Огляд конструктора сайтів Weblium

Обзор платформы Weblium CMS

Weblium – це зручний і функціональний конструктор сайтів, що дає змогу створювати як односторінкові лендінги та сайти-візитівки, так і багатосторінкові інтернет-магазини, корпоративні сайти, портфоліо та інші проєкти.

Завдяки його широким можливостям, ви зможете втілити в життя будь-які ідеї та створити ресурс будь-якої складності. У цьому огляді конструктора сайтів Weblium ми розглянемо його основні функції та переваги.

Що таке Weblium?

Weblium – це конструктор з інтуїтивно зрозумілим візуальним інтерфейсом, який з’явився на ринку в 2017 році. Він позиціонується як зручний онлайн-продукт для розробки нескладних, здебільшого, односторінкових, веб-ресурсів.

Хоча бренд зареєстрований у США, центральний офіс компанії-розробника розташований у Києві. Завдяки цьому він ефективно працює відразу на двох великих ринках – англомовному та російськомовному. На обох ринках клієнти отримують оперативну техпідтримку, а інтерфейс самої платформи доступний трьома мовами: англійською, російською та українською.

Варто зазначити, що засновники Вебліум – ті самі люди, які стояли біля витоків популярного маркетплейса шаблонів Template Monster. Ймовірно, тому візуальна складова проєктів, створених за допомогою цього сервісу, вирізняється високою якістю. Він також постійно вдосконалюється – розробники додають нові інструменти та розширюють функціонал.

Огляд переваг платформи Weblium

Серед головних переваг можна виділити:

 • Велику бібліотеку шаблонів. У маркетплейсі представлено понад 350 готових тем оформлення, розроблених досвідченими веб-дизайнерами відповідно до актуальних тенденцій і вимог до зовнішнього вигляду веб-сайтів. Усі вони оптимізовані для зручності редагування під ваші потреби.
 • Зручність. Конструктор сайтів Weblium з інтуїтивним інтерфейсом побудований на основі принципу Drag and Drop, що дає змогу “перетягувати” блоки по сторінці за допомогою миші. З його допомогою можна швидко змінювати структуру і наповнення, змінювати параметри і вміст практично будь-яких блоків, тому для роботи вам не знадобляться знання в HTML або CSS.
 • Автоматичну адаптивність під усі пристрої. Усі шаблони та створені веб-проєкти автоматично оптимізуються під різну роздільну здатність і типи екранів – настільних комп’ютерів, ноутбуків, планшетів і смартфонів. Контент буде однаково правильно відображатися на будь-яких пристроях.
 • Вбудовану систему управління заявками. Сервіс включає в себе потужну CRM-систему для роботи зі зверненнями відвідувачів. Усі заявки автоматично фіксуються, їх можна сортувати, змінювати статус, перейменовувати, аналізувати ефективність реклами та відстежувати бюджет.
 • Інтеграцію зі сторонніми сервісами. Усередині вже вбудовані популярні сервіси для приймання оплати, доставки та зворотного зв’язку. Також можна підключити додаткові інструменти, використовуючи вставку html-коду.
 • Можливість створення спливаючих вікон. Ви можете налаштовувати будь-які параметри Pop-Up блоків: час появи, умови закриття, анімацію і вміст, що допомагає реалізувати різні маркетингові сценарії для підвищення конверсії.
 • ШІ-помічник. Вбудований інструмент на базі штучного інтелекту аналізує колірну гаму, композицію, тексти та зображення. Він допомагає виправляти поширені помилки, робить пропозиції щодо поліпшення дизайну, а також дає рекомендації для швидкої та ефективної верстки.
 • Безлімітне сховище. Навіть на безкоштовному тарифі надається практично необмежене місце для зберігання файлів – зображень, відео та документів. Цього достатньо для більшості проектів посадкових сторінок і невеликих сайтів послуг.
 • Безкоштовний домен і SSL-сертифікат. При оплаті одного з тарифних планів надається безкоштовний домен на рік і безкоштовний SSL-сертифікат для забезпечення захищеного з’єднання, що гарантує комфорт і безпеку відвідувачів.
 • Цілодобову підтримку. Користувачі можуть розраховувати на кваліфіковану допомогу технічних фахівців компанії в режимі 24/7. Підтримка здійснюється електронною поштою, телефоном та онлайн-чатом. Середній час відповіді становить не більше 5 хвилин.
 • Регулярні оновлення. Команда постійно працює над удосконаленням платформи – оптимізацією роботи, виправленням помилок, додаванням нових опцій та інструментів для зручності користувачів. Усі нові версії та патчі своєчасно встановлюються на серверах.

