Кейс: як оптимізувати пошукову рекламну кампанію

Кейс: как оптимизировать поисковую рекламную кампанию Новини
Зміст
  1. Опис проекту. Цілі. З чим прийшов клієнт
  2. Додавання цілей по телефонним дзвінкам
  3. Результати після змін, внесених клієнтом за рекомендаціями
  4. Визначення вартості конверсії в стратегії «Максимум конверсій»
  5. Як прорахувати мінімальний бюджет?
  6. Чому потрібно закладати запас коштів в мінімальному бюджеті
  7. Методика нарощування бюджету
  8. Графік стратегії «Максимум конверсій»
  9. Зміна значення CPA (Cost Per Action)
  10. Визначення комфортної витратної частини
  11. Варіанти як зменшити ціну за конверсію
  12. Аналіз наявного групування оголошень
  13. Помилки з ключовими словами на прикладі групи «сходи»
  14. Поради по оптимізації даної рекламної кампанії
  15. Рекомендації по кількості фраз в групі. Видалення дублів
  16. Необхідність перевірки пошукових термінів
  17. Аналіз і рекомендації по групі «Перила»
  18. Чи потрібно звертати увагу на показник якості
  19. Висновки. Що потрібно зробити для покращення в рекламному аккаунті
  20. Поповніть рекламний аккаунт
  21. Проведіть аудит ключових слів та їх групування
  22. Почистіть дублікати ключових слів
  23. Передивіться та відредактуйте рекламні оголошення
  24. Перевіряйте об’єкти (додаткові посилання)
  25. Послідовність робіт після старту кампанії
 

Всім привіт. Мене звати Яна Ляшенко. Я Google логіст. І в сьогоднішньому відео ми з вами розглянемо не оптимізацію торгових рекламних кампаній, а пошукових кампаній.

Опис проекту. Цілі. З чим прийшов клієнт

В нас проект. Люди займаються виготовленням сходів, перил, сходів в приватні будинки. Їхня задача – генерувати телефонні дзвінки. Вони би в ідеалі хотіли би вийти на 10 телефонних дзвінків.

З чим прийшов клієнт на консультацію? Загалом прийшов клієнт приблизно з наступною картинкою, тобто запущеної рекламної кампанії. Трішки не ті ключові слова були підібрані, але умовно. Єдиний нюанс, який допустив клієнт в помилці – це те що запустив на максимум конверсії без цілей або була тут лише form_submit. У нас звичайно на form_submit, якої дуже мало дуже важко самій системі таргетуватися при такій стратегії ставок як «Максимум конверсій».

Тип стратегії «Максимум конверсій» в нас без обмеження. Чудова прекрасна стратегія для старту для бізнесу, який орієнтований на телефонні дзвінки. Єдине, що варто враховувати, що чим менше конверсій, в принципі, фіксується для цієї стратегії, тим, в принципі, вона менш ефективна.

Додавання цілей по телефонним дзвінкам

Тому попрошено було клієнта добавити дійсно нормальні адекватні цілі, які називаються Call tracking – це в нас Call requested запит оцього телефонного дзвінка і Call received – це безпосередньо отриманий телефонний дзвінок.

Тобто ця система динамічного Call tracking-у дозволяє фіксувати прям реальні телефонні дзвінки, які були. Тобто не кліки на номери телефонів чи не кліки. Плюс, здається, я просила момент клієнта, щоб трішки поправили посадкову сторінку, щоб все-таки застимулювати людей частіше телефонувати.

Результати після змін, внесених клієнтом за рекомендаціями

Що клієнт зробив? Якщо подивитися просто на оцей графік, що було до і просто елементарно стало. Видно значно кращу ситуацію. Навіть якщо я зараз візьму 17 квітня по 30 там 29-го, вже мабуть кліків не було. Ми маємо просто за цей невеликий період десь до 27 квітня за 10 днів буквально 12 конверсій, з яких 10 – це телефонні дзвінки Call requested, Call received. І подивіться на ціну за конверсію 420 грн.

Ну, звичайно, це може бути досить дорого, але в зрівнянні з тим, що було. І при відсутності взагалі телефонних дзвінків до, там де ми не бачили конверсії – це дійсно прогрес. В клієнта з’явились телефоні дзвінки. Зараз клієнтка хоче збільшити цю кількість до 10-ти в день. Ну тобто не за 10 днів отримати по одному телефонному дзвінку, а вже більше це зробити. Ну і плюс звичайно нам би бажано було знизити цю ціну за конверсію. І що далі з цим, з цими кампаніями робити? Тож оце все ми будемо зараз з вами розглядати.

Визначення вартості конверсії в стратегії «Максимум конверсій»

Для того, щоб нам в принципі продовжувати працювати з даною стратегією, бажано було би в ідеалі для себе визначити вартість ціни за конверсію, яку ви готові платити. Тому що ми з вами будемо і надалі продовжувати використовувати цю автоматичну стратегію «Максимум конверсій» для більшості проектів. Вона найоптимальніша.

