLogist
GoogleLogist
Пакет послуг «90 днів Google реклами», допоможе зробити Вашу рекламну кампанію не тільки вигідною, а й збільшити продажі з неї