Альфа-бета кампанії в Google Ads

Альфа-бета кампанії в Google Ads Контекстна реклама

Метод альфа-бета кампаній дає можливість створювати в Google Ads контекстну рекламу, націлену на «гарячу» аудиторію, і одночасно заощаджувати рахунок зниження витрат на тих користувачів, хто найближчим часом не збирається купувати просувається продукт.

В англомовній аудиторії Ви можете зустріти іншу назву цього методу оптимізації контекстної реклами – «Peel and Stick».

У чому суть методу альфа-бета кампаній у Google Ads?

Методика заснована на точковій вибірці найбільш конверсійних ключів у вже чинних рекламних кампаніях та створенні на їх основі нових РК з використанням точної відповідності всіх запитів користувачів.

У рамках методу альфа-бета кампаній у Google Ads рекламодавець зазвичай створює два різновиди РК:

  1. Альфа-кампанія. Тут залучена точна відповідність висококонверсійних пошукових фраз, причому всі групи оголошень і заголовки релевантні заданому запиту.
  2. Бета-кампанія. Стандартна РК, де використовуються ключові фрази з модифікатором широкої відповідності.

Як відбувається оптимізація кампаній методом альфа-бета?

Оптимізація кампаній Google Ads за методом альфа-бета відбувається за наступним алгоритмом:

Визначте цільові показники

На даному етапі важливо зрозуміти, які значення тих чи інших показників Ви вважатимете допустимими, а які стануть неприйнятними. Найбільш популярні критерії оцінки: окупність інвестицій (ROI), рентабельність рекламних витрат (ROAS) та вартість цільової дії (CPA).

Приміром, якщо за якимось ключовим словосполученням до Вас на сайт перейшли 1000 користувачів, 40 з яких здійснили конверсійну дію, і це рентабельно, то таке просування продукту можна вважати успішним. В рамках тієї ж РК пошукові фрази з конверсією менше ніж 1% будуть віднесені до неефективних.

Створіть бета-кампанію

Її головне призначення – акумулювати інформацію для подальшого виявлення тих ключів, які ініціюють переходи на сайт та конверсії. За допомогою цієї РК збирається та відстежується статистика за запитами користувачів, виділяються найефективніші з них.

Рада! Рекламний бюджет бета-кампанії потрібно обмежувати, керуючись здоровим глуздом. Від показу оголошень на перших чотирьох рядках пошукової видачі слід відмовитись. Найкраще розміщуватися нижче, але дешевше.

Заощадити допоможе і використання пошукових словосполучень у широкій відповідності до уточнення.

Тестуючи семантичне ядро із залученням альфа-бета кампаній в AdWords, ми вирішуємо завдання відбору «хороших фраз». Такі запити мають найбільші показники конверсії та забезпечують необхідний результат просування.

Перенесіть конверсійні запити до альфа-кампанії

Налаштовуємо альфа-кампанію в Google AdWords

У процесі оцінки запитів найрезультативніші з них перемістяться до альфа-кампанії на «бойовий» бюджет. При цьому зберігаються групи та оголошення, але ставки збільшаться. Виходячи з зібраних аналітичних даних, який добре показав себе в беті запит, в альфі принесе ще більший прибуток, розташовуючись на високих рядках видачі.

Важливо! В рамках альфа-кампанії використовуйте фрази виключно у точній відповідності, оскільки Ваш досвід показав їхню високу ефективність та конверсію саме в такому вигляді.

Пам’ятаєте про неприємну особливість точної відповідності: подібні фрази ініціюють покази за запитами, що містять помилки або числові. Виключити їх дозволить перелік мінус-слів, куди слід помістити все те, що не еквівалентно точній відповідності.

Створіть списки мінус-слів

Оцінюємо результативність всіх ключових фраз у бета-кампанії, взявши за основу визначені на першому етапі параметри, наводимо їх у точну відповідність і поміщаємо у переліки мінус-фраз:

  • Ефективні – застосовуємо як мінус-фрази на рівні рекламного облікового запису. Це правило обов’язково має містити виняток для основної альфа-кампанії. Це гарантує розподіл «бажаного» трафіку виключно до основної РК.
  • Неефективні – застосовуємо як мінус-фрази для Бета-кампанії. Так ми зможемо виключити неефективне витрачання виділених коштів.
  • Інші запити, результативність яких на даному етапі неможливо оцінити, застосовуємо як ключові слова для Бета-кампанії.

Оптимізація кампанії за методом альфа-бета

Інструмент, що фільтрує низькоефективні фрази, працює на рівні A-кампанії для визначення ключів, що вичерпали себе. Цей фактор необхідно відстежувати постійно. Наприклад, ви в альфі збільшили ставку за клік будь-якого запиту, після чого він перестав демонструвати позитивний результат.

Якщо після зниження ставки до попереднього рівня результативність фрази залишається низькою, її доцільно виключити з бойової кампанії та переліку мінус-фраз. Цей запит у широкій відповідності слід перемістити до бета-кампанії та оцінювати його ефективність заново.

Продовжуйте шукати

Високочастотні ключі, як правило, швидко опиняються в альфі. Але за фразами, які не такі популярні, достатню для прийняття рішення кількість статистичних даних збирається досить довго.

Результативність таких ключів неможливо оперативно оцінити, тому необхідно запастись терпінням та спостерігати. Адже на тривалому проміжку часу вони обов’язково покажуть себе.

Методика альфа-бета кампаній у Google Ads дозволяє виявляти та регулярно аналізувати саме такі пошукові запити, що часто дає ефект «довгого хвоста» у кабінеті рекламодавця. Велика кількість подібних ключових слів може істотно вплинути на показник конверсії та її вартість на краще.

Сергей Шевченко
Сергей Шевченко
Оцініть автора
Adwservice
Додати коментар

Сергій Шевченко Google-логіст GoogleLogist
GoogleLogist
Пакет послуг «90 днів Google реклами», допоможе зробити Вашу рекламну кампанію не тільки вигідною, а й збільшити продажі з неї