Так, звичайно, якщо ви хочете ввірватися агресивно в аукціон, отримати якісь там перші кліки, заявки та інше, можна і стартувати на ручних цінах за клік. Але в даному випадку ми продовжимо «Максимум конверсій» використовувати. Тим паче ви самі бачите результат до і після. Але ми захочемо з вами зменшити цю ціну за конверсію. Думаю по 400 грн в принципі, то за продаж може бути і вигідно клієнту. Але якщо ви хочете все-таки зменшити її в майбутньому по різним причинам, то враховуйте те, що вам потрібно вирахувати цю ціну за конверсію.

В послугах ця сума може бути досить різною. Хтось хоче і по 150, по 200, хтось навіть готовий за 1000 грн. отримувати просто телефонний дзвінок. Це впирається в середній чек, вашу конверсію, замовлення та інше. Звичайно, чим більше телефонних дзвінків, тим, звичайно, буде більше продажів. Все тому, що конверсія буде і тим в принципі буде легше платити навіть дорожче за цінність, за дзвінок.

Як прорахувати мінімальний бюджет?

Тому що, якщо ми зараз от просто порахуємо, а нюанс, що ми хочемо з 10-ти телефонних дзвінків за тиждень збільшитися до 10-ти в день і мати цю ж саму вартість за конверсію, то ви повинні скористатися простою елементарною формулою, яка звучить як: ціна за конверсію помножена на кількість конверсій дорівнює мінімально допустимий бюджет.

Тобто якщо гіпотетично теоретично ми хотіли би отримувати 10 конверсій, то наш щоденний бюджет повинен бути мінімум 4200. 4200 рекламних витрат. Але, враховуючи те, що ми будемо стартувати з «Максимум конверсії», ми захочемо зробити її більш стабільною, більш прогнозованою, щоб в нас не було такого, що зараз ми витратили 4200 і в нас немає конверсій. А завтра ми витратили 500 і в нас там 10 конверсій було, то бажано іти до цієї цифри поступово. Можливо в клієнта вийде це зробити за 10-14 днів, може трішки довше це займе, в залежності від того як піде його робота, безумовно.

Тобто спочатку вам потрібно зрозуміти, що максимально елементарний спосіб збільшення кількості лідів – це збільшення бюджету. Все. Дуже все просто, досить примітивно. Більше бюджет – більше кліків на сайт, більше кліків на сайт – більше конверсій. Але ж тут треба враховувати ще ціну за конверсію, поступове збільшення. Ми до цього зараз перейдемо. Я це буду зараз розповідати, як це робити.

Чому потрібно закладати запас коштів в мінімальному бюджеті

Тобто просто собі в голові зафіксували – хочемо три дзвінка в день – повинен бути відповідний бюджет. Тобто, якщо ми бачимо тут бюджет 413 грн., 413, то це приблизно буде десь від 0,5 до одного дзвінка в день в середньому. Ну, у нас в принципі стільки то приблизно і виходило. Чому не тютілька в тютільку вона вписується в рекламні витрати і оця ціна за конверсію? Тому що потрібно враховувати, що тут треба для того, щоб робити хоча б одну конверсію запас в бюджеті. Ну хоча б гривень 50-100 зверху на цей бюджет для того, щоб в нас просто стабільно одна штука конверсії була в день. В нас просто тут, де у нас тут була 0,5 десь, тут було три конверсії, тут одна була. Тут було три, тут дві.

Тобто в реальності ціна за конверсію була нижчою, ніж 420. Ми просто беремо середнє зважене і ми поки що цими тільки середнє зваженими далі з вами будемо оперувати. Для системи немає поки що до 50 хоча би конверсій на тиждень. Немає поки що розуміння по якому ключовому слову вона може зробити ці 10 конверсій, а по якому ні. І вона буде завжди мислити оцими середньозваженими значеннями, які є у вас на рівні кампанії чи на рівні групи оголошень, де далі ми до цього дойдемо.

Методика нарощування бюджету

Тому щоб ви собі тримали момент, що в першу чергу ви будете пробувати нарощувати конверсії поступовим збільшенням оцього щоденного рекламного бюджету. Цей щоденний рекламний бюджет я би особисто рекомендувала збільшувати В даному випадку, це дуже важливо, в наступному форматі: перше – ви пробуєте збільшити спочатку цей розмір бюджета десь до 2,5 конверсій. Тобто у нас є 420 грн. за останні, умовно, 7 днів, бо тут просто не рекламувалися. Я беру останні 7 днів. Завжди ми беремо останні 7 днів. Можна взяти і більший період, наприклад 14 днів. Але це при умові, якщо конверсії у вас ростуть. Тобто, якщо за останні 7 днів конверсії провалюються, то треба обрати лише останні 7 днів. Ми бачимо ці 420 грн. Якщо я їх просто в себе на калькуляторі, зараз просто на калькуляторі помножу на 2,5 в мене вийде 1052 грн.