Основні недоліки сервісу Weblium

 1. Обмеження в інтеграції. Підтримуються тільки найпопулярніші інструменти на кшталт Google Analytics, а інтеграція з більш спеціалізованими сервісами не передбачена. Деяким користувачам не вистачає взаємодії з платіжними системами або корисними SEO-додатками для глибшої оптимізації.
 2. Труднощі з налаштуванням інтерфейсу на смартфонах. У багатьох онлайн-конструкторах можна приховувати або показувати певні блоки залежно від типу пристрою. Сервіс Weblium такої можливості не передбачає – усі шаблони від самого початку адаптивні й однаково виглядають незалежно від пристрою.
 3. Більшість готових тем оформлення в конструкторі – односторінкові. Для багатьох проєктів цього недостатньо, тому доведеться самостійно з нуля верстати додаткові численні сторінки, що вимагає певних навичок у веб-розробці.
 4. Слабкий функціонал блогу. Не можна задати автора статті, налаштувати категорії, теги та коментарі. Також неможливо підключити сповіщення за RSS та інтегрувати сторонні коментарі. Ви можете тільки форматувати текст без додаткових опцій, тому такий блог підійде далеко не кожному.
 5. Мало інформації для аналізу конверсій. Відсутня деталізація за джерелами і каналами переходів, можливість побудови воронки продажів і аналізу поведінки користувачів, а також опція управління подіями і цілями.

Огляд можливостей конструктора сайтів Weblium

Подальший детальний огляд платформи Weblium допоможе вам зрозуміти, на скільки зручно створювати новий контент і публікувати його на сайті, як здійснюється конфігурація дизайну, інтеграція корисних сервісів і багато іншого.

Теми оформлення

Теми оформлення у конструкторі Weblium

Усередині представлено близько 300 адаптивних тем для веб-проєктів – усі вони доступні для перегляду і редагування вже в базовій версії. Кожен шаблон унікальний і виділяється нестандартним розташуванням елементів, а також цікавими стилістичними або колірними рішеннями.

Шаблони з самого початку адаптивні й оптимізовані для перегляду як на ПК, так і на мобільних пристроях. Перед вибором доступний повноекранний попередній перегляд для оцінки майбутнього зовнішнього вигляду сторінок. Більшість із них підійдуть тільки для Landing Page, проте є й багатосторінкові варіанти.

Адміністративна панель

Адміністративна панель Вебліум

У CMS вбудована панель управління з 10 розділів:

 1. Загальна інформація. Тут можна відкоригувати назву, опис і адресу сайту, а також керувати UTM-мітками і параметрами індексації в пошукових системах. Також у цьому розділі можна увімкнути автоматичне створення sitemap.xml для полегшення швидшої індексації.
 2. Управління формами. Тут можна налаштувати спосіб отримання відповідей з контактних форм, опитувань, заявок на підписку або форм замовлення зворотного дзвінка. Також можна підключити синхронізацію із Zapier, Telegram, Mailchimp або Aweber.
 3. Чат. Тут можна підключити LiveChat, Tawk.to, JivoSite та інші онлайн-чати. Ви також можете додати вітальне повідомлення, аватар, інформацію про представника компанії, відрегулювати робочий час та іншу інформацію для оперативної відповіді відвідувачам.
 4. Блог. У розділі можна додати повноцінний блог, керувати публікацією постів і автоматично генерувати RSS-стрічку. Ви також можете прикріпити до запису файли будь-якого формату, вбудувати медіаконтент з YouTube і Vimeo і редагувати текст, використовуючи функціонал WYSIWYG.
 5. Посилання на соцмережі. Тут відбувається налаштування відображення посилань на профілі бренду в популярних соціальних мережах – Facebook, Twitter, Instagram тощо. Їх можна розмістити як у шапці або футері, так і в сайдбарі.
 6. Аналітика. Це розділ для інтеграції популярних систем веб-аналітики (Google Analytics, Google Tag Manager), а також додаткових сервісів на кшталт Hotjar, Facebook Pixel і Appmetrica для більш різнобічного аналізу ефективності.
 7. Домени. Дає змогу під’єднати власне доменне ім’я на платних тарифах замість домену третього рівня, що надається на безкоштовному пакеті за замовчуванням.
 8. Сторонній код. У розділі можна додавати довільний HTML/CSS/JS код для розширень, додаткових елементів, стилів, анімації тощо.
 9. Співавтори. Створено для колективної роботи над проектом шляхом надання різних прав доступу запрошеним користувачам – від перегляду до повного адміністрування.
 10. Підписка. Тут можна вибрати оптимальний тарифний план, виходячи з потрібного функціоналу і вашого бюджету.

Візуальний редактор

Редактор сторінок сервісу Weblium

В адмінці також реалізовано зручний блоковий редактор, у якому представлені готові блоки на будь-який смак. Їх можна переміщати по сторінці простим перетягуванням. Дизайн кожного блоку задано спочатку, але користувач зможе легко налаштувати зовнішній вигляд і вміст під себе.

Крім стандартного редагування шрифту і фону, можна додавати кнопки, відео, власний код, модулі блогу або інтернет-магазину. Фон блоку можна заповнити кольором, градієнтом, зображенням або відео. Вміст формується з колонок тексту, картинок і кнопок, які легко додавати і редагувати.

Конструктор Pop-Up

Конструктор спливаючих вікон

Його принцип роботи такий самий, як і в основного редактора, – ви можете вибрати шаблон поп-апу і додати в нього потрібні елементи інтерфейсу, аж до довільного коду. Спливаючі вікна демонструються за розкладом, після певних дій користувача (наприклад, прокрутки вниз на 50%). Також є можливість показувати або приховувати поп-ап для різних сегментів аудиторії.

Це допомагає ефективно використовувати спливаючі вікна для інформування користувачів, підвищення залученості, а також просування акцій і новинок. За допомогою А/Б тестування можна підібрати оптимальну стратегію для максимізації конверсій.

Система смарт-дизайну

Однією з ключових особливостей Weblium є інноваційна розробка – AI Design, яка автоматизує багато рутинних завдань. Вона самостійно визначає оптимальні параметри – розмір шрифтів, кольори, відступи, пропорції заголовків та інше. Це економить час як професійних дизайнерів, так і новачків без досвіду верстки, водночас усі конфігурації можна скоригувати вручну.

Ще одна суттєва перевага – автоматична генерація адаптивного інтерфейсу без необхідності створювати окрему мобільну версію. Зручний функціонал позиціонування допомагає скорегувати елементи на різних пристроях, щоб зображення і текст мали гармонійний вигляд.

Автоматичне збереження

Вебліум дає змогу створювати резервну копію сайту (до 100 версій) з опцією її подальшого відновлення, що допомагає не втратити минулі напрацювання, якщо раптом щось піде не так.

За необхідності можна вручну створити контрольну точку і зафіксувати потрібний етап розробки, натиснувши “Зберегти поточну версію”. За допомогою такої системи ви можете без ризику експериментувати з версткою, не боячись втратити результати своєї роботи.