Якщо ви раптом боїтеся, що після оцього моменту, коли в нас тут стопнулися рекламна кампанія через те, що бюджет закінчився, будуть якісь нюанси в перевитратах, можете в принципі збільшити лише до півтора. Тобто 420 помножити на півтора – 630 грн. Можете спочатку до 630. Пам’ятайте, що Google собі дозволяє вдвічі перевитрачати ваш рекламний бюджет, доки в нас немає хоча б 50 конверсій в тиждень. Давайте так, щоб по лайтовому йти, ну хоча би 15, 20, 50 – це супер прямо, оптимум вообще. Там тоді літає будь-яка рекламна кампанія. Вона дуже легко рухається вверх, вниз. Витрати дуже легко можна в два, в три рази збільшувати без потєрі качества. В нас тут поки що немає цих конверсій, але в нас досить вони стабільні пішли. То, що бажано було б зробити, можете і в півтора збільшити. Оптимально в 2,5 але якщо ви збільшуєте в 2,5, але ви бачите, що у вас прям дуже неадекватні витрати пішли – зменшуєте бюджет. Не чекайте цей період, тому що все рівно в автоматиці після того як ми збільшимо бюджет на «Максимум конверсій» буде шматок часу, коли, зараз покажу вам такий графік цікавий от.

Графік стратегії «Максимум конверсій»

Давайте я вам щось таке намалюю зараз. Це буде не досить красиво, але умовно. Оце в нас буде вартість. Це в нас будуть штуки. Те що, до чого ми стрімимося – це будуть штуки. Може я колись це нарисую красивенько, але умовно. Тобто, коли ми задаємо з вами… Ну тобто, давайте так, от ідеальна наша картинка.

Це щоб ми рухалися ось отак, правильно. Спочатку в нас штучок буде мало, а потім штуки в нас нарощуються. Якщо ви звернете увагу на цей графік, ви побачите те, що як тільки штуки ростуть – росте що, правильно, вартість. Це «максимум конверсій». Дуже примітивна стратегія, якщо зрозумієте як вона працює, далі ви справитесь в будь-якому проекті з цією стратегією.

Тобто якщо, наприклад, ми хочемо десь бути ось отут, тому що ось отут нам вигідна ця ціна за конверсію, ми повинні бути готові до того, що в нас буде певне обмеження в штучках. Це ж певне обмеження в штучках ще нам треба дойти і ми тут далі це не враховуємо. Тобто якщо ми беремо нашу цифру, якщо ми спочатку пробуємо таке як буде працювати – це «Максимум конверсій». Завжди вона так працює.

Зміна значення CPA (Cost Per Action)

Якщо ми пробуємо задавати, збільшувати в ній бюджет, ви повинні бути готові до наступної ситуації. У вас буде приблизно вона рухатися наступним чином, тобто спочатку вартість CPA, тобто ціна за конверсію, Cost Per Action називається, ціна за дію. CPA вона буде спочатку дуже високою і конверсій дійсно буде дуже мало. Але потім за оцей проміжок часу, він зазвичай займає в середньому не більше семи днів, немає сенсу більше семи днів рекламуватися, якщо у вас користувач для того, щоб зателефонувати вам, зателефонувати якби ми там цілились продажі якісь – це був більший би період. Якщо нам лише за телефонний дзвінок і, наприклад, людина в перші 7 днів приймає рішення – буде телефонувати, не буде телефонувати, тому що в середньому можна там і 30 днів це вичікувати. Але ж тоді ціна питання в грошах.

Берем, наприклад, за 7 днів. За 7 днів цей графік може змінитися ось наступним чином. Наші оці штуки, ось вони є. Ціна за конверсію, вона просяде, впаде до певного рівня. Ну тому, що нам захочеться ці штуки зберігати, тому що в принципі, то може, якщо ми там почнемо гратися з обмеженням CPA, CPA може ще просісти. Але штучки так само можуть впасти у нас. То щоб ви розуміли.

Визначення комфортної витратної частини

Тобто або ви готові до того, що буде спочатку якась досить суттєва витратна частина, але щоб вона була вам комфортна. Тому що Google – це бездонна бочка, яка може витрачати кошти куди завгодно. Ну тобто там бездонний істочник куди можна лити гроші. Тобто або ви збільшуєте в 2,5 і чекаєте цей період зниження. Він повинен бути – це мінімум 7 днів, але тоді ціна питання в грошах. Якщо вам не комфортна така сума, зменшуєте до півтора. Просто вичікуєте.

Наприклад, в даній ситуації на фоні того, що клієнтка там не поповнювала рекламний акаунт. Спочатку вона знову стартує з цього ж самого бюджету, хоча би днів два-три перед тим. Якщо вона отримує ці два-три дні таку ж саму аналітику як до цього була – супер, чудово, тоді ми можемо рухатися в 2,5 або в 1,5, в залежності від ваших бюджетних можливостей. Це якщо робити по цій рекламній кампанії, з врахуванням того, що там підкориговано вже ключові слова і все інше. Тобто так ви рухаєтесь.