Можливості інтеграції

Одна з ключових переваг Вебліум – усі підключення сторонніх сервісів налаштовуються візуально прямо в інтерфейсі. Тому навіть користувачам-початківцям буде легко з ними працювати. Так, Ви можете підключити:

 1. Інструменти email-маркетингу. Підключивши UniSender або MailChimp, можна налаштувати не тільки саму розсилку, а й автоматичний збір контактів, сегментацію, тригерні розсилки та A/B тестування для виявлення найбільш конверсійних форматів.
 2. Системи управління клієнтами (CRM). Наприклад, можна під’єднати до сайту amoCRM для автоматизації воронки продажів – збору клієнтської бази, розподілу та ескалації заявок, контролю угоди на всіх етапах і аналізу лідогенерації для оптимізації конверсії.
 3. Хмарну телефонію. Сервіси VoIP-телефонії на кшталт Binotel допоможуть організувати пряму комунікацію з відвідувачами і при цьому зменшити витрати на зв’язок. Також у Вас буде можливість налаштувати багаторівневе IVR-меню і повідомлення про пропущені виклики.
 4. Аналітику та інструменти для моніторингу ефективності. Google Analytics, Facebook, Pixel або Hotjar дадуть змогу комплексно відстежувати цільовий трафік, поведінку відвідувачів і шляхи конверсій для оптимізації інтерфейсу та підвищення продажів.

Багатомовність

Конструктор має зручний функціонал для створення сайту кількома мовами. Це особливо актуально, якщо Ваш бізнес орієнтований на зарубіжну аудиторію. Таким чином компанія може вийти на міжнародний ринок без створення окремої локалізації.

У шапку проєкту можна додати перемикач мовних версій із прапорцями. Далі система автоматично створює необхідну кількість копій веб-сайту під кожну мову. Переклад контенту можна здійснити самостійно, або машинним способом через сервіси на кшталт Google Translate та DeepL.

Основна версія сайту працюватиме на кореневому домені, а переклади на піддоменах другого рівня – en.website.com, de.website.com тощо. Елементи перемикача мов у шапці прив’язуються до URL створених піддоменів, що дає змогу об’єднати на одній платформі безліч перекладених версій і надати відвідувачам зручну навігацію між ними.

Підключення інтернет-магазину

Електронну комерцію можна інтегрувати в будь-яку частину ресурсу – додати окремі блоки товарів або цілий каталог із підкатегоріями. Це зручно для реалізації невеликих магазинів або продажу пари товарів через лендінг або блог.

Також у своєму онлайн-магазині Ви можете:

 •  
 • Коригувати відображення вітрини товарів і використовувати кошик;
 • Додати фото, відео та докладні характеристики для кожного товару;
 • Організувати ієрархію категорій із фільтрацією та сортуванням;
 • Використовувати вбудовану CRM-систему для обліку замовлень і роботи з клієнтами;
 • Налаштувати email і push-повідомлення за клієнтською базою.

Вбудована CRM-система

На відміну від багатьох аналогів, у Вебліцм є власна CRM-система, розроблена програмістами компанії. За допомогою неї можна створювати необмежену кількість воронок продажів із довільною конфігурацією.

За замовчуванням система підключає воронку з 4 етапів: нові заявки, перспективні, поточні та завершені. Але їх можна змінити і додати свої з урахуванням специфіки бізнесу та особливостей продукту.

Усі дані з форм зворотного зв’язку автоматично потрапляють у CRM і розподіляються за відповідними воронками для подальшого опрацювання менеджерами. Також можна додати угоду вручну, відстежувати прогрес за кожним замовленням, отримувати сповіщення про перехід клієнта на наступний етап воронки і вивантажувати звіти в зручному форматі.

White Label

White Label Agency

За допомогою тарифу White Label Agency Ви можете розробляти онлайн-ресурси для клієнтів, використовуючи можливості Weblium під власним брендом без згадки платформи. Завдяки цьому веб-студії та фрілансери використовують його як основу для власного конструктора.

Основними перевагами такого рішення можна назвати доступ до всієї бази шаблонів і блоків для роботи над власними макетами, знижку на тариф і персонального менеджера для оперативного вирішення питань. Таке рішення допомагає веб-студії продавати свої рішення, залишаючись незалежною від сторонньої платформи.

SEO-оптимізація

Онлайн-конструктор використовує високопродуктивне хмарне рішення Google Cloud як хостинг, що гарантує високу швидкість і стабільність роботи. За результатами тестів Google PageSpeed середня швидкість завантаження становить 84 бали, що відповідає найкращим показникам у галузі.

Усередині надано всі базові та багато додаткових інструментів для оптимізації під пошукові системи. Так, адміністратор може оптимізувати метатеги і заголовки H1-H6, alt-тексти для зображень, задавати ЧПУ-адреси як для товарів, так і для категорій.

Крім того, система генерує sitemap.xml і robots.txt, дає змогу закривати деякі сторінки від індексу за потреби, а SSL-сертифікат встановлено для всіх сайтів за замовчуванням.

Ведення блогу

Вбудований розділ для формування невеликого блогу допомагає користувачеві публікувати текстові записи, а також додавати свої зображення і відео. Новий матеріал можна опублікувати через спеціальний блок “Стрічка блогу”, там же доступне і редагування статті.

Однак функціонал блогу в Вебліум досить-таки обмежений для серйозних завдань. Так, Ви не зможете додати свої рубрики і теги для сортування статей. Також немає можливості створити автора і публікувати коментарі. Стрічка постів відображається в хронологічному режимі, без структури і таксономії.

Редактор не дає можливості вставляти таблиці, складні формули або створювати багаторівневу структуру заголовків усередині записів. Для повноцінного корпоративного блогу або контент-проекту цього буде все ж замало.

Які сайти можна створювати на платформі Weblium?

Завдяки блоковому принципу, візуальному інтерфейсу та інтеграціям з безліччю корисних сервісів, платформа Weblium допомагає з нуля створювати веб-ресурси різного призначення:

 • Лендінги та посадочні сторінки. Сервіс чудово підходить для Landing Page під просування товарів і послуг, збирання контактних даних, email-підписок, а також для проведення вебінарів і офлайн-заходів.
 • Сайти-візитки та портфоліо. Вбудовані візуальні рішення чудово підійдуть для верстки сайту-візитки компанії або портфоліо для дизайнера, фотографа та художника.
 • Інтернет-магазини. Сервіс спрощує розробку невеликого онлайн-магазину, проте не підійде для створення масштабних проєктів під продаж кількох тисяч товарів – у таких випадках краще розглянути спеціалізовані рішення.
 • Блоги. Функціонал достатній для простого особистого або корпоративного блогу. При цьому, якщо Ви плануєте заливати сотні сторінок, краще вибрати WordPress або іншу подібну платформу.
 • Багатомовні проєкти. Завдяки механізму локалізації ви можете швидко зробити багатомовний ресурс для виходу як на закордонні ринки.

Тарифні плани конструктора Weblium

Тарифні плани конструктора сайтів Weblium

Конструктор Weblium пропонує 3 основні тарифи для розробки веб-ресурсів:

 1. Free. Це безкоштовний план для швидкого старту. Він надає доступ лише до 300 тем оформлення AI-дизайну, а ось інтернет-магазин підключити не вийде. Тому тариф підійде тільки для розробки невеликого односторінкового сайту.
 2. Pro. Оптимальне співвідношення ціни та можливостей за $8,25 на місяць. Крім доступу до вбудованих у систему інтеграцій та інструментів, Ви зможете підключити свій домен і прибрати рекламу. Крім цього, доменне ім’я надається безкоштовно на рік.
 3. Studio. Розширений пакет для вебстудій за $250 на місяць. Сюди включено функціонал White Label Agency, що дає можливість розробникам створювати проєкти для клієнтів на потужностях Вебліум.
Сергей Шевченко
Оцініть автора
Adwservice
Додати коментар

Сергій Шевченко Google-логіст GoogleLogist
GoogleLogist
Пакет послуг «90 днів Google реклами», допоможе зробити Вашу рекламну кампанію не тільки вигідною, а й збільшити продажі з неї