Варіанти як зменшити ціну за конверсію

Якщо ви захочете зменшити цю ціну за конверсію, то у вас буде два варіанта. Перший – або ви ще заменшуєте цей бюджет, наприклад також десь там в половину знову в цей семиденний період проходите. Конверсій буде менше значно. Пропорція тут зберігається та сама, але ціна за конверсію впаде. Якщо ви підзбираєте хоча б за 10-14 днів цю нову ціну за конверсію, потім виставляєте ціну за конверсію, яка була за 7 днів, збільшуєте бюджет пропорційно. Все, далі ростете тільки бюджетом. Якщо ж ваша задача зберегти баланс між здешевленням ціни за конверсію, збільшенням кількості конверсій, тоді стартуємо з цього бюджету. Далі по тому що я перед цим розповідала.

Аналіз наявного групування оголошень

Далі ми зараз заглубимося всередину цієї рекламної кампанії. Я вам покажу помилки, які були на початку допущені, які вам не варто допускати. Плюс ці помилки, вони будуть актуальними на майбутнє, то що принципи однакові. І розглянемо ще деякі оптимізаційні моменти.

У нас тут є три… Я зараз приберу сегментацію, щоб було трішки зручніше. В нас ось скільки, три групи оголошень, ось три – це перила, козирки навіси і сходи. Важливо пам’ятати, що в певний момент життя цієї кампанії, чим більше конверсій ви будете збирати або чим дешевше вам ціна за конверсію буде потрібна, тим більша ймовірність, що ви якісь групи оголошень будете виносити в окремі кампанії. Завжди такий принцип.

Звичайно, в загальній кампанії Google себе досить непогано там почуває. В загальних кампаніях він добре конвертить. Але, ще раз, якщо ваша задача точечно наростити конверсії по певному типажу запитів або зменшити ціну за конверсію, бо як ми бачимо тут по перилам по 509, козиркам – 548, і лише по сходам – 247 грн. ціна за конверсії. При цьому в перила Google влив більше значно бюджету, ніж в ті ж самі сходи. І, наприклад, якщо раптом трапиться, що по перилам, ну буде дуже багато телефонних дзвінків, але вони некоректні. Там може не цільові або дорого, або ще якась там причина буде, то треба не стільки зупиняти ці перили, скільки спробувати сходи винести в окрему кампанію. Але ви це можете зробити трішки пізніше і нічого критичного не буде.

Помилки з ключовими словами на прикладі групи «сходи»

Зараз ми зайдемо в ці сходи. В нас тут 4,5 конверсії. Я би хотіла акцентувати увагу на частину помилок, які були до цього допущені. Завжди дивіться на свої ключові слова з точки зору того, що ви робите, що ви не робите. Ось, наприклад, як я минулого разу сказала клієнтці не треба от запускати це ключове слово сходи. От якщо я візьму період той був, який в нас був побільше, відфільтрую по вартості, то тут буде видно, що на «перила для сходів» було витрачено ну всеціло 700 грн. Да, тут конверсій немає. Є ось «сходи» просто. Да, 484. «дерев’яні сходи», «металеві перила» і пішли по-іншому.

Перша помилка – це те, що перила і сходи були в одній групі. Ну тобто бажано все-таки їх розділяти. Ну тому, що чек на перила може бути значно менше, ніж на сходи і навпаки, дивлячись який клієнт буде. Правильно? Це раз. Друге – повинні пам’ятати, що якщо ми залишаємося на автоматиці, система агрегує аналітику на рівні ключових слів, груп оголошень і кампаній. Тобто якщо ви в майбутньому захочете масштабувати сходи, ви їх не зможете, тому що у вас тут, наприклад, конвертились перила.

Ну і друге питання – це просто воно виходить з точки зору логіки, от просто запит «сходи». Що люди хотіли по запиту «сходи». Які сходи? В будинок? В ресторан? Я не знаю. Це сходинка просто, якийсь підйом. Це просто фотки хочуть, хотіли подивитися. Куди сходи? На горище, на другий поверх, в якийсь багатий палац Януковича. Куди сходи – незрозуміло. Ну тут хоч якісь дерев’яні сходи. Ви можете наприклад не робити металеві там перила. Правильно? Ви робите тільки дерев’яні сходи. То ви на це звертайте увагу, тому що від якості добавлених ключових слів залежить, в принципі, дороговизна. Тому що якщо ви робите дерев’яні сходи, то бажано було б щоб була окрема ось наприклад кампанія, яка буде не кампанія, ось група оголошень на «дерев’яні сходи». Ну, ось «перила на сходи» повинні сидіти в групі «перила», але не «сходи». Тобто я би порекомендувала це ключове слово тут виключити. Для чого це робити? Тому що ви будете прописувати окреме рекламне оголошення і вам буде простіше його прописувати, коли у вас буде сидіти один той самий типаж ключових слів в конкретній групі оголошень.

Другий момент. Дуже уважно старайтеся, так би мовити, групувати ці ключові слова по своїй суті. Да, тому що є ось наприклад «сходи в будинок», а є «сходи дерев’яні». Скоріше всього, якщо гуглять «сходи в будинок», то це щось в приватному секторі буде, на другий поверх щось. Таке велике замовлення. Тому що сходи дерев’яні – це можуть бути лєснічки якісь дерев’яні, оці максимально примітивні. Це може бути щось на горищі. Це можуть бути ті ж самі сходи в будинок. Це може бути що завгодно. Правильно?

А от запит «ціна сходи». Да? Він уже включає в собі питання, що я уже хочу купити. Я або я орієнтуюсь на покупку, але я шукаю ціни, по чому вони зараз. А ось наприклад ще додаткове ключове слово, яке може звучати, ну наприклад, «замовити сходи дерев’яні в будинок» та/або «виготовлення сходів». Це запит прям максимально цільовий.

Поради по оптимізації даної рекламної кампанії

До чого я це веду? Ідеально я би бачила, щоб у вас була одна окрема рекламна кампанія. Нехай вона би називалася «сходи», але в ній сиділо декілька груп оголошень. Перша наприклад група, нехай це будуть «дерев’яні сходи», ваші там «сходи дерево», «дерев’яні сходи», щось типу такого. Раз.

Друге, наприклад, у вас би була група оголошень, де було би «замовити сходи», «виготовлення сходів». Да? Які ще запити можуть бути в людей? «Вартість сходів», «ціна сходів», «виготовлення з металевих», да сходів. Що повинна людина гуглити, якщо її от прям, уявіть собі ситуацію, вам треба супер терміново замовити цю штуку. От прям горить. Я не знаю, гроші є. На вчора треба. От вони будуть, будуть гуглити «перила на сходи»? Можливо. Але скоріше всього людина прямо буде «сходи на замовлення» або «дерев’яні сходи на замовлення», або там «металеві виготовлення», щось типу такого.

Тобто у вас повинна бути окрема група ключових слів з отаким типажом запитів. Чому? Тому що в подальшому вам буде зручно розуміти достатньо вони трафіка отримують чи недостатньо, треба їм збільшити бюджети чи не треба. Тому що, якщо ми зараз просто відфільтруємо по конверсіям цю групу «сходи», ми побачимо, що дві конверсії, тобто дві якихось конверсії зробила ключове слово «виготовлення сходів».

При цьому дивіться, яка вартість за конверсію – 45 грн. Взагалі краса. Але я думаю, що тут можна дожати з них більше. Тому що тут було всього 94 покази, а система за цей весь період, базуючись просто на своєму розумінні там, як куди таргетуватись, вона наприклад 1000 показів на «перила на сходи» витратила. 1371 на «старі сходи», 800 на «ціна сходи». А уявіть тепер якби цю 1000 показів, 1000 ви отримали би по цьому запиту. 1000 показів, дивіться тут на 94-х показах ви вже дві конверсії маєте. Уявіть кількість конверсій просто з цього запиту. Просто.

Друге. Це якщо ми зараз наведемо просто на статус цього ключового слова, ми побачимо «Оголошення зараз не показується», не реєструються покази. Звичайно, це проблема в тому, що зараз акаунт не поповнений. Він тут цього не демонструє, але умовно. Потім ви будете заходити в свої цільові слова оці і будете наводити на статус. І дивитися показуються вони чи не показуються. Тому що, якщо не показуються – це значить їм не вистачає бюджету. Це значить, що треба цю групу оголошень буде виділити прямо в окрему кампанію і давати їй персонального бюджету. Це така от структури сходинки буде всередину.

Це здається дуже складно, але насправді примітивно те, що сильне ми стараємося давати йому максимум бюджета. Якщо в це сильне сидить з купою різних оголошень чи ключових слів, то воно не зможе бути сильним, тому що ну, по-перше – воно досить низькочастотне і системі просто втупу легше генерувати трафік на якісь інші ключові слова. Тому що ну так легше, в них частотність вища. А щоб вручну заставити і давати персонального бюджету, інколи доводиться прямо на ці групи ключових слів виділяти певний бюджет. Але я казала, що у вас буде просто окрема кампанія на сходи. Тому що у вас буде декілька груп оголошень. Наприклад, перше там про все ключові слова з дерев’яними сходами. Друге там «виготовлення», «заказ» та інше. Третє – ви можете добавити, не знаю, «сходи там металеві» чи ще які ви там робите «зовнішні» та іншу цю всю ситуацію.

Таким чином, потім після запуску цієї рекламної кампанії, після відкрутки ви бачите, ага ця група оголошень генерує мені стільки-то конверсій. Супер. А ця наприклад витрачає, нічого не приводить, значить цю що не приводить я виключу. Якщо ви хочете продовжувати по ній рекламуватись, ви можете винести в окрему кампанію на великому бюджеті, а тут це продовжити. Сильне зазвичай тут залишають, а слабеньке виносять в окрему кампанію. Це закон таких кампаній. Це для цього і робиться. Але ми пам’ятаємо, що спочатку ми запускаємося в цій тій самій кампанії. І лише через там певний період ми будемо коригувати це.

Рекомендації по кількості фраз в групі. Видалення дублів

Що би тут би я вам рекомендувала зробити? Перше – запам’ятати одне велике правило – в одній групі оголошень ми не залишаємо більше 20 ключових слів. Це закон. Ідеально, щоб там не сиділо більше навіть п’яти ключових слів.

Друге – прибирайте дублікати ключових слів. Що таке дублікати ключових слів? Це по суті дуже схожі між собою запити: «сходи з дерева», «сходи дерево» – однакові. «Дерев’яні сходи» – та сама історія, все що з деревом – вони все дублікати. Залиште з нього якесь одне ключове слово і все.

Тобто це вже мінус два ключових слова. Те саме з металевими сходами. Те саме з іншими ключовими словами. Ось дивіться, ось отут би я, от реально я би стопнула ось «дерев’янні сходи». От немає сенсу їх тримати. Раз. «Сходи з дерева», «сходи дерево» я би також би щось з них призупинила. Можете зараз, можете пізніше.

Далі, наприклад, метал ось, дивіться, я беру фільтрацію, ось серч бар. Цей метал беру, ось дивіться, я пояснюю примітивно, щоб з цим бізнес справився, умовно як з цим робити. Фільтрую по показам, «ціна каркас для сходів», «сходи зовнішні», «внутрішні», купа всього. Оця частина взагалі непрацююча слів. Вона може бути непрацююча по різним причинам. Ну так склалось історично, що по цим ключовим словам покази йдуть по цим самим запитам. Або, наприклад, питання в тому, що тут рейтинг був колись вищий і тут простіше їх виводити в покази.

Тому тут треба також їх передивитися. Наприклад «металеві сходи», «металеві сходи зовнішні», «внутрішні» – це по суті дублікат «металеві сходи». «Металев»і, «металеві з площадкою вулиці», «внутрішні металеві», металеві все, що це металеве. Це по суті дублікати одного ключового слова «металічні сходи». Хочете залишити щось толкове – я би в окрему групу оголошень просто виділила металеві сходи і мало того, я би просто, моє особисте бачення, це би максимальний акцент зробила на «виготовлення металевих сходів». Це ж ваш запит. Це те, що люди можуть шукати. Або залишити там «сходи металеві» наприклад, якщо ви там прям дуже сильно хочете.

Тут більша частина ключових слів, їх можна виключити і забути. Тому що тоді почитайте, що таке типи відповідності, як вони між собою пересікаються. Тому що ну це займе зараз у мене дуже великий шматок часу.

Те саме стосується і інших запитів. Тут «ціна сходи», «сходи Київ». Та ж сама історія. Приберіть частину дублікатів. У вас не буде взагалі проблем з тим, що тут залишиться п’ять ключових, залишиться тут три ключових слова. Нічого страшного не буде. Вам не треба гнатися за об’ємами ключових слів. Тому що ці об’єми зараз нічого не значать. Вам треба правильний трафік, щоб був.

Необхідність перевірки пошукових термінів

Тому наступне, що ви будете завжди робити – це обов’язково перевіряти пошукові терміни. Рекомендую вичищати все по максимуму, що ви можете. Ось наприклад в даному випадку по цій групі оголошень. У нас всього 708 відображених пошукових запитів. Ось будь ласка берете оце все, перебираєте придирчиво. Наприклад, «перила». Ми вияснили, що нам треба призупинити ці «перила для сходів», але умовно.

Дивіться, «гвинтові сходи», якщо підходить на сходи, «сходи Київ», «на горище» робите ви на горище чи не робите на горище. Бачите, воно простимульоване по запиту «ціна сходи» тут щось ви вже повиключали.

Рекомендую краще перещось ось… Наприклад, просто «сходи» – не ваш запит. Ну що там просто «сходи». Я не розумію. При цьому, хоча ось, дивіться, я тут не права. Тут було аж два замовлення. Бачите, «сходи» просто «сходи». Хоча в вас ключове слово «сходи» не призупинено. Це вже бачите, це автоматика розуміє в який момент показатися людині, яка ймовірніше всього щось там замовить у вас. Не критично. Можете тоді фільтрувати трафік просто хоча б за вартістю.

Бачите якісь запити там тратять вам гроші, не роблять конверсії. Можете в принципі їх повиключати або ідеально мінусувати все, що прям не цільове, там «Вінниця», ще щось типу такого. Все мінусуйте безжалісно, якщо воно вам не підходить. Ну наприклад, як ви зробили «заливка з бетонних відходів». Оце бажано так зробити.

Аналіз і рекомендації по групі «Перила»

Наступне, наприклад, в «Групи оголошень» ідемо. Те ж саме – «перила». Дивимося, 73 ключових слова. Їх треба зменшити. Хочете всі залишити? Тоді треба їх роздублювати на ще групи оголошень, але щоб в кожному не сиділо більше, ніж 20 ключових слів. Та сама історія, дивіться «сходи Київ». Повторюється запит, який сидить зовсім в іншій групі оголошень. Зробіть так, щоб у вас було красиво все. Там ви впевнені, що тільки ключові слова по сходам, тільки по перилам. Щось типу такого – поручні. Оця вся історія.

Вам треба слідкувати потім, які ключові слова витратили суму грошей. І, наприклад, ви бачите, що вони там не привели до конверсії, наприклад «перила для сходів» – 300 грн. Якщо ви там хотіли, у вас максимальна ціна за конверсію… Чому я казала вирахувати ціну за конверсію перед цим всім, якщо там максимально 150 грн., ви бачите 300 грн. Значить треба виключити це ключове слово. Значить воно не підходить для продажу під вашу конверсію посадковий. Чи там 189 грн. Тобто ваша задача буде це все моніторити, контролювати.

Чи потрібно звертати увагу на показник якості

Чи треба якось, в вашому випадку звертати увагу на таку ось річ як показник якості. Дивіться, якщо ви хочете просто швидко, легко дорости до 10 там штук в день, і вас поки влаштовує ціна за конверсію, можете взагалі на нього не звертати увагу. От просто не звертаєте на нього увагу. Все. Якщо ж ваша задача буде оптимізовувати, знижувати десь ціни за клік в якомусь проміжку часу, вам доведеться звернути увагу на цей показник якості, щоб його оптимізовувати це треба провести великий блок робіт.

А тут наприклад середні. Середні можна ще миритися. Тут лише очікуваний CTR нижче середнього, такий що ви легко можете поправити. Це говорить про те, що просто оголошення слабенько клікається. А слабенько клікається – може десь внизу показались або, наприклад, під цей запит у вас не прописане досить гарно рекламне оголошення. На якість цільової сторінки там ще купа різноманітних факторів впливає. Це окрема прямо історія. Тому я на ній не буду за цей зупинятися. Тому що якщо це все підходить, в принципі, вам просто по виготовленню якимсь запитам вгатити ці конверсії, ви будете довольні, насправді.

Висновки. Що потрібно зробити для покращення в рекламному аккаунті

Тому можете поки що не старатися доводити свій рекламний акаунт до ідеалу. Тому що це окремий блок робіт, який розтягується на великий шматок часу. Тобто якщо трішки подитожить, не розтягувати цю всю історію на щось більш довше. Що потрібно бажано зробити.

Поповніть рекламний аккаунт

Перше – поповнити рекламний акаунт, раз. Подивитися ще мінімум 3 дні чи повертається у вас така сама динаміка по конверсіям, чи не дуже сильно зростає ціна за конверсію. Якщо ви бачите, що все супер чудово йде, окей. Тоді ви будете збільшувати бюджет як я вам перед цим говорила.

Проведіть аудит ключових слів та їх групування

Наступне. Паралельно з цим я би рекомендувала переглянути ваші ключові слова. Перше – зробити так, щоб в кожній групі оголошень не було більше 20 ключових слів. Якщо ви хочете залишити всі ті ключові слова, 73 чи 80, які у вас там є, значить треба створити ще додаткові групи оголошень, і тільки в них включити ці ключові слова. Досить легко це можна зробити, наприклад скопіювати, вставити. Тут додається ще одна «сходи 2» і ви в цій «сході 2» залишаєте тільки ті ключові слова які вам треба. Але краще щоб ви все-таки групували ключові слова по смислу. Ну тобто те, що я казала – «дерев’яні» окремо сидять там, я не знаю, а просто «сходи Київ» – широкий запит. Нехай широкі запити окремо сидять якщо ви хочете їх продовжувати запускати. «Виготовлення», щоб окремо сиділи. Вам легко буде просто зайшовши на групу оголошень бачити, ага сходи там такі-то, такі-то мені роблять такий-то результат, так перила такий-то результат.

Друге, ви таким чином, перебравши це все, приберете частину пересікаючихся ключових слів. Тобто в перилах, там також сидять «сходи Київ» чи «сходи» просто. Ну сенс їх робити дублюючимися, якщо наприклад в перилах в вас оголошення про перила, а воно показує ваше перила по «сходи Київ» запиту. Це ж нелогічно, тому що ви для кожної з цих груп оголошень ще будете прописувати саме рекламне оголошення. І в ньому звичайно, якщо там наприклад, ой ми щас тут ще будемо рекламне оголошення бачу редагувати. Якщо у вас все про сходи, то нехай буде все про сходи. Інформація не про перили і все про підряд.

Почистіть дублікати ключових слів

Так, наступне – це обов’язково почистити дублікати. Ну хоча б приблизно, от просто приблизно. «Дерев’яні сходи» і «дерево сходи» – це однакові ключові слова. Залиште когось одного з них, якщо там думаєте, що у вас щось там не вийде зробити досить коректно. Поприбирайте ці дублікати ключових слів. Вам буде легше це сапортити та й автоматиці буде легше виводити ці ключові слова в покази. Чому буде легше? Тому що задача, в принципі, системи – кожне з ваших ключових слів вивести в покази. Просто от чисто в покази. Інше питання чи виходить при автоматиці це робити? На автоматичних стратегіях завжди охоплення нижче, ніж могли би бути на ручних ставках. Але я вам пропоную так само залишитись на автоматиці. Тому поприбирайте, полегшіть собі роботу.

Передивіться та відредактуйте рекламні оголошення

Я тут хотіла поглянути ваше рекламне оголошення. Ось дивіться, у вас є помилки в оформленні цього оголошення. По-перше, дивіться динамічна вставка супер отлічно, вона до сих пір актуальна. Я би мало того її рекомендувала взагалі чіпляти на першій позиції. Але у вас і так релевантність оголошення на кожному ключовому слові вище середнього, то можете не заморачуватися на цьому.

А ось отут, якщо ви «замовити сходи», то ви ж поставте хоча б пробіл. Якщо пробіл не влазить, то значить треба щось тут зменшити. Тому що оце прям стулене буде «обшиті деревом» – це прям буде отаке ж оголошення показано, «сходи ціна» і оце без проблів. Я, звичайно, розумію, що якщо вам, бачите як «сходів». Бачите ось «виготовлення сходів» чи «мрієте» воно разом злитне. Це тому, що у вас десь так само злиті оці всі текстовки. Поставте розділові знаки або хоча би пробіли для того, щоб воно виглядало більш-менш по-людськи. І не треба стільки динамічних ставок залишати. Залиште одну та і все. Не треба їх стільки багато, одної вистачить з головою.

Перевіряйте об’єкти (додаткові посилання)

Так, наступне. Це обов’язково перевіряти ваші об’єкти. Об’єкти – це що в нас? Це в нас обов’язково додаткові посилання. Мінімум шість-вісім штук. Зараз вони називаються виноски. Раніше називались «уточнения». Їх тут у нас чотири штучки. Дивіться хто з них CTRний, хто не CTRний. Ось дивіться, от «гарантія рік», бачите. Воно CTR оголошення, разом з ним мало нижче CTR, ніж наприклад, наприклад «консультація безкоштовна». Пограйтеся, це все також текстове оголошення. Також з ним треба гратися, для того щоб воно покращувало клікабельність ваших оголошень.

Структуровані описи – їх мінімум дві-три штучки бажано добавляти для того, щоб воно також працювало. Вони зазвичай досить ефективні, збільшують розмір оголошення і клікабельність. І тут так само, дивіться, ось «перила» у вас CTR оголошення, коли показувались з перилами був 1,50%. Ой, це коефіцієнт конверсії. Чекайте де наш CTR, о 4,95%. Якщо хтось є дуже низько CTR-ний, то його треба призупинити і замінити на інший. Я переплутала з коефіцієнтом конверсії. За цим треба слідкувати.

Послідовність робіт після старту кампанії

Тобто план робіт у вас очерчений. Стартуємо, відслідковуємо, якщо результат – супер, чудово. Збільшуємо бюджет. Паралельно коригуємо начинку рекламної кампанії. Як тільки доростемо там до 20, хоча би там 30 конверсій на тиждень. Ну, можна і 15 в принципі. Можете слабаків, слабкі ключові слова групи оголошень виключити, винести їх в окрему кампанію, тут продовжувати, сильні рекламувати по тій самій схемі.

Якщо конверсії перестали або їх дуже мало – зменшуємо бюджет, збираємо ці крапельки і потім знову по цій же схемі. Плюс перебираємо групи ключових слів на предмет неактуальності ключових слів, пересікаючихся однакових ключових слів в різних групах оголошень. Прибрати дублікати ключових слів, щоб і собі, і системі полегшити роботу.

Слідкуємо за супер дорогими ключовими словами чи пошуковими запитами, які витрачають, але не приносять результату.

Таким чином у вас збережеться досить непоганий баланс між вартістю і кількістю конверсій. Тому що у вас залишиться те, що і так конвертить. Ви на нього будете за рахунок розміру збільшення бюджету збільшувати трафік. А те, що неефективне витрачає гроші, при цьому не приносить результати, ви просто будете виключати, тим самим не витрачаючи на це гроші.

Оце такий мінімальний допустимий набор дій в цій кампанії, щоб дорости спочатку хоча би там до п’яти конверсій в день, а потім можливо навіть і до 10-ти.

Яна Ляшенко
Оцініть автора
Adwservice
Додати коментар

Сергій Шевченко Google-логіст GoogleLogist
GoogleLogist
Пакет послуг «90 днів Google реклами», допоможе зробити Вашу рекламну кампанію не тільки вигідною, а й збільшити продажі з